سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Full article of Ada Wong's introduction

#1
اطلاعات فردی
نام : ایدا وانگ (Ada Wong)
تولد : سال 1974 میلادی
نژاد/ملیت : سفید پوست/آمریکایی-چینی
شغل : جاسوس صنعتی برای کمپانی رقیب آمبرلا
سازمان
The 3rd Organization
وضعیت : زنده
جنسیت : زن
گروه خونی : AB
قد : 173 سانتی متر
اولین حضور : 2 Resident Evil
صداپیشه  ( ها ): Megan Hollingshead -Courtenay Taylor - Sally Cahill-Li Bingbing

"دنبال دوست پسرم میگردم، اسمش جان ـه "

گرچه نام Ada Wong برای نخستین بار در رزیدنت اویل 1 برده شد، با این وجود شخصیت Ada Wong نخستین بار در بازی رزیدنت اویل 2 دیده شد. در کوهستان آرکلی ،Ada تحت عنوان یک محقق به آزمایشگاه زیر زمینی Umbrella که در عمارت اسپنسر واقع شده بود ، نفوذ کرد و با سرپرست آزمایشات روی هم ریخت و به این ترتیب توانست اطلاعات کاملی در مورد سلاح بیو لوژیکی که شرکت فرستنده اش برای بدست آوردن آن لحظه شماری میکرد بدست آورد. ولی ویروس پخش شد وAda  توانست بگریزد. او برای نخستین بار در رزیدنت اویل 2 ، دیده شد. وی که پاتنر Leon S. Kennedy در این بازی است، به طرق مختلف سعی داشت او را قال بگذارد تا بتواند ردی از ویروس G که برای سرقت آن آمده بود پیدا کند . وی در بازی روایت تاریکی که بیان داستان رزیدنت اویل 2 از زبان وی می باشد نیز شرکت داشت.

در رزیدنت اویل 4 ، وی به عنوان نماینده Wesker برای ربودن Plaga فرستاده شد . در این مامورت بار دیگر Leon S. Kennedy را دید. وی پس از دزدیدن نمونه Plaga ، تا رزیدنت اویل 6 دیگر در سری بازی ها دیده نشد. با اینحال فایلی در مورد وی در بازی رزیدنت اویل ، Code Veronica موجود است به نقض قوانین توسط وی اشاره دارد. قوانین که شامل منع کمک به هیچ شخصی درحین مامورت میباشد و اشاره به کمک های پی در پی وی به Leon S. Kennedy در بازی رزیدنت اویل 2 دارد .
او در اینمیشن دجنرشن نیز ظاهر شد تا برای دزدیدن نمونه دیگری از پلاگا در جمهوری اسلاو شرقی اقدام کند. و اینبار خود را تحت نام عضو BSAA معرفی کرد .
در رزیدنت اویل 6، پای Ada ناخواسته به جریان شیوع ویروس C باز گردید و وی برای پاک کردن اتهاماتی که متوجهش شده بود خود را داخل قضایا کرد تا بتواند به نحوی از شر مدارک جعلی که شیوع ویروس و تلاش برای نابودی دنیا را به وی نسبت میداد خلاص شود. در پایان این بازی ، از جانب شخص ناشناسی کار جدیدی را قبول کرد.

گذشته مبهم

پیش از سال 1998
بر طبق اسناد گذشته وی پیش از این تاریخ به طور کلی یک راز باقی مانده است با اینحال واضح است که گذشته سالمی در پس از این راز وجود ندارد.حتی تاریخ تولد وی به طور قطعی تایید نشده و درمورد محل تولد، و ملیت وی نیز اطلاعاتی در دست نیست وی به عنوان یک جاسوس حرفه ای، بر مهارت های رزمی، آکروبات و تکنیک های مبارزه مسلط بود و استفاده از چندین نوع سلاح مختلف را نیز به خوبی می دانست. با اینحال به نظر میرسد که حوزه کاری وی در زمینه گروه های جنایتکاری زیرزمینی چینی باشد که به نوعی با بازار سیاه سلاح در ارتباطند.
از آنجا که وی یک پیمانکار مستقل برای گروه های زیر زمینی محسوب میشد، با چندین مشتری خارجی و سازمان نیز کار کرد که اغلب به آنها  تحت عنوان  یک "هدف صحیح " ناشناخته خیانت می نمود.


نفوذ زیر زمینی BOW  اواخر 1990

در اواخر سال 1990 گروهی که Wong با آنها کار میکرد، به وی فرمان دادند تا به واحد تولید سلاح های بیو ارگانیک نفوذ کند تا به عنوان یک جاسوس ، اطلاعات جدیدی در مورد این نوع سلاح بدست آورد .وی ابتدا به یکی از شرکت های رقیب Umbrella  نزدیک شد . ولی افسران ارشد شرکت رقیب متوجه شدند که جز توانایی های معرکه ویی ، اطلاعاتی از گذشته وی در دسترس نیست.
سوابق پاک منحصر به فرد وی به او این اجازه را داد به این کمپانی ملحق شود. هرچند که وی تحت سوءظن شدیدی قرار داشت. در این زمان آمبرلا تنها شرکت دارنده سلاح های بیولوژیکی بود. تنها شرکتی که روش منحصر به فرد خود را برای این ویروس جدید تحت نام "T-virus " داشت. شرکت رقیب به Wong فرمان داد تا به آزمایشگاه Arklay  که آزمایشگاه اصلی سلاح های بیولوژیکی Umbrella  بود نفوذ کند ، تا این طریق بتواند درمورد این ویروس اطلاعاتی کسب کند.
Wong به آزمایشگاه Arklay تحت عنوان محقق نفوذ کرد . این آزمایشگاه در کوهستان  Arklayقرار داشت .  وی موفق شد پس از بر قراری رابطه با سرپرست  جدید علمی مجموعه ، John Clement  ، اطلاعات زیادی در مورد ویروس بدست بیاورد .John Clement که در این رابطه عاطفی بسیار جدی بود تا حدی که از نامAda به عنوان پسورد استفاده کرد. از این طریق Ada  توانایی دسترسی به سطوح بالای اطلاعات در عمارتSpancer  را یافت. John همچنین در آزمایشگاه شغلی رابه وی محول کرد و وی به صورت مخفیانه گزارش های پی در پی برای سازمان ارسال میکرد.

Ada از طریق John متوجه وجود G-virus شد.پس از آنکه Ada این اطلاعات را به سازمان فرستاد، آنها به وی فرمان دادند که هر طور میتواند نمونه ای از ویروس تهیه کند با اینحال وی می بایست برای انجام اینکار صبر میکرد.  برای اینکار دو دلیل داشت ، دلیل اول این بود که ویروس هنوز کامل نبود و کامل شدنش چند ماه زمان میبرد و دلیل دوم این بود که تمام تحقیقات G-Virus در Raccoon city  اتجام می شد که از Arklay فاصه داشت.در می 1998 ، به دلیل رخ داد حادثه ای وی نتوانست ویروس را بدزدد. طی این حادثه که توسط James Marcus اتفاق افتاد،  ویروس در آزمایشگاه پخش گردید و موجب تلفات شدیدی شد. .  وی با استفاده ازمهارت هایش از آن مجموعه نابود شده گریخت.
شواهدی از حضور وی در زمان حادثه عمارت اسپنسر(آزمایشگاه Arklay) وجود دارد. این شواهد بیشتر مبتنی بر نامه نهایی John است که مشخص میکند وی از Ada و خودش آزمایش گرفته بود تا متوجه شود که آیا به ویروس مبتلا شده اند یا خیر. نتیجه این آزمایش، برای John مثبت و برای Ada منفی بود. John ، جان خود را دراین حادثه از دست داد. وی طی آخرین نامه ای که ازخود به جا گذاشت نحوه بدست آوردن تمام شواهد علیه آمبرلا را برای Ada توضیح داد و از وی خواست تا این اتفاق را به اطلاع عموم برساند و کارهای آمبرلا را افشا کند ولی Ada هرگز این نامه را ندید زیرا به نظر میرسد وی پیش از این حادثه از مجموعه رفته باشد.گفته میشود که وی نتوانست ویروس را بدزدد . در هر صورت چنانچه وی توانسته با خود ماده ( که درنامه تحت عنوان material از آن یاد شده) را ببرد،  ماده در دست سازمان قرارگرفته است.

Ada پس از گریختن از آنجا به سران  Umbrella نفوذ کرد .
در سپتامبر 1998. Wong متوجه شد که شرکت Umbrella  تحقیقات G-virus  را کامل کرده است ولی محققی که این ویروس را ارتقا داده از تحویل آن به شرکت امتناع میکند. وی این اطلاعات را به کمپانی رقیب تحویل داد در این زمان وی با Albert Wesker همکار شد .Albert Wesker که دو ماه  از پیوستنش به سازمان می گذشت، خود یکی از افرادی بود که پس از Umbrella به سازمان پیوسته بود و نقش کلیدی در فاجعه عمارت اسپنسر ایفا کرده بود.  دانش Wesker در هر دو زمینه روابط آمبرلا در راکن سیتی و سازنده G-virus ، ویلیام برکین، او را به یکی از مهمترین رهبران ماموریت یافتن جی ویروس تبدیل نمود.
از آنجا که Umbrella فکر می کرد Wesker  مرده، تصمیم گرفت که وی در پس کار بماند و Ada به تنهایی به Raccoon city فرستاده شود

حادثه شهر راکن
"اگه ویروس T یک همچین چیزی رو به بار آورده،ویروس G پخش بشه چه اتفاقی میافته؟ "


Ada در RE2
بر اساس اطلاعات Ada، Wesker میدانست محقق اصلی William Berkinبوده است و نقشه ای را طراحی کرد که او را نجات دهد تا به این وسیله ویروس را به دست آوردند.او Wong را استخدام کرد و به او دستور اکید داد تا به آزمایشگاه زیر زمینی Raccoon City  نفوذ کرده تا William Berkin را نجات دهد و G- virus را با خود بیاورد. با این حال وقتی برای این نقشه باقی نماند زیرا U.S.S ماموریت خود را شروع کرده بود.
U.S.S(سرویس امنیتی آمبرلا) ، William Berkin را زودتر  یافت و برای گرفتن ویروس  به او شلیک کرد. وی پیش از مرگش G- Virus را به خود تزریق کرد و  پس از تزریق ویروس به خود جهش یافت.

Wong متوجه شد که خبرنگاری به نام Ben Bertolucci  چندی پیش در حال تحقیق بر روی بیماری آدم خواری بوده است. و اینکه Ben  در اداره پلیس Raccoon City بازداشت است. او معتقد بود که Ben ممکن است اطلاعاتی در مورد نحوه ورود به آزمایشگاه داشته باشد و از این رو به اداره پلیس Raccoon city رفت. Ada از طریق پارکینگ خود را به آنجا رساند ولی متوجه شد که وَن بزرگی مقابل در قرار گرفته است. Ada در آنجا برای نخستین بار،  Leon S.Kennedyرا دید.Ada در نگاه اول Leon را با زامبی اشتباه گرفت و نزدیک بود او را بکشد. Leon که یک پلیس تازه کار بود و برای شروع اولین روز کاری خود به Raccoon city  آمد، در فاجعه بیولوژیکی گیر افتاده بود. Ada به او گفت برای پیدا کردن دوست پسرش John به اینجا آمده.

آن دو با همکاری هم وَن را جابه جا کردند و توانستند Ben Bertolucci  را در سلولی که خودش ، خود را در آن زندانی کرده بود بیابند. Benاطلاعاتی به آن دو نداد. تنها به آنها راه خروج از شهر را از طریق لوله های فاضلاب گفت. گفته میشود که Ada متوجه شد میتواند از این طریق به آزمایشگاه Umbrella  نفوذ کند.
Wong که Leon S.Kennedy را رها کرده بود ، دوباره او را در یک راه بن بست دید. این راه دارای دریچه ای بود که نهAda  و نه Leon  به تنهایی قادر نبودند از آن عبور کند . برای همین با همکاری هم، Leon به او کمک کرد تا وارد دریچه ای شود که بالای راه بن بست بود.
Ada پس از عبور از دریچه ، یک لحظه Sherry Berkin را دید. یکی دیگر از دستورات Wesker این بود که Ada ، Sherry Berkin را بدزدد چون Sherry حامل یک نمونه از G- Virus بود.Sherry با دیدن او فرار کرد ولی گردن بندش افتاد. Ada تصمیم گرفت که گردنبند را برایش نگه دارد
با اینحال او همچنان با Leon  برخورد میکرد و هر چند که  چندین بار تلاش کرد تا از شر Leon خلاص شود، Leon به دلیل خامی و احساس مسئولیتی که برای محافظت از او در خود احساس میکرد نمیگذاشت Ada  بدون اینکه مجبور شود به وی صدمه ای بزند، از دستش فرار کند.

پس از ورود به مسیر فاضلاب، Leon و Ada با یکی دیگر از محقیقین به نام  Annette Berkin مواجه شدند. Ada دنبال Annette دوید و Annette  به او شلیک کرد. Leon  برای نجات جان Ada ، خودش را جلوی گلوله انداخت و از هوش رفت
ایدا  ، Annette  را دنبال کرد و پس از رویارویی با او ،Annette  متوجه شد که او دوست دختر Clement بوده است. Annette  چگونگی الوده شدن شهر به T- Virus را برای Ada  تعریف کرد. همچنین خبر از مرگ John داد. این صحبت زیاد طول نکشید و سرانجام آن دو با هم درگیر شدند و Ada  ،Annette  را داخل استخر آب انداخت.
با توجه به صحبت های Annette ، Ada متوجه شد که نمونه G- virus در گردنبند Sherry Berkin قرار دارد.
کمی بعد Wong  بار دیگر Leon  را دید و زخم هایش را بست. آن دو با هم مسیرشان ادامه دادند. میتوان گفت که فداکاری  Leon در قلب Ada جا گرفت و Ada  از Leon خوشش آمد. پس از مدتی احساسات  Leon  و Ada نسبت به هم عمیق تر شد. آندو توانستند راهی برای ورود به آزمایشگاه مخفی  Umbrella  بیابند. این بار Ada صدمه دید و به G-Virus مبتلا شد. و بار دیگر Leon  و Ada از هم جدا شدند. ولی به دلیل احساسی که نسبت به  Leon داشت ، با به خطر انداختن جان خودش ،Leon را از دست t-00 نجات داد
Wong که در این جریان به شدت صدمه دید . برای اینکه بدون صدمه زدن به Lion یکبار برای همیشه از دست او خلاص شود و جلوی فرار وی را از شهر نگیرد ، خودش را به مردن زد.

بعد از رفتن Leon ،ایدا تصمیم به فرار گرفت
Leon نمونه G-Virus  که او بدست آورده بود را برداشت. برای همین هم Ada مجبور شد به دنبال نمونه ی دیگری باشد.Ada از جسد William Berkin که اندکی قبل توسط Claire Redfield  کشته شده بود نمونه ای تهیه کرد و به عنوان حسن ختام پیش از فرارش از آزمایشگاه، برای Leon یک Rocket launcher  انداخت تا با T-00 را بکشد. و بعد از آنجا رفت.


Ada در  U . C
روز بعد پس از بهبود زخم هایش، Ada  از طریق لوله های فاضلاب به شهر بازگشت  که سر قرارش با رابط خود در Apple Inn برود ، با وجود شرایط بحرانی اش، خود را به آنجا رساند ولی وقتی آنجا رسید متوجه شد مرد  از شدت ناامیدی خود کشی کرده است و Albert Wesker او را زیر نظر دارد. Wesker نا امیدی خود را از Ada به خاطر خیانتش به کمپانی رقیب با کمک کردن به Leon. S. Kennedy  ابراز کرد و واقعا میخواست Ada را آنجا رها کند تا بمیرد که ایدا برگ برنده اش یعنی نمونه G-virus  را که بخشی از بافت بدنی William Berkin بود ، نشان داد.
پس از اینکه  Wesker متوجه این موضوع شد، به او اطلاع داد که شهر چند لحظه دیگه منهدم می شود و خبر از هلیکوپتری داد که برای خارج کردن  آخرین افراد آمبرلا فرستاده شده است. ( که Sergei Vladimir و یکی از مدیران آمبرلا  بودند) و  به او یک Grapple Gun  داد.
Ada تمایلی به بردن نمونه ی G-Virus  نداشت ، زیرا دیده بود T- Virus با Raccoon City چه کرده است و در این فکر بود که G- virus میتواند در صورت شیوع موجب چه فجایعی شود. با این حال ناچارا موافقت کرد .Wong راه خود را از میان انبوهی از زامبی ها ادامه داد وروی پل بزرگراهی که به خارج از شهر می رفت  با Tyrant R جنگید . سپس از اسلحه اش استفاده کرد تا هلیکوپتر آمبرلا که بالای سرش در پرواز بود را بگیرد  و با آن فرار کند. در این بین یک هانتر او را دنبال کرد و با پرشی سعی کرد Ada را بگیرد. هرچند  با اختلاف تنها چند اینچ موفق نشد و فقط توانست پاشنه کفشش را بشکند.

Wong زخمی ولی زنده در حالی که ویروس را به همراه داشت از Raccoon city گریخت. ماموریت دشوار بدست آوردن G-virus، محک خوبی برای توانایی هایش  بود و  نام Ada Wong برای کسانی که درگیر کار های جاسوسی بودند تبدیل به یک اسطوره شد.
یک روز، Ada Wong پیش از ماموریت جدیدش ، خودش را درآینه نگاه کرد چشمش به زخمی افتاد که در هنگام نجات Leon برداشته بود و شروع کرد به گریه کردن. با گذشت زمان Ada با تغییر ذهنیتش که به خاطر رابطه اش با لیون ایجاد شده بود، کنار آمد ولی با وجود اینکه دیگر عاشقش نبود ، همچنان به او جذب میشد.
G- Virus نهایتا بهWesker داده شد و با این تحویل دِین نجات زندگی اش را به  Wesker پرداخت. بعد از این که فهمید Derek Simmons مسئول " عملیات پاکسازی " شهر Raccoon بود ، Derek  را خطرناک دانست و با او قطع رابطه کرد.


2004 - Los Illuminados

"لیون! مدت زیادیه که ندیدمت"Ada در RE4

در فصل پاییز ،Wong به کوهستانی تحت کنترل گروه Los Illuminados  رسید و تحقیقات همه جانبه و هوشمندانه ای در مورد اتفاقات پشت پرده بر اساس دستورات Wesker شروع کرد. در آنجا بود که او بعد از 6 سال Leon S. Kennedy  را دید
ا اجازه داد که احساسات قدیمی اش بر او مسلط شود و موفقیتش در ماموریت را به خطر انداخت و پس از نجات جان Leon توسط رئیس دهکده دستگیر شد ولی موفق شد از چنگ او بگریزد.
سر انجام او و Leon در قصر Salazar با یکدیگر ملاقات کردند. آنجا بود که  سوظن Leon در مورد کار کردنش برای Wesker را تایید کرد. بدون اینکه Ada انگیزه اصلی اش را برایLeon  آشکار کند بار دیگر از صحنه گریخت.
چند دقیقه بعد از این ، Wesker به او فرمان داد که Leon را بکشد.  زیرا او را خطری برای مامورت میدید. Wong از فرمان بیحرمانه کشتن Kennedy  شوکه شد و طوری برنامه چید تا با حفظ فاصله اش از Leon  از کشتن او امتناع کند. این ماموریت زمانی پیچیده تر شد که Osmund Saddler ،  لوئیس را زودتر از Ada گیر آورد و او را کشت و نمونه دزدیده شده را بازگرداند.

Ada برای رسیدن به هدفش گاهی از Leon استفاده کرده و گاهی نیز او را حمایت کرد  و پس از یافتن  یک قایق موتوری، Leon را به جزیره ایزوله شده تحت کنترل Los Illuminados برد. در آنجا  نقشه کشید تا جزیره را نابود کند و در همین میان یک جت اسکی برایLeon باقی گذاشت تا بتواند با آن از آنجا فرار کند.
Ada مسئول رویارویی بعضی از مواردی بود که Leon در میانه راه با آنها مواجه می شد.مانند پازل ها و تله هایی که در مسیرهای مشخص وجود داشت . در بعضی منابع گفته میشود که با وجود اینکه ماموریت او بازیابی نمونه ای از پلاگای فرمانده بود، هدف اصلی ایدا برآوردن علاقه های شرکت مرموزی بود که  برای آنها تحت مامور دوگانه کار میکرد و علیه وسکر و The 3rd Organization  دسیسه میکرد. از آن سو اگر Ada نقش خود را در پشت صحنه به خوبی ایفا نمیکرد،  ماموریت Leon  نیز شکست می خورد. وی همچنین در مبارزه به Leon کمک کرد و حتی جان وی را که به پلاگا آلوده شده بود، نجات داد . یکی دیگر از کارهای او، نابودی ناو پنهانی بود که Los Illuminados آن را در اختیار داشت.
سر انجام در جزیره، Ada  مجموعه آزمایشگاهی را جستجو کرد و چندین نمونه پلاگای فرمانبر را یافت . منجمله نوع اصلاح شده فرمانبر که Saddler آن را ارتقا داده و به چند تن از زیر دستان مورد اعتمادش تزریق کرده بود. وی همچنین با Krauser روبرو شد. Krauser بلافاصله او را روشن کرد که نه وی و نه Wesker  به وی اعتماد ندارند. Krauser  به Ada  اعتماد نداشت و وی را تهدیدی برای Wesker میدید.

با وجود اینکه Ada این موضوع را متذکر شد که وی مدت طولانتری نسبت به او با Wesker  کار میکند ، وی همچنان Ada را تحت نظر گرفت و قول داد اگر بخواهد زرنگ بازی در بیاورد او را بکشد. .Ada به این جمله خیلی ساده خندید.
Ada از دستور Wesker  در مورد از میان برداشتن Leon  ناراحت بود و خود نیز برای اینکه او را بکشد بی میل بود.
کمی بعد،  زمانی که فهمیدWesker  کشتن Leon  را به عهده Krauser  گذاشته است بیشتر عصبانی شد.  وی تصمیم گرفت مامورِتش را نه آنطور که Wesker میخواست پیش ببرد و هنگامی که Krauser  به کشتنLeon  نزدیک شده بود بازگشت تا او را نجات دهد.
Leon کمی بعد Krauser  را مغلوب کرد و Ada مرگ Krauser  را به وسکر اعلام نمود. با اینحال Krauser  شدیدا زخمی بار دیگر ظاهر شد و به ایدا حمله کرد. Ada  درانتها او را کشت تا جلوی گزارش دادن وی به Wesker را بگیرد
کمی بعد از آن Ada با بستن مسیر و زندانی کردن خودش و Saddler در یک اتاق  ترتیب فرار Leon  و Ashley را داد. درگیری پیش آمد و Ada با شکل انسانی Saddler مبارزه کردو با وجود قدرت بدنی وحتشناک و اینکه Saddler چالش بزرگی محسوب میشد،  توانست با استفاده از مهارت هایش بر او غلبه کند.
 ولی پس از آن بیهوش شد و گرفتار گشت.  Kennedy  در حین رویارویی اش با Saddler که تغییر کرده بود او را نجات داد .وی همچنین در نبرد نهایی Leon با Saddler به او کمک کرد و یک راکت لانچر را برای او فرستاد. درست همان گونه که  شش سال پیش در راکن سیتی اینکار را کرده بود. پس از اینکه لیون، هیولای Saddler را کشت،  او را با اسلحه متوقف کرد و مجبورش کرد که پلاگای کنترل را به او بدهد. سپس تایمر ماده منفجره ای که در اطراف جزیره کار گذاشته بود را فعال کرد و کلید یک جت اسکی را که نزدیک غار ها پارک کرده بود به او داد.  Ada جزیره را با هلیکوپتر ترک کرد و مامورتش یکبار دیگر با موفقیت به پایان رسید.

"اینکار رو واسه شیطون انجام ندادم"

وی نمونه را بدست آورده بود و تنها یک قدم تا زنده کردن نقشه Wesker برای احیای Umbrella مانده بود و با اینحال تحت فرمان سازمانی که او برای آنها کار میکرد Wesker را دور زد و نمونه فرمانبر را به او تحویل داد که وی اندکی بعد آن را بهTricell  تحویل داد. پلاگای کنترل اصلی به سازمان تحویل داده شد تا به این وسیله وفاداری او به آنها ثابت شود. Ada میدانست که Wesker احمق نیست  و روزهای دشواری پیش رو دارد
باوجود خیانت Wong که موجب نقش بر آب شدن نقشه های Wesker شده بود ، Wesker توانست بافت مرده فرمانده پلاگا را از جسد  Krauser بدست آورد و کنترل کمپانی رقیب را به عهده بگیردو  همانطور که رئسای شرکت فکر کرده بودند، وی همه چیز را نابود کرد و شرکت به زودی از هم پاشید.

جمهوری اسلاو شرقی

"من از طرف سازمان BSSA فرستاده شدم. اسم من ایدا وانگ ـه"Ada در damnation
در سال 2011 Ada برای نفوذ به جمهوری اسلاو شرقی که درگیر جنگ داخلی بود فرستاده شد تا نمونه ای از ترکیب  Plaga را بدزدد و تاسیسات نگهداری آن را نابود کند. این نمونه توسط دانشمندان تحت نظرSvetlana Belikova ، نخستین رئیس جمهور زن کشور ارتقا داده شده بود. این نمونه توانایی کنترل انواع خاصی از B.O.W ها را داشت ولی موجب میشد که میزبان به یک گانادو تبدیل شود . به همین دلیلAda  این نمونه را یک محصول معیوب نامید. او نقشه ی دقیقی کشید تا همه حوادث را مشاهده کند و سرنخی بیابد که به هدفش برسد.
وی ابتدا تا بدن یک Licker بتا را در یک انبار قرار داد که تصویر آن توسط دوربین مدار بسته به دولت آمریکا رسید. و از آن به عنوان مدرکی دال بر  استفاده از سلاح های بیولوژیکی در جنگ استفاده کرد.
وی میدانست که نتیجه چنین چیزی اعزام Leon .S .Kennedy  برای تحقیق در این زمینه است که او برای بار دیگر میتواند از Leon برای رسیدن به مقاصدش استفاده کند.
وی کمی بعد به مقر ریاست جمهوری تحت عنوان ناظر B.S.A.A نفوذ کرد . Ada اطلاعاتی در مورد B.O.W های استفاده شده در جنگ تهیه کرد و توضیح داد که راهی برای کنترل BOW  وجود دارد. رابطه ای ارباب - نوکری که توسط انگل Plaga به وجود می آید
همان شب Ada به دیدن Leon رفت. آنها برای لحظه ای با هم درگیر شدند. Leon ابتدا گمان میکرد کهAda مسئول پخش ویروس است ولی Ada  این موضوع را رد کرد و توضیح داد" علاقه ای به محصولات معیوب ندارد. اگر مردم به پایتخت حمله کنند کار بسیار ساده تر خواهد شد. " قبل از اینکه Ada از آنجا برود ، به Leon هشدار داد که پایتخت به زودی در معرض پاکسازی قرار خواهد گرفت.
در این میان Svetlana Belikova  توسط منشی اش متوجه شد که فردی تحت نام  Ada Wongبرای B.S.A.A کار نمیکند.

Belikovaمتوجه جاسوس بودن او شد و روز بعد موقع صرف چای به Ada این موضوع را گفت و ازاو پرسید که برای چه کسی کارمی کند. Ada خیلی ساده به او گفت که این موضوع را به حدسیات خود او خواهد سپرد. پس از مبارزه ای که باSvetlana  داشت متوجه شد شایعات در مورد مربی هنر های رزمی بودن Svetlana حقیقت داشته است. در هر مورد تلاش Ada برای شکست دادن رئیس جمهور، اینSvetlana  بود که او را شکست میداد. Ada تلاش کرد از دستش فرار کند ولی در اتاق با کرکره فلزی عظیمی پوشیده شد و کل اتاق مانند یک آسانسور عظیم حرکت کرد و به پناهگاه زیرزمینی بمب اتمی برده شد که Plaga  در آن نگهداری میشد.
کمی بعد Ada  به هوش آمد و خودش را با دستان بسته دید. او با استفاده از خنجری که در پاشنه ی کفشش مخفی کرده بود دستان خودش را باز کرد و در محل نگهداری Plaga  با Leon  مواجه شد. چند لحظه بعد هر دو نفر در محاصرهSvetlana  و افراد مسلح وی قرار گرفتند. اما یک لحظه حواسشان را پرت کرد و موفق به فرار شد.زمانی که Leon با buddy و Tyrant ها در گیر بود، Ada خودش را مخفی کرد و تنها زمانی که در آسانسور را برایLeon و buddy باز کرد دیده شد.
افشای هویتش پیش Svetlana Belikova موجب یک پیگرد بین المللی برای او شد.

پس از موفقیت در ماموریتش Plaga را از راه ارتباط ویدیویی به مشتری خود نشان داد ولی به او گفت که دو دل است که نمونه را برای او بفرستد یا نه. مشتری پیشنهاد داد در عوض این معامله ، پیگرد بین المللی او پاک شود. ولی Ada از ضمیمه شدن پیگرد در پرونده اش خوشش می آمد. گرچند معلوم نیست که وی به این معامله تن داد یا خیر.
گزارشات بسیار کمی درموردAda وجود دارد. اما اسم Ada Wong در یک گزارش نوشته شده توسط مامور C.I.A در حادثه جمهوری اسلاو شرقی وجود داشت. BSAA عضویتAda  را در سازمان خود تکذیب کرد و در نتیجه تنها کسانی که می دانستند وی در آن حادثه درگیر بوده است، Leon و C.I.A بودند

Tall Oaks & Lanshiang - 2013

"اگه میخواد بازی کنه، طرف حسابش ایدا وانگ واقعی خواهد بود"Ada در RE6
درحین تحقیقاتی پیرامون "خانواده"Ada وسیله ارتباطی را کشف کرد که تماسی از سوی Carla Radames با آن برقرار شد. Carla Radames دانشمندی بود که Simmons.او را از نظر فیزیکی به Ada Wong تبدیل کرده بود. Radames از چهره و صورت Simmons در تلفن استفاده می کرد. وی در مورد یک زیر دریایی بهWong  اطلاع داد و ادعا کرد این زیر دریایی حاوی چیزی است که آینده Ada را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با وجود اینکه Ada علاقه ای به درگیری مجدد با Simmons نداشت، به زیر دریایی رفت بفهمد Simmons ( Carla در لباس مبدل) چه نقشه ای دارد زیردریایی به نحوی تعبیه شده بود که اثر انگشت و صدای Ada را شناسایی میکرد.
. وقتی به آنجا رسید با چندین J'avo روبرو شد و یک گزارش مربوط به 6 ماه قبل را پیدا کرد که دستوراتی از سوی Simmons به Ada داده شده بود ولی او هیچ اطلاعی از آنها نداشت.
در حین فرار از زیر دریایی، Radames به او اطلاع داد که یک حمله بیو تروریستی روز بعد در ایالات متحده اتفاق خواهد افتاد و بعد حمله ای در چین و درتمام شهر های بزرگ دنیا و سرنوشت این شهر ها در دست ایدا وانگِ Neo-Umbrella بود.  Ada فرض کرد که Simmons برای او پاپوش درست کرده و برای تحقیق بیشتر به Tall Oaks رفت.
در 29 ژوئن  به Tall Oaksرسید و متوجه شد که پای  Leon S Kennedy نیز به این ترورسیم کشیده شده است. پس از رسیدن به کلیسای Tall Oaksراهی به سوی غار زیر زمینی یافت. در آنجا بود که وی Leon، Helenaو Deborah Harper را یافت. Deborah تازه داشت جهش پیدا میکرد.

Ada یک Bow Gun به سوی او شلیک کرد و خودش را به Leon و Helena نشان داد. به نظرش رسید که Leon با دیدن او شبیه کسانی شده است که روح میبیند. هنگامی که به راهشان ادامه داند. Deborah برخاست و راهرو را با چنگال هایش بست. در حین یافتن راهشان، Ada به Leon حلقه Simmonsرا داد.
وی حلقه را کمی قبل تر یافته یود و به او گفت که بعدا به درد خواهد خورد. Deborah زود به آنها رسید . آنها با او مبارزه کردند با اینحال  زمانی که او مغلوب شد، ضربه محکمی به زمین زد و موجب شد که آنها از هم جدا شوند و بیفتند. Ada و Helena کمی بعد بر روی یک ارابه معدن به  هم رسیدند و موفق شدند از غار خارج شوند.
ولی Deborah دست بردار نبود و یکبار دیگر با آنها مبارزه کرد. هنگامی که ارابه به انتهای مسیر رسید AdaوLeon بر روی جایی بلند تر از Helena افتادند . آنها به دبرای جهش یافته شلیک کردند و مشاهده کردند کهHelena دست خواهرش را رها کرد و موجب شد زندگی Deborah  به پایان برسد. پس از اینکه Helena به همدستی با Simmons در حمله به رئیس جمهور اعتراف کرد، Ada گفت که توصیفات Helena  دقیقا مانند مردی است که او میشناسد.

در این میان Carla با وی بار دیگر تماس گرفت. Ada پیش از فرار با گرپل گانش به آن دو گفت که آنها علیه سازمانی هستند که به طور مخفی کشور را اداره میکند.  پس از پاسخ به تماس، تصویری از تولد همزاد خود دید و بعد دانست که چرا Leon درمورد او دچار سردرگمی شده است. با دیدن حلقهSimmons  در انتهای نوار، متوجه شد کسی که با او تماس گرفته اصلا Simmons نیست، بلکه Carla ست. هنگامی که Carla بار دیگر نام او را صدا کرد،Ada  به او گفت که میداند او Simmons نیست. . پس از آن Radames گفت که دنیا نابود خواهد شد و تمام تقصیر ها گردن Wong خواهد بود. سپس Ada خود با Simmons تماس گرفت و به او اطلاع داد که همزادی که از او ساخته است، قصد دارد دنیا را نابود کند. پس از آن بمبی در آزمایشگاه وی گذاشت و همه چیز را منفجر کرد.
سپس به سوی Lanshiang در چین به راه افتاد. با تصور این که قصد دارد با او بازی کند ، تصمیم گرفت که روی دست او بزند.


" حالا هم چین  ،  گند کاری رو داشته باش... انگارهمه دنیا دیوونه شدن"هنگامی که به Lanshiang رسید با بیو تروریسم در ابعاد بزرگتری روبرو شد.  در حین تعقیب Carla Radames ، Sherry Birkin و Jake Muller را نجات داد. اما از نجات Chris Redfild و Piers Nivans, اجتناب کرد زیرا آنها فکر میکردند به دنبال Ada واقعی هستند. وی به دفتری رسید که در آن پرونده ای مربوط به Carla  وجود داشت که متعلق به پیش از تبدیل وی به همزاد او بود. همچینین کلیدی برای واحد Quad Tower را نیز یافت. Carla Radams دانشمندی که توسط سیمونز استخدام شده بود و ویروس C را تولید کرده بود به عنوان یک نمونه آزمایشگاهی تحت عنوان پروژه Ada مورد استفاده قرار گرفت  تا Simmons به این وسیله بتواند Ada Wong خود را بسازد .
Carla به خاطر این موضوع از او متنفر شد  و نقشه ای را کشید تا دنیایی که سازمان او ساخته بود را از بین ببرد. وی سرانجام با Radames روبرو شد. Carla گلوله خورده و از ارتفاع افتاده بود. وی توضیح داد که اگر او تنها به دنبال انتقام از سیمونز بوده ، حاضر بود به او کمک کند و وجدان او موجب شده که با Ada Wong  اصلی  تماس بگیرد تا به او کمک کند.  در این لحظه Radames برخاست و به خاطر C Virus که به خود تزریق کرده بود جهش پیدا کرد و تبدیل به لجن سفید رنگی شد پیش از آن که به ایدا حمله کند، ایدا تلاش کرد با بستن یک در فلزی عظیم از او بگریزد. ولی همزادش همچنان درحالی که دیوار ها را به لجن سفید تبدیل میکرد او را تعقیب نمود.Ada  سر انجام Carla را با منفجر کردن کپسول نیتروژن مایع منجمد کرد و او را از هم پاشاند. در حین فرار از آن جا با یک هلیکوپتر، متوجه شد که Chris وPiers با جت آنجا را ترک میکنند و بعد اضافه کرد که تمیز کردن خراب کاری های Carla را به عهده آنها میسپارد.Ada در  RE6
پس از نابودی چند هلیکوپتری که توسط J'avo ها هدایت میشد، وی سرانجام به برج رسید. او بار دیگرLeon  و Helena  را دید که اینبار با Simmons جهش یافته روبرو هستند. در این رویارویی Simmons  از کاری که Ada با او کرده بود خشمگین شد، حتی با این وجود که میدانست این Carla ست که مقصراست. او به چیزی شبیه به تریپود تبدیل شده بود ولی توسط Leon، Ada  و Helena مغلوب شد. Ada با سر به Leon اشاره کرد که به پشت بام بیاید.
Ada بر روی Quad Tower فرود آمد و یک راکت لانچر و یک آینه جیبی حاوی یک قطعه حافظه را برای Leon گذاشت. قطعه حافظه ، حاوی اطلاعاتی درمورد گناهکاری Simmons و در نیتجه بیگناهی Leon بود.

در راه برگشت متوجه شد که  Simmonsدر حال تعقیب Leon و  Helena ست.  وی با پرت کردن حواس مرد جهش یافته ، به آنها کمک کرد  و بعدSimmons ، او را بر روی سقف راهرو گیر آورد و او را بیهوش کرد. که این امر موجب شد Leon با او رودرو شود. Simmons دست پیش گرفت و سعی کرد Leon را از ساختمان به پایین بندازد و پیروزمندانه مرگ او را تماشا کند ولیAda  با تیر ، پهلوی او را پاره کرد و او را پایین انداخت. پس از اینکه حساب Simmons رسیده و از Leon  جدا شد ،  خود را به بخش مخفی برج رساند و آن را باز کرد  و آزمایشگاه و گزارشی از Radames که تحت عنوان خلق نهایی از آن یاد شده بود را دید. وی استوانه های تولید موجودات را پیدا کرد و موجودات و آزمایشگاه را با شلیک گلوله از بین برد. و وسیله ارتباطی که از روز قبل در دستش بود را داخل آتش انداخت.
او تماسی در مورد یک کار جدید دریافت کرد. آن را پذیرفت و گفت " تعطیلاتش تمام شده است "
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان