سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
بایوتروریسم

#1
بایوتروریسم یعنی انتشار عمدی ویروس یا دیگر پاتوژن ها به منظور ایجاد آلودگی و کشتن تمامی کسانی که ویروس وارد بدن آنها شده است. این اعمال به منظور ارعاب توده مردم و به جهت اعمال قدرت، کنترل، ایجاد یک وضعیت سیاسی یا ایدئولوژی برای انتشار عقاید و تحمیل آنها بر مردم است.


نقشه نقاطی که در آنها بایوتروریسم اتفاق افتاده یا حملاتی به آنجا صورت گرفته است.

همزمان با حادثه شهر راکون، که به دنبال آن در سال 2003 شرکت آمبرلا ورشکست شد، کلیه سلاح های زیستی که در شرکت وجود داشتند، توسط تعدادی از کارکنان بخش کشاورزی، محققان، و مدیران بخش اجرایی در بازار سیاه به فروش رسید.  این فروش اسلحه ها سبب ایجاد وقایع بیوتروریستی در سراسر دنیا شد که در سال 2005 قریب به یک میلیون از مردم را به کام مرگ کشید. در همین زمان ارتشبد میگوئل گرند ( Miguel Grandé ) که رئیس حزبی جمهوری ناگیری Nagiri بود به عنوان سخنگوی بیوترور، شروع به کار کرد و به همراهی فردریک داونینگ ( Fredric Downing ) تجارتی را شروع کردند تا نمونه های هر دو ویروس G و t و واکسن های آنها را خریداری کنند تا به عنوان سلاح از آن ها استفاده کنند. البته این واقعه توسط لیان اسکات کندی، آنجلا میلر، و کلر ردفیلد سرکوب شد. ولی متأسفانه تعداد زیادی قربانی بر جای گذاشت که از جمله آنها میتوان به نگهبانان فرودگاه Harvardville، تعدادی از اعضای نیروهای ویژه و تعدادی از  کارکنان شرکت ویلفارما اشاره کرد. 4 سال بعد در منطقه KAZ حادثه ای بیوتروریستی اتفاق افتاد که منجر به مرگ تعداد بسیار زیادی از مردم از جمله آلبرت وسکر که مهره ای کلیدی در حوادث این چنینی در سراسر جهان بود، شد.  در سال 2013 شرکت نئو آمبرلا ویروس C را در طی سلسله ای از مبارزات در سراسر دنیا پخش کرد.
آمریکا : در آمریکای شمالی حداقل 5 حادثه بیوتروریستی در ایالات متحده به وقوع پیوست. یکی در آلاسکا، دو تا در ساحل غربی، یکی در شرق و فرودگاه Harvardville. دو رخداد دیگر در کانادا و مکزیکو به وقوع پیوست. هم چنین یک حمله بیوتروریستی در ایالات متحده توسط پیروان مذهب Los lluminados که پرستنده Plaga بودند اتفاق افتاد که در این ماجرا دختر اول رئیس جمهور اشلی گراهام توسط آنها دزیده شد، و به او پلاگای ملکه تزریق شد و سپس او را در ایالات متحده رها کردند. در سال 2013 واقعه ای دیگر در شهر Tall Oaks اتفاق افتاد که منجر به مرگ هفتاد هزار نفر از مردم از جمله آدام بنفرد رئیس جمهور آمریکا شد.
در سال 2005 حادثه ای در جنوب برزیل و در شمال قاره (شاید اکوادر) اتفاق افتاد.
اورآسیا: در سال 2005 حوادث چشمگیری در قاره اورآسیا از جمله در بریتانیا، نروژ و مدیترانه اتفاق افتاد. روسیه 3 بار مورد حمله قرار گرفت. در سال 2003 شرکت ll Veltro حمله ای بیوتروریستی به جزیره Terrafgrigia داشت. در خاورمیانه در حوالی Sinia حوادثی اتفاق افتاد. در آسیای شرقی و جنوبی حوادثی در نزدیکی مرز ایران و پاکستان رخ داد که یکی از آنها توسط Downing در هند و 2 تا در چین و یکی در ژاپن و یکی دیگر در مالزی و آخری در Indochina (چین و هند) رخ داد. در سال 2013 سومین حادثه در چین اتفاق افتاد. در سال 2012 در طی جنگ Edonian ویروس C به تعدادی از اعضای ارتش آزادی Edonian داده شد که در نتیجه آن حادثه بیوتروریستی دیگری رخ داد.
اقیانوسیه : دو حادثه بیوتروریستی در استرالیا و یکی در نیوزلند به وقوع پیوست.
آفریقا: در سال 2005 آفریقای جنوبی، مرکزی، و جنوب آفریقا درگیر حوادث بیوتروریستی بود. هم چنین در سال 2009 در منطقه کیجوجو حوادثی رخ داد که به دنبال آن تیم BSAA به آنجا رفتند تا از انتشار بیشتر ویروس و عوارض ناشی از آن جلوگیری کنند.
ناشناخته: مدتی بعد از RE6 یک حادثه بیوتروریستی دیگر در یک کشور ناشناخته رخ داد.

ویروس های شناخته شده که منجر به بیوترورها شدند.

  ویروس C : یک متاژن که از ترکیب ویروس t ورونیکا و ویروس G ساخته شده بود که به خاطر ساختار ارتوپدی اش شناخته شده بود.
  ویروس G : یک ویروس متاژنیک که اولین بار در بدن لیزا تروار کشف شد و باعث تعداد بیشماری جهش در بدن می شود که این جهش ها سبب آسیب ناپذیری شخصی می شود که ویروس داخل بدنش شده است.
  ویروس t : یک متاژن که در سال 1970 به دنبال تحقیقات بر روی ویروس پیشرو و بر اثر اتصال بر DNA انگل ایجاد میشود.
  ویروس T-Abyss : یک اسلحه متاژنیک که از اتصال ویروس t با هر نوع ویروس شناخته شده دیگری با عنوان The Abyss  ایجاد میشود.  که از این ویروس در سال 2005 در B.O.W های دریایی استفاده شد.
  نوع دوم پلاگا: یک انگل که از لحاظ ژنتیکی دستکاری شده است و در سال 2008 توسط شعبه آفریقایی شرکت ترایسل ساخته و در منطقه کیجوجو تست شد.
  نوع سوم پلاگا : انگل دیگری که از لحاظ ژنتیکی دستکاری شده بود و در کیجوجو تست شد.

سازمان ها و اشخاص شناخته شده که در برپایی بیوتروریسم ها دست داشته اند.
 •   الکسیا آشفورد
 •   فردریک داونینگ
 •   آلبرت وسکر
 •   مورفئوس دووال
 •   جک نرمن
 •   مرگان لندزدال
 •   شرکت نئو آمبرلا
 •     ll. Veltro
 •   درک سیمونز
 •   کارلا رادمرز 
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان