سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رزیدنت ایول و روانشناسی : لیان اسکات کندی

#1
سلامی مجدد خدمت دوستان و همراهان سایت !

امروز قصد داریم شخصیت لیان اسکات کندی را مورد بررسی قرار دهیم و به عمق این شخصیت سقوط کنیم.

لیان اسکات کندی. پلیسی تازه کار در گذشته و ماموری حرفه ای در زمان حال! با این توصیفات چه چیزی از او میدانیم ؟

در سال 1998، شایعاتی مبنی بر وجود داشتن یک گروه مذهبی شیطان پرست و آدم خوار در اطراف کوه های آرکلی به گوش همگان رسیده بود، لیان اسکات کندی از جمله افرادی بود که به همین دلیل به آکادمی پلیس پیوسته بود و در خیالات خودش تصور می کرد پسش از ورود به شهر و عضو شدن در اداره پلیس می تواند این معما را حل کند، اما امان از نادانی که سنگ در چاهی بی اندازد و صد عاقل نتوانند آن را بیرون بیاورند! با شیوع ویروس تی در آب شهر به وسیله موش ها، رویای لیان برای تبدیل شدن به یک نیروی پلیس و حل کردن بسیاری از معما ها یک شبه به باد فنا رفت. در آن شب در راکون سیتی اتفاقات زیادی برای لیان رقم خورد، از آشنایی با کلر ردفیلد و ایدا وانگ تا گلوله خوردن توسط یک دانشمند و تعقیب شدن توسط یک تایرنت بگیر تا چیز های دیگر که همه ی آنها لیانی که امروز می شناسیم را ساخت!

لیان برخلاف ظاهر سرد و خونسرد خود گویا دارد غم بزرگی را پنهان می کند و یا سرشار از عقده هایی از دوران کودکی و کمبود هایی عاطفی است که به ندرت و فقط در شرایطی خاص آنها را به نمایش می گذارد و یا بعضی اوقات با شوخی هایی تاریک و کمی خنده دار مقداری از خشم و مسائل روانی خود را خالی می کند. 

نمونه هایی از این شوخی ها را می توان در مکالمه ی لیان و سالازار پس از شکست یکی از گارد های اون و یا رد درخواست سالازار مبنی بر تحویل اشلی می توان دید. 
برخلاف ظاهر بسیار جدی او، می توان نشانه هایی از همزاد پنداری و توجه احساسی به افراد در برخی از واکنش های او مشاهده کرد مانند زمانی که به اشلی در ریمیک نسخه چهارم دلداری می دهد و یا ناراحتی و غم او بخاطر مرگ لوئیس سرا و یا افرادش در انیمیشن وندتا.

این واکنش های او می تواند نشان دهنده رابطه سرد او با خانواده اش و یا تجربه برخی تراژدی های تلخ در دوران کودکی او نیز باشد. برخلاف تصور عموم طرفداران که فکر می کنند لیان فقط از نظر عاطفی علاقه مند به ایدا وانگ  هست باید بگویم سخت در اشتباه هستند و لیان قبل از حوادث شهر راکون با فردی در رابطه بوده و پس از جدایی از او به مشروبات و نوشیدنی های الکلی رو می آورد. پس می توان نتیجه گرفت که او فقط وابسته به یک فرد خاص نیست ولی میزان وابستگی آن با توجه میزان توجه افراد متغیر است! مثال ایدا وانگ کم ترین توجه ولی حیاتی ترین توجه به او را دارد، لیان وابستگی بسیار زیادی به او دارد اما کلر و یا اشلی که بیشترین توجه را دارند وابستگی کم تری به آنها دارد.

یکی دیگر از خصوصیات رفتاری لیان، تک رو بودن وی است که برخلاف کریس و یا کلر او به صورت انفرادی کار می کند و یا در شرایط بسیاری بحرانی یک هم تیمی انتخاب می کند. نمونه اش در ریمیک رزیدنت ایول 4 که با لوئیس برای مدت کوتاهی تیم می شود و یا در رزیدنت ایول 6 که با هلنا فقط برای انتقام گیری و تبرئه خودش تیم می شود و یا در رزیدنت ایول 2 و دارکساید کرونیکلز که با کراوزر و ایدا تیم می شود و آن هم فقط در شرایط بحرانی و خاص. اما این انفرادی کار کردن او موجب اسیب ندیدن خودش و همراهان خود چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ فیزیکی می شود. 

می توان این کار ها را بخشی از نکات مثبت این شخصیت دانست و از نکات منفی، چرا که کار تیمی روند کاموریت را سریع ولی کار انفرادی کنترل کلی ماموریت و شرایط را فراهم می سازد 


نظر شما درباره لیان چیست ؟؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Umbrellaپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان