سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معرفی بازی Resident Evil Village

#1
Information 
[تصویر: 1672108134.png]

رزیدنت ایول روستا (به انگلیسی: Resident Evil Village) یک بازی ویدئویی در مدل ترس و بقا میباشد که به وسیله کمپانی کپ‌کام ساخته و منتشر شده است. این بازی د‌همین ورژن اساسی از دسته بازی‌های رزیدنت ایول به‌شمار می‌رود و مستقیماً دنبالهٔ رزیدنت ایول ۷: بایوهازارد میباشد.

بازی ماجرا ایتن وینترز به تصویر میکشد که بعداز عکس العمل عاقبت‌ساز با کریس ردفیلد، در کارایی برای یافتن دختر ربوده‌گردیده‌اش، خویش را در دهکده‌ای آکنده از موجودات جهش‌یافته مییابد. در حالی که روستا موادتشکیل دهنده مهم هراس را در این موسسه مراقبت می‌نماید، ولی مدل گیم‌پلی اکشن‌گرا تری را در مقایسه با ورژنٔ گذشته خویش در پیش میگیرد.


رزیدنت ایول روستا همینطور مشمول نصیب چندنفره آنلاین میباشد. این بازی در اتفاق افتاد پلی‌استیشن ۵ در ژوئن ۲۰۲۰ معرفی و اعلام شد و در ۷ می ۲۰۲۱ برای مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌جعبه وان، اکس‌جعبه خصوصی اکس و محرمانه اس و گوگل استادیا عرضه شد. ورژن‌های مک‌اواس و ورژن ابری کنسول نینتندو سوئیچ نیز در اکتبر ۲۰۲۲ در دسترس قرار گرفتند.

این بازی به‌طور کلی نظرها مثبتی از منتقدان اخذ کرده‌میباشد که برای داشتن روندبازی، پیکربندی و تنوع آن گزینه تحسین قرار گرفت ولی منتقدان نسبت به معماهای بازی، مبارزات با غول اواخر، و کارایی بازی در ورژنٔ مایکروسافت ویندوز انتقاداتی داشتند. رزیدنت ایول روستا پیروزٔ جوایز نقطه پایان سال به عنوان مثال شایسته ترین بازی سال در مراسم جوایز گلدن جویبار‌استیک را بدست آورد.گیم‌پلی
رزیدنت ایول روستا مانند رزیدنت ایول ۷ (۲۰۱۷) از طریقه نخستین فرد میباشد. این بازی در یک روستا در رومانی واقع شده است. سیستم مدیر موجودی بازی شبیه رزیدنت ایول ۴ (۲۰۰۵) میباشد که دارنده یک کیف میباشد. بازیکنان می توانند اسلحه و مورد‌ها را از یک بازرگان به اسم دوک خریداری نمایند. بازیکنان همینطور می توانند حیوان ها خاصی را در روستا شکار نمایند و آنان را به وسیله دوک در پیاله‌های پخته گردیده بپزند و تناول کردن غذاهای گفته‌گردیده به بازیکن قابلیت میدهد

[تصویر: 1672087141.jpg]

مزایایی مانند کاهش زخم وارداتی در هنگام بلاک شدن را بدست آورند. همینطور بازیکنان میتوانند از دوک گونه های سلاح‌ها، امکانات سلاح مانند تیر و خشاب و… و ارتقای سلاح‌هایشان را خریداری نمایند. برای بدست آوردن پول و خرید امکانات و طعام و ارتقاها، داخل بازی چندین مورد‌هایی به شما میدهد که قابلیت و امکان فروش به دوک و خریداری امکانات را به شما می دهد. گاهی گزینه‌ها گران قیمت و گاهی ارزان بها می باشند. این گزینه‌ها دربرگیرنده الماس‌ها، خاکستر غول‌های بازی، مجسمه‌ها و حتی سلاح‌ها میباشند.

رزیدنت ایول روستا مشمول یک بازی مولتی‌پلیر آنلاین شش نفره با تیتر Resident Evil RE:Verse میباشد.

[تصویر: 1672072513.jpg]

روایت
رزیدنت ایول روستا سه سال بعد از اتفاق ها رزیدنت ایول ۷ واقع شده است. ایتن وینترز قهرمان اساسی قصه بازی میباشد. ایتن با همسرش میا و دختر نو متولدشده‌اش به اسم رز معاش می‌کرده‌میباشد که ناگهان کریس ردفیلد و افرادش ظواهر میگردند، همسرش را با خونسردی میکشند و وی و دختر نوباوه‌اش را می‌ربایند و با دقت به واحد مبلغی آیتم به کارگیری و اسم کاراکترها، آن ها را به روستای مرموز اروپا بنا شده در ترانسیلوانی، رومانی می برند. ایتن برای نجات رز ناچار به سپری کردن در روستا میباشد.

 این روستا بوسیله چهار ارباب جهش یافته متفاوت اداره می‌گردد و هر یک نیروهای خویش را از سنگرهای باطن روستا در اختیار گرفتن می‌نمایند. لیدی آلسینا دیمیترسکو، یک زن آریستوکراسی، خون‌آشام مانند و قد بلند، به هم پا سه دخترش و سایرافراد در قلعه دیمیترسکو اقامت دارا هستند.


ایتن در کنار کامیونی که سوارش بود و در گیر تصادف گردیده بود بیدار می‌گردد و در روستایی ترسناک با موجوداتی مشابه گرگینه‌ها دارای اسم و رسم به لیکانیان مواجه میشود. ایتن نمی‌تواند ساکنین روستا را نجات دهد و اسیر گردیده و به پیش مامان میراندا کشیش روستا و اربابانش آلچینا دیمیتریوس، دونا بنویینتو، سالواتوره مورو و کارل هایزنبرگ برده می‌گردد.

ایتن از تلهٔ مرگ تشکیل شده به وسیله هایزنبرگ جان سلامت به درمی‌پیروزی و با امداد یک بازرگان محلی مرموز مشهور به دوک، به قلعهٔ بانو دیمیتریوس می‌رود تا رزماری را پیدا نماید. ایتن دیمیتریوس و دخترانش را از در بین می برد و یک فلاسک دربردارنده رمز رزماری پیدا می‌نماید. دوک توضیح میدهد که میراندا اعضای تن رزماری را در چهار فلاسک گوناگون برای به‌جا آوردن یک نوع مراسم آیینی قرار داده‌میباشد و درصورتی که ایتن فلاسک‌های دیگر را که در چنگ باقی اربابان میباشد را بدست بیاورد، قادر است رزماری را مجدد احیا نماید.

[تصویر: 1672107456.jpg]

ایتن بعد از کشتن بنویینتو و مورو و بدست آوردن فلاسک‌هایشان، متوجه می‌گردد که اشخاص کریس نیز در روستا می باشند. ایتن بعد از بدست آوردن فلاسک هایزنبرگ، به کارگاهٔ وی دعوت می گردد و هایزنبرگ به وی سفارش می دهد تا میراندا را با یاری همدیگر باخت دهند. هنگامی ایتن متوجه میشود که هایزنبرگ قصد دارااست تا از رزماری به‌تیتر سلاحی برای از دربین بردن میراندا به کار گیری نماید، سفارش اورا رد کرده و گریزو فرار می‌نماید. ایتن با کریس روبرو می گردد و به‌خیال و خاطر کشتن میا با وی مشغول میشود

 ولی متوجه میشود که کریس در واقع میراندا را که به صورت میا درآمده بود کشته بود. کریس افشا می‌نماید که میراندا دارنده اقتدار دگرپیکری بوده و در سعی برای سرقت کردن رزماری بود. کریس کارگاه هایزنبرگ را تخریب می‌نماید و درین حین ایتن از یک نوع تانک برای به زانودرآوردن هایزنبرگ به کار گیری می‌نماید. میراندا با ایتن روبرو می‌گردد و بعداز بازگو کردن نقشه‌هایی که برای تصاحب رزماری در رمز دارااست، ایتن را میکشد.


کریس که شاهد مرگ ایتان میباشد، زمانی‌که نیروهای ضربتی ائتلاف تفحص امنیت بیوتروریسم (BSAA) حواس میراندا را پرت می‌نمایند، گروهش را برای نجات رزماری به باطن روستا هدایت می‌نماید. کریس وارد غاری در ذیل روستا میشود و مگامایسیت (یک نوع ریشه قارچی) که منبع قارچ میباشد را کشف می‌نماید. وی یک بمب در مگامایسیت شغل میگذارد و آزمایشگاه میراندا را پیدا می‌نماید و متوجه می شود که وی بعداز تماس با مگامایست به‌بازه یک قرن میباشد که زنده میباشد و اصولا وی آموزگار اوزول ای اسپنسر بنیانگذار کمپانی آمبرلا بوده‌میباشد و اوزول از علم وی برای کشف ویروس t استعمال کرده‌میباشد.

میراندا برای زنده کردن دخترش اوا که به آنفلوانزای اسپانیایی در گیر گردیده بود، روی قارچ تست‌هایی را اجرا بخشید و چهار ارباب روستا، لیکان‌ها و ایولین درواقع حاصل ناکامی‌خوردهٔ این تست‌ها بودند. میراندا رزماری را به‌ادله اقتدار‌های استثنایی که از اتان و میا به ارث برده بود، به‌تیتر میزبانی مطلوب گزینش کرد. کریس میا را نجات می دهد و زمانی میا از توان‌های ویژهٔ ایتن به وی میگوید، متوجه میگردد که وی هنوز زنده میباشد.


ایتن در برزخ با ایولین روبرو میشود و ایولین به وی می گوید در اولی واکنش با جک بیکر در دولوی مقتول بود، ولی بوسیله اقتدار حیات نصیب قارچ ایولین، مجدد زنده شده است. دوک ایتن را به محل مراسم آیینی که میراندا در هم اکنون احیای اوا میباشد می برد، ولی صرفا برنده به احیای رزماری میگردد. ایتن پیش از اینکه مگامایسیت از داخل زمین پدیدار خواهد شد، میراندا را میکشد.

ایتن که توان حیات قسمت بدنش رو به نقطه پایان میباشد، با فدا کردن خویش، بمب عمل گذارده گردیده داخل مگامایسیت را منفجر می‌نماید. در‌این حین کریس، میا و رزماری را به مکانی امن منتقل می‌نماید. کریس متوجه می گردد که سربازان BSAA که به روستا اعزام گردیده بودند، در واقع سلاح‌هایی بیولوژیکی بودند و به دسته خویش فرمان می دهد تا به پایگاه BSAA در اروپا بروند.


در صحنهٔ بعداز تیتراژ، رزماری که فعلا نوجوان گردیده به دیدن قبر ایتن می‌رود. وی بعد برای ایفا مأموریتی برای یک سازمان ناشناس فراخوانده می گردد. در حالی که وی و بادیگاردش به دور میگردند، یک فرد ناشناس (که به‌لحاظ میرسد ایتن میباشد) به ماشین آنها مجاورت میگردد.گسترش
رزیدنت ایول روستا قبل از اعلام آن در ژوئن ۲۰۲۰، حدود سه سال و نیم در حالا توسعه و گسترش بود. به گفته کارگردان موریماسا ساتو، در حالی که هنوز حدود نیم سال از عرضه رزیدنت ایول ۷ مانده بود. کپ‌کام از گروه رزیدنت ایول منظور بود که گسترشٔ بازی آینده را در ۸ اوت ۲۰۱۶ استارت نمایند. قبل از تکثیر رزیدنت ایول ۷ برای قضاوت دربارهٔ توفیق آن، گروه پیشرفت پیاده سازی‌های اول در ارتباط ریشه‌های اساسی گیم‌پلی واهمه و بقا که در رزیدنت ایول ۴ صورت گرفته بود را مراقبت کرد که بازگشتی به هیبت رزیدنت ایول ۷ بوده‌میباشد.


بازه این بازی از ۱۰ تا ۱۳ ساعت میباشد ولی که نویسندگان این بازی بازی را درین برهه زمانی به نقطه پایان رساندند.فروش
رزیدنت ایول روستا در چهار روز ابتدا عرضهٔ خویش بیشتراز سه میلیون ورژن به فروش رساند و به سو‌مین تیتر مالامال فروش در خصوصی رزیدنت ایول تبدیل شد و با بازی رزیدنت ایول ۲ در سال ۲۰۱۹ برابری کرد. در به عبارتی مجال، کپ‌کام اظهار‌کرد که این موسسه از مجال استارت به عمل خویش در سال ۱۹۹۶، مجموعاَ ۱۰۰ میلیون واحد فروخته‌میباشد.ادعای دستبرد فکری
مدتی بعد از از عرضه بازی، ریچارد راافورست، کارگردان فیلم، با استناد به همانندی‌های بسیار مجاورت در میان صحنه‌ها و موجوداتی که در فیلم وی با تیتر ارتش فرانکشتاین و رزیدنت ایول روستا وجود داراست، کپ‌کام را به دستبرد فکری تبهکار کرد.
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان