سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کامل لوکیشن های رزیدنت ایول عملیات راکون سیتی

#1
پارک راکن

پارک راکن یکی از معروفترین پارک شهر کوچک راکن سیتی میباشد که در نزدیکی بیمارستان بزرگ راکن سیتی و در طرف دیگر برج ساعت" راحبه میکائیل " که کارخانه زباله سوزی آمبرلا است قرار گرفته.

ظارک نسبتا کوچیک و همراه با قسمت های مختلف است که یکی از راه های آن که باید از یک باغ استخر دار بگذرید تا به یکی دیگر از تسحیلات امبرلا برسید و یکی دیگر از راه های آن میتوانید به آبشار پارک و قبرستون شهر برسید.

زمانی که راکون سیتی در سال 1998 رو به نابودی بود آمبرلا یک کابین در قبرستون شهر ساخته بود تا دستورات لازم را از آنجا بوسیله ی یک مانیتور به دست یکی از کارکنان امبرلا دریافت کند. گروهی از مزدوران آمبرلا ( گروه هانک) که از مخمصه نجات یافته بودند قبل از اینکه اولین روز اکتبر شود در قسمتی از پارک که استخر و باغ داشت عقب نشینی کردند زمانی که شهر دحال نابودی بود و این اتفاق قبل از ویران شدن پارک به دست کرم خاکی بزرگ که جیل ولنتاین آن را از پا دراورد نبود.اتاق ها و قسمت هایی از پارک


خیابان پارک

دفتر پارک

پلازا ی پارک

آبشار پارک

فاضلااب پارک

قبرستون پارک راکون سیتی

اتاق خدمه های قبرستون

انبار خادمان قبرستون

مخفیگاه مانیتور

راه پارک

دروازه پشتی پارک

پل پارک


رزیدنت ایول عملیات راکون سیتی


این پارک در بازی حضور داشته ولی با پارک اصلی رزیدنت ایول 3 بسیار متفاوت بوده. این پارک در ماموریت سوم هردو گروه بدست میاورید.

تیم امبرلا :

آنها برای پیدا کردن شارژر هایی که بتوانند ژنراتور برق شهر را از کار بندازندبه این پارک میایند که برای پیدا کردن سومی این شارژر ها باید به کلیسای " راحبه میکائیل" بروند و با نیکولای یکی دیگر از مزدوران امبرلا بجنگد.


نیرو های ویژه :

در مرحله نیروهای ویژه با نمیسس میجنگند و از آن برای باز باز کردن دوازه پشتی پارک استفاده میکنند. و بار دیگر هم از اون برای باز کردن درب خروج استفاده میکنند.

ساختمان پلیس شهر راکون


ساختمان پلیس شهر راکون به طور خلاصه ( آر.پی.دی) یکی از مهم ترین ساختمان های قانونی راکون میباشد که نیمه ی غربی شهر قرار گرفته است. این ساختمان را کوهستان آرکلی محاصره کرده و گروه سوات ( گروه ویژه کمک) نیز در این بخش نیز با گروه استارز همکاری میکنند.


رزیدنت ایول :عملیات راکون سیتی

ساختمان پلیس در عملیات راکون سیتی نیز ظاهر شده است. تیم آمبرلا برای از بین بردن شواهد بر ضد آمبرلا که برایان آیرنز ( رییس پلیس) آن هارا ترتیب داده بود وارد ساختمان پلیس شدند. طراحی این بخش از بازی نیز کمی از ساختمان پلیس اصلی توی رزیدنت ایول2 و 3 کمی فرق داشت.

قسمتی از راهروی درازی که به اتاق برایان ایرنز راه داشت حذف شده و همینطور اتاق انتظاری که سالن اصلی ختم میشود. بیشتر درهای این ساختمان قفل هستند یا مسدود شدن. مانند دری که کرکتر رو به کتابخونه راهنمایی میکرد. مانی که به سالن اصلی ساختمان میرسید همان موسیقی اصلی این ساختمان نواخته میشود.

سالن اصلی مانند بقیه قسمتها کمی تغییر کرده و مثل دو سری اورجینال بازی ساکت و بدون موجودات نیست. مینطور قسمتی که پارکینگ پلیس قرار دارد به طور کلی فرق کرده و قسمت هایی را افزودند و بسیاری را حذف کردند.

خیابان فلور که پشت این ساختمان پلیس قرار دارد به کلی در این بازی حذف کردند.


افسر هایی که در این ساختمان کار میکردند.

آرون ( افسر پلیس) مرده

ریچارد آیکن (عضو تیم استارز) 24 جولای 1998 مرده

اندی ( افسر پلیس)در 27 سپتامبر 1998مرده

آرتور (افسر پلیس) 24سپتامبر 1998 مرده

ماروین برانا (افسر پلیس)29 سپتامبر 1998 مرده

بری برتون (عضو تیم استارز) زنده

نیل کارلسن ( سرگروهبان)مرده

ربکا چمبرز ( عضو تیم استارز) زنده

ادوارد دیوی ( خلبان استارز)23 جولای 1998 مرده

کوین دالی ( خلبان) 23 جولای 1998 مرده

دوراین ( افسر پلیس) معلوم نیست

ریمند داگلاس ( معاون)  24 سپتامبر 1998 مرده

ادوارد (افسر پلیس) 26 سپتامبر 1998 مرده

ادوارد الویت ( افسر پلیس) 24 سپتامبر 1998 مرده

ایرن ( افسر پلیس) مرده

اریک (افسر پلیس) مرده

دیوید فورد ( افسر پلیس)27 سپتامبر 1998 مرده

فرد ( افسر پلیس)مرده

جوزف فارست ( عضو تیم استارز) 24 جولای 1998 مرده

جین ( افسر پلیس)مرده

تایلر همیلتون ( افسر پلیس) زنده

هری ( افسر پلیس) زنده

برایان ایرنز ( رییس اداره ی پلیس)29 سپتامبر 1998 مرده

لیان اسکات کندی ( افسر پلیس) زنده

انریکو مارینی ( عضو تیم استارز . کاپیتان)24 جولای 1998 مرده

مه یر ( افسر پلیس) مرده

کریس ردفیلد ( عضو تیم استارز) زنده

ریتا ( افسر پلیس) زنده

کوین رایمن ( عضو تیم نجات ) زنده

جورج اسکات (افسر پلیس) معلوم نیست

فارست اسپیر ( عضو تیم استارز) 23 یا 24 جولای 1998 مرده

کنث جی سالیوان ( عضو تیم استارز. شیمی دان)24 جولای 1998 مرده

تونی (نگهبان سگها) به احتمال زیاد مرده. 27 یا 28 سپتامبر 1998

جیل ولنتاین ( عضو تیم استارز) زنده

بردلی ویکرز ( عضو تیم استارز.خلبان)28 سپتامبر 1998 مرده

آلبرت وسکر ( کاپیتان استارز) مارچ 2009 مرده

یک افسر ناشناس ( افسر پلیس)29 سپتامبر 1998 مرده
استگلا


استگلا یکی از شرکت های بزرگ تولید بنزین توی ایالت متحده امریکا بوده که در شهر های راکون سیتی و تال اوکس حضور دارد. پمپ بنزین استگلا در راکون سیتی در نزدیکی شهرداری شهر راکون وجود دارد. در زمان نابودی شهرر راکون این پمپ بنزین بسته شده بود و در ورودی را با چرخدنده ای محافظت میکرد. این پمپ بنزین محل رفت آمد کرکتر هایی همچون "جیل ولنتاین" "کارلوس اولیورا" " نیکولای جینویاو" در رزیدنت ایول 3 بوده است. در این سری از بازی شما مقداری نفت برای راه اندازی واگن برقی نیاز دارید که به این پمپ بنزین سر میزنید.
پمپ بنزین استگلا در رزیدنت ایول عملیات راکون سیتی نیز حضور دارد. ولی یک عالمه ماشین و وسایل دور بر آن را احاطه کرده که هیچ نسبتی به همون پمپ بنزین اصلی توی رزیدنت ایول 3 را ندارد.


بعد از فرار کزدن از دفتر شما یک پیام صوتی دریافت میکنید که بعد از شنیدن آن میفهمید یک مواد منفجره  در حال انفجار میباشد. و اگر کارلوس اولیورا در دفتر باشد و جیل بعد از جنگیدن آن با زامبی ها پیشش نرود آنها با یک دیالوگی کوتاه از آنجا فرار میکنید ولی او در نسخه اف ام وی خودش را نشان نخواهد داد.


پمپ بنزین استگلا در رزیدنت ایول 6 در شهر تال اوکس نیز حضور کوتاهی داشته. جایی که گروهی از بازماندگان برای نجات جان خود آنجا جمع شده و با زامبی ها مبارزه میکنند.


نکاتی دیگر

در جلوی گاراژ استگلا یک ظرچم دی ام سی و با نشان کوچکی از پرچم آمریکا برافراشته  شده که این امکان دارد توی فیلم رزیدنت ایول هم وجود داشته باشد.


در کنار در گاراژ استگلا شما میتوانید دوتا گیاه قرمز دریافت کنید. اگر وجود نداشته باشد درون اتاق این دوتا قرار گرفته اند.

در رزیدنت ایول 6 "پیرز نیونس" در حالت مزدوری لباسی بدست میاورید که مخصوص مسابقه رالی میباشد و روی آن تبلیغات کمپانی هایی وجود دارد که اسم "اتگلا" نیز روی روی سمت راست شکم او قرار دارد.


در نابودی شهر راکون پمپ بنزین استگلا در جنوب شهر قرار دارد و کارلوس نیز همراه جیل میباشد( البته بستگی به کرکتر دارد)کارخانه سوزاندن زباله                                                                                       
                                                     

این محل به عنوان های گوناگونی در زبان انگلیسی بازی وجود دارد مانند " کارخانه سوزاندن زباله ها" " کارخانه زباله های پسماند" " کارخونه ی تعطیل شده" " کارخانه ی ویران شده"


کارخانه سوزاندن زباله ها به عنوان "کارخانه ی ازبین رفته"  در بین مردم شهر شناخته شده. که توسط شرکت آمبرلا ساخته شده برای اطمینان بیشتر  و دفع موجوداتی که با سلاح های بیولوژیکی بوجود میایند یا ازمایشاتی که با موفقیت برخورد نمیکنند و همینطور آزمایشات ناموفق ازمایشگاه های دیگر به این محل به منظور از بین بردنشان آورده میشود که با استفاده از گازهای مخصوصی این آزمایشات ناموفق را از بین میبرند و در استخری بزرگ در زیر طبقه ی اول ساختمان میندازند. این ساختمان میتوانست در مقدار زمان کمی بسیاری ازین موجودات که از آزمایشات ناموفق بدست میامدند را نابود سازد. این محل به عنوان یک کارخونه ی تعطیل شده در شمال شرق پارک راکون پنهان شده بود.


سرگذشت

این ساختمان در 14 می 1998 ساخته شد و بعد از 19 روز کارکنان به این بخش آمدند.

بیشتر حجم زیرزمین راکون ( به جز آزمایشگاه بزرگ) خالی بود و این بهترین موقعیتی بود که برای ساختن همچین تحسیلاتی بدست آوردند. ساختمانی که زمانی آلودگی رخ داد سطح بالا در امان نبودند بخاطر قدرت آلودگی مواد شیمیایی.


جون 29 سه ماه قبل از اینکه دومین شیوع ویروس رخ دهد کارکنان این بخش ساختمان به ویروسی که در زیر زمین نشست کرده بود آلوده شدند.


بعضی اوقات قبل 1 اکتبر 1998 تیم هایی مخصوص برای حمل و نقل ویروس جی از قطار زیر زمینی استفاده میکردند. آمبرلا یکی از تایرنت های پیشرفته خود را آماده کرده و به همراه هلیکوپتر به شهر راکون فرستاده تا دنبال نیرو های ویژه بگردد و آنها را نابود کند. در این زمان تمام تیم آمبرلا که برای نابودی شواهد استخدام شده بودند همانند تایرنت کشته شدند.


در حادثه ی 1 اکتبر "جیل ولنتاین" "کارلوس الیورا" و "نیکولای جینویاو" خود را برای فرار از شهر با ورود به این ساختمان و درخواست کمک از طریق رادیو اماده کردند. تا اینکه تایرنت "نمیسس"  در تعقیب آنها بود و بعد از جنگیدن برای از بین بردن این ساختمان نمیسس را در استخر اسید انداخته و جیل ارزو میکرد که این تایرنت را برای همیشه کشته باشد. ولی با این حال  نمیسس نجات پیدا کرده و از استخر پر از مواد حل کننده بیرون امده.

این ساختمان هم نیز مانند بقیه شهر  با بمب باران اتمی ازبین رفته.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ

#2
اسلحه فروشی کندو


                                             


مغازه اسلحه فروشی کندو یکی از محل هایی است که جست و جو را در رزیدنت ایول 2 از آنجا شروع میکنید. آنها یکی از معروفترین خانواده های شهر راکون به خاطر داشتن سری تفنگهای سامورای ایدج از سری تفنگهای دستی به حساب میامد محسوب میشدند. این تفنگهای دستی مخصوصا برای افسران گروه استارز به دست روبرتو کندو طراحی و ساخته شده بود.


داستان


مغازه اسلحه فروشی کندو اولین جایی بود که با لیان و کلر در رزیدنت ایول 2 جست وجو میکنید. روبرت کندو اولین ادم زنده ای است که کرکتر شما میبیند. روبرت کندو در آن اوضاع احوال مشغول محافظت از مغازه خود بوده که کرکتر شما لیان یا کلر یه سری مهمات را با خود برای زنده رسیدن به ایستگاه پلیس برمیدارند و با خود میبرند.


متسفانه روبرت کندو توسط گروهی از زامبی هایی که شیشه مغازه آن را میشکنند و وارد آن میشوند کشته و تکه تکه میشود. که بعد از مرگ او کلر میتواند تیرکمان و لیان میتواند شات گان
او را بردارد. یا به صورتی دیگر میتوانند بدن مرده اورا که زامبی ها از آن تغذیه میکنند را تنها بزارید و از مغازه خارج شوید. در اداره پلیس نیز میتوانید همان اسلحه ها را بدست آورید.


در رزیدنت ایول 3 هم یک نامه فکس از طرف روبرت کندو به دفتر استارز فرستاده شده بود که جیل آن را در دفتر استارزدر 28ام سپتامبر  میخواند : در آن نوشته بود که روبرت کندو سامرا ایدج ها را برای آنها یک قطعه ساخته است. ولی متاسفانه به خاطر وسایل و مانع هایی که روبه روی این مغازه در جنوب شهر وجود دارد جیل نتوانست مغازه را جست و جو کند.


در نسخه ی دمو ی عملیات راکون سیتی نیز به این مغازه برمیخورید و طی یک مصاحبه با مایک جونز گفته بود که میتوانید داخل آن بروید و مهمات و تفنگ بردارین ولی در آخرین نسخه ی عملیات راکون سیتی بازیکنان نمیتوانند این کار رو بکنند!فروشکاه لیکویر


                                                           
                                       

این یک فروشگاه نوشیدنی فروشی بود که در رزیدنت ایول 2 میتوانید مشاهده کنید. این مغازه به طور کامل بسته بود و با قرار گرفتن وانتی که در جلوی درب مغازه بوده هیچ راهی برای ورود نگذاشته.


فروشگاه لیکویر نیز دوباره در عملیات راکون سیتی پدیدار شده و در نسخه دمو ی بازی میتوانید کرکتر خود را داخل مغازه ببرید و ممکنه که جایگاه این مغازه همانند رزیدنت ایول 2 در محل قبلی خود قرار نگرفته باشند. برای رزیدنت ایول عملیات راکون سیتی در نزدیکی پمپ بنزین استگلا و نزدیک ساختمان پلیس میباشد.


این مغازه در رزیدنت ایول 2 و رزیدنت ایول تاریخچه ی تاریکی و عملیات راکون سیتی پدیدار شده که در نسخه دمو عملیات راکون سیتی میتوانید وارد آن شوید ولی در نسخه نهایی آن زامبی ها از آنجا به بیرون آمده و به شما هجوم میاورند.مدرسه ی ابتدایی Fillmore


مدرسه ی ابتدایی Fillmore فقط به عنوان یک مدرسه ی ابتدایی در شهر Raccon شناخته شده است.

این اسمی است که از نام سیزدهمین رییس جمهور آمریکا یعتی Millard Fillmore گرفته شده است.

نام این مدرسه زمانی وارد بازی شد که گیمر یک فایل مخفی( پروفایل روانشناسی) از U.S.S که در مورد مامور Hunk است را پیدا میکند.

تنها عضو شناخته شده از این مدرسه ، دومین دبیر ابتدایی ، خانم Everest بود.محوطه ی Lonsdale


آیتم ها : 2 عدد Green Herb

مکان : Downtown سرسرای کوچک و تاریک شهر

این مکان دو قسمت خیابان ایستگاه مرکزی و فاضلاب محوطه ی Lonsdale را به هم متصل میکند.
این ناحیه یک راهروی پیچاپیچ در خیابان ایستگاه مرکری است.

در این مکان هیچ چیزی نیست به جز دو Green Herb که  Jill توانست آنها را پیدا کند.

وقتی در حال دویدن از این مکان هستید ، آماده ی سقوط کردن به زیر زمین باشید. چون بخشهایی از زمین توسط GraveDigger به لرزش در میایند.

Jill به فاضلاب محوطه ی Lonsdale  سقوط میکند. او تنها یکبار میتواند از این مکان عبور کند.
آزمایشگاه برنامه نویسی B.O.Wآزمایشگاه برنامه نویسی B.O.W. یکی دیگر از تسحیلات شرکت آمبرلا میباشد که در راکون سیتی قرار دارد که برای اولین بار در عملیات راکون سیتی ظاهر شده است و "گله گرگها" ( تیم مزدوران آمبرلا) باید از خون تایرنت تی-103 نمونه ای بدست بیاورند.


متسفانه اطلاعات بیشتری در این مورد وجود ندارد.سیستم فاضلاب راکون سیتیسیستم فاضلاب راکون سیتی یک دخمه ی بزرگ پر پیچ و خم است. آمبرلا این محل را برای مخفی نگهداشتن تحسیلات خود در زیر شهر بنا کرده. این مجموعه چند گانه وپیفه داشتند تا اب آن جا را که ویروس تی در آن وجود داشت تصفیه کنند تا قبل از اینکه به سیستم آب رسانی منازل رسیده شود و این آب مورد آشامیدن قرار بگیرد.خیابان پارک

اولین کاراکتری که به این ناحیه می آید ، Carlos  است.

از آنجایی که دفتر کار پارک با سنجاق باز میشود Carlos نمیتواند وارد اینجا شود.
و از آنجایی که برای وارد شدن به پارک Raccon باید کلید در اصلی را داشته باشد ، نمیتواند وارد پارک شود.


چهار Zombie در اطراف جاده کمین کردند که آنها را میتوان با بشکه ی نفتی که در آنجاست ، منفجر کرد.

پس از آنها نیز Hunter Beta که در بیمارستان تخم ریزی کردند نیز خواهد بود.

هتگام خروج Carlos از آن ناحیه بیمارستان منفجر میشود.
حال زمانی که کاراکتر Jill به این مکان می آید ، ویرانی بیمارستان جامع Raccon به این معنا است که تمام انتهای غربی این خیابان با خرابه های ناشی از انفجار بسته شده است و قابل دسترسی نیست.

در هنگام ورود Jill نیز چهار Zombie دیگر هستند.
برج ساعت "راحبه میکائیل "تیم مزدوری آمبرلا ( U.S.S.)

برج ساعت یک بار دیگر در رزیدنت ایول عملیات راکون سیتی ظاهر میشود. در مرحله "چراغهای خاموش" گله گرگ ها (تیم مزدوری آمبرلا) برای به دست آوردن آخرین شارژر برای از کار انداختن ژنراتور شهر به دنبال "نیکولای جینویاو" در برج ساعت میروند. در ابتدا گله گرگها به محل رسیده و در حیاط جلوی برج ساعت وایستاده و درحالی که نیکولای درون اتاق آن برج با یک تک تیر انداز آنها را به گلوله میبندد و بمب پرتاب میکنند تا نتوانند آخرین شارژر را بدست بیاورند. بعد از جنگیدن با نیکولای گله گرگها موفق میشوند به درون برج ساعت بروند و آخرین شارژ را بردارند.

وقتی که وارد برج شدند صدای پیانو " Moon light sonata " شنیده میشود و آخرین شارژ را از اتاق کوچکی برمیدارند و راهی برای از کار انداختن  ژنراتور شهر میشوند.


تیم ویژه (Spec Ops )


برج ساعت در مرحله " الان میدونم چرا گریه میکنی" دوباره ظاهر میشود. جیل و کارلوس اولیورا بعد از آنکه ماشین ناقوس برج را به کار انداخته و بتوانند با  U.B.C.S تماسی برقرار کنند و هلیکوپتری را بری نجات آنها بفرستند. "نمیسس" که بالای سقف برج وایستاده بود با شلیک راکت لانچر خود به هلیکوپتر باعث شد که مستقیما در برج ساعت سقوط کند و منفجر شود. که با منفجر شدن آن کل برج نیز همراه آن از بین میرود.


شکل ظاهریشکل ظاهری این برج ساعت تقریبا با برج ساعت توی رزیدنت ایول 3 یکسان میباشد. با اینکه بالکن برج و در ورودی به مکانیزم ساعت حذف شده.در طبقه دوم برج ساعت پنجره های بازی نیز وجود دارد زمانی که برج منفجر میشود آوار ها جلوی در  اصلی برح را میگیرند.


چیز زیادی برای جست و جو در آنجا به جز "سالن پیانو" و "اتاق برج" وجود نداشت. اتاق کلیسا در جهت مخالف سالن پیانو در این نسخه قرار دارد جایی که باید سالن غذاخوری باشد ولی اصلا وجود ندارد. سالن اصلی هم که هیچوقت مورد جست و جو قرار نگرفت به جز این که نیکولای از اون قسمت به تیم آمبرلا شلیک میکرد.


برج ساعت در ناحیه مرکزی شهر کنار بیمارستان و قبرستون شهر راکون قرار گرفته. پارک نیز در روبه روی کارخانه متروکه که دقیقا پشت برج ساعت است قرار گرفته . بقیه ساختمان های صنعتی از نظیر "کارخانه ذوب فلز" و " انبار" وجود دارند که تسیحلات برنامه ریزی B.O.W. آمبرلا را در خود پنهان ساخته.

در حالت چندنفره در نقشه "قبرستون"  برج ساعت در زمین های بزرگ قبرستون قرار دارد.
شهرداری


شهرداری یکی از برجسته ترین مرحله های بازی نسبت به بقیه جاها در عملیات راکون سیتی میباشد. بازیکنان میتوانند همراه گروه خود داخل ساختمان شوند و داخل ساختمان بزرگ تر از بزرگ میباشد. ستون و کف ها از جنس مرمر میباشند و دارای اتاقهای زیادی میباشد. این منطقه توسط تعداد بیشماری زامبی ها و گروه های ویژه تصرف شده. و شما هم به طور خلاصه ای با نیکولای جینویاو روبه رو میشوید. هدف تیم آمبرلا برای از بین بردن کامپیوتر های شهر و شواهدی که بر ضد آمبرلا میباشد است.


با توجه به تعداد زیادی تشک و زامبی و افسر پلیس های مرده به نظر میامد که شهرداری محل امنی برای افرادی که هنوز آلوده نشدن بود مانند اداره پلیس . ولی با این حال ساختما شهرداری با سیلی عظیم از زامبی ها مواجه شده و شهروندانی که نجات پیدا کرده وبودند و همینطور افسران پلیسی که درون ساختمان پنهان شده بودند کشته شدند یا آبوده به ویروس شدند.
شهر Raccon
مکان : ایالات متحده

جمعیت : 100000 نفر

رخداد های مهم : نابودی کامل راکون سیتی

راکون سیتی یک شهر کوچک صنعتی واقع در Midwestern ایالات متحده بود که هنگام شیوع ویروس T در سال 1998 میلادی نابود شد.


تاریخچه و پیشینه ی شهردر ابتدا یک دهکده ی کوچک در کوهستان Arkley  بود که توسط سرمایه گذاری کمپانی آمبرلا به یک شهر صنعتی تبدیل شد. در سال 1987 زیر نظر شهردار  Michael Warren پیشرفت کرد و به سرعت رشد کرد و از یک  دهکده ی کوهستانی کوچک به یک شهر صنعتی تبدیل شد.

به هر حال بسط شهر و نوسازی آن با جنایات پیچیده ای همراه بود. اداره ی پلیس شهر راکون R.P.D  گروهی ماهر را در سال 1996 برای مقابله با موج جنایات  پرورش داد.حادثه ی کوهستان  Arkley
یک سری قاتل آدمخوار عجیب در جنگلهای کوهستان Arkley واقع در شمال غرب شهر دیده شدند که شروع این اتفاق در می سال 1998 بود و چندین ماه ادامه داشت.

قربانیان این حادثه بیشتر از پیاده رو ها و گردشگرانی بودند که ریسک ماندن در جنگل را میکردند. بدن آنها در حالیکه که توسط جانوری ناشناس تکه تکه شده بود ، پیدا میشد. از آنجایی که پلیس هم قادر به پاسخگویی به مردم نبود و نمیتواتست جلوی این اتفاقات را بگیرد و به آن خاتمه دهد ناچارا جاده ی کوهستان Arkley را مسدود کرد و به مردم هشدار داد تا به جنگل و یا کوهستان نروند .

در 22 ژولای 1998 تعدادی از مامورین گروه S.T.A.R.S برای جستجو به جنگل Raccon رفتند. تیم بررسی شامل دو بخش بود که به ترتیب Bravo Team و Alpha Team نام داشتند .

کروه Bravo اولین گروه اعزامی بود که به دلیل مشکلات فنی ناچارا با بالگردشان فرود آمدند و گروه Alpha برای کمک به آنها فرستاده شدند.

از 12 نفر اعضای S.T.A.R.S و R.P.D  که به کوهستان Arkley فرستاده شدند تنها پنج نفر به نامهای Chris Redfield , Jill Valentine , Rebecca Chambers , Barry Burton و Brad Vickers زنده بازگشتند.

آنها پس از بازگشت گزارش دادند که کمپانی آمبرلا برای پوشش کارها و آزمایش های خود در مورد ویروس Tyrant ( همان ویروس T) از کوهستان استفاده میکرد و تمام مکانهایی که زیر نظر کمپانی آمبرلا بود مملو از Zombie ها  شده بود. به هر حال کوهستان و تمام مدارک نابود شدند و تمامقدرت آمبرلا در راکون از بین رفت اما فساد رییس پلیس Brian  Irons  ، کسی که روی کارهای آمبرلا سرپوش میگذاشت  نادیده گرفته شد و هیچ تحقیق رسمی و باز خواستی نشد. رییس Irons رسما  S.T.A.R.S  را منحل کرد و Raccon S.W.A.T را جایگزین آن کرد.


طغیان ( OUTBREAK )
ویروس دیگری که پس از ویروس T وارد شد ، ویروس Outbreak بود که درست دو ماه بعد یعنی در 22 سپتامبر 1998 شایع شد، درست زمانی که آمبرلا تلاش کرد تا نمونه ی ویروس G را از  William Birkin ، یکی از محققان برجسته اش پس بگیرد.

بعد از این که او مورد اثابت چندین گلوله قرار گرفت و به صورت مهلکی صدمه دیده بود ، نمونه ای از ویروس G را که آمبرلا برای پس گرفتن آن مامورانش را فرستاده بود و آن ماموران موفق شدند  ، به خود تزریق کرد. متاسفانه این ویروس به سرعت در بدن او اثر کرد و ذات انسانیش را تغییر داد و او را به یک ماشین کشتار غیر متوقف تبدیل کرد .

او تیم خدمات امنیتی آمبرلا  U.S.S  را نابود کرد  چرا که ویروس  G را از او ربودند. در این مرحله آمپولی که حاوی ویروس T بود در فاضلاب شهر رها شد.

ویروس T توسط موشها در سراسر شهر پخش شد و در 24 سپتامبر شهر دچار هرج و مرج شدیدی شد  .
اتفاقاتی که رییس پلیس Irons در مقابل آنها واکنشی نشان نمیداد. Irons کسی است که در جنون خود سقوط کرد و تلاش کرد افراد نظامی و غیر نظامی مرکز پلیس را به دام اندازد و مهمات و سلاح ها را از مرکز پلیس خارج کرد و هر گونه ارتباط با خارج مرکز پلیس را قطع کرد..

در 26 سپتامبر مرکز پلیس توسط  Zombie ها محاصره شد و در 27 سپتامبر ماموران حاضر در آنجا تمام تلاش خود را برای نابودی آنها کردند اما آنها  زمانیکه سیلی از Zombie ها باعث بسته شدن جاده و گیر افتادن شان شد سرانجام شکست خوردند.  شهردار Warren نیز از شهر فرار کرد و دختر خود را رها کرد  .

در 28 سپتامبر تنی چند از سربازان مزدور  آمبرلا به یکی از اعضای S.T.A.R.S  کمک کردند تا او فرار کند. در 29 سپتامبر بیشتر جمعیت شهر توسط هیولاها نابود شدند.

نهایتا نظامیان شهر را محاصره کردند و شروع به نابودی تمامی مکانها کردند و خیلی محتاطانه بازماندگان شهر مانند Leon S.Kennedy و Claire Redfield را از شهر خارج کردند.انهدام


در شب 30 سپتامبر ، شهر راکون به طور کامل ویران شده بودو اکثریت مردم کشته شده بودند.

R.P.D و S.W.A.T نیز کاملا نابود شدند .

ماموران مخصوص دولت آمریکا به شهر فرستاده شدند تا B.O.W ها را نابود کنند  چون که دولت آمریکا میترسید که به ویروس T مبتلا شوند.

آنها با چیزی روبه رو شدند که ناچارا باید آن محل را نابود میکردند.

یک طرح نیز تحت نظر صاحب منصب دولت Derek C.Simmons و یکی از سناتورها Ron Davis با موضوع گندزدایی ادارات نزد رییس جمهور وقت رفت تا موافقت شود که یکی از بهترین اقدامات بود.

این دستور مقابل اتفاقات 30 سپتامبر قرار گرفت و ماموران آمبرلا تلاش زیادی برای به تاخیر انداختنش کردند که موفق نشدند.

شهر توسط یک موشک غیر اتمی که در روز پنجشنبه ، اول اکتبر 1998 به زمین برخورد کرد ، نابود شد و رییس جمهور بعد از این اتفاق استعفا داد.
میراث


تراژدی راکون سیتی و نابودیش هشداری به جهان در مورد خطرات ناشی از  ویروسها داد اما شرکت آمبرلا هنوز دست از تلاش برنداشت و به علوم جدید دست یافت.

کمپانی های دیگری نظیر  Willpharma و Tricell نیز  روی کار آمدند و هر کدام حادثه ای ساختند اما در نهایت توسط ماموران B.S.A.A که از اعضای گروه  S.T.A.R.S شهر راکون بودند ، نابود شدند.

آمار


جمعیت شهر راکون 100000 نفربود که  جنسیت و سن و نژاد در آن نامعلوم است.

زبان اصلی این شهر انگلیسی است و با وجود اینکه مردمانی از نژادهای دیگر نیز هستند اما در آنجا به زبانهای دیگر صحبت نمیشد.
آزمایشگاه زیرزمینی راکن سیتیآزمایشگاه زیرزمینی راکن سیتی یکی از بزرگترین آزمایشگاه های زیرزمینی شهر راکن داشت میتوانست باشد که در حومه ی شهر راکن شناسایی شده و توسط شرکت آمبرلا ساخته شده و توسط ویلیام بریکین ساپورت و اداره میشد.


این آزمایشگاه در درجه اول برای محققانی که روی ویروس جی آزمایش میکنند و مراحل ساخت آن را طی میکنند ساخته شد که میتوانستند با یک تراموار برقی به ازمایشگاه که در سیستم فاضلاب شهر راکن مربوط میشد و زیر ساختمان اداره پلیس ساخته شده بود به مرکز تحقیقات با استفاده از یک ایستگاه قطار شخصی برای کارکنان یا آسانسور مخصوص به آنجا برسند.


عملیات راکن سیتی

این آزمایشگاه دوباره در عملیات راکن سیتی حضور پیدا کرد زمانی که تیم آلفا و دلتا ( گروه مزدوران آمبرلا به سرپرستی هانک) برای بدست آوردن نمونه ای از ویروس جی از ویلیام بریکین به آنجا رفتند. هانک و تیم آلفا توانستند به زور با به تیر بستن ویلیام بریکین ویروس جی را از او بگیرند و در همین لحظه تیم مخصوص محافظت از ویلیام به آنجا رسیده  و دلتا تیم ( گله گرگها) به همراه هانک به مبارزه با آنها پرداختند. ویلیام به خود آخرین نمونه ویروس ی را تزریق کرده و بدن او جهش پیدا کرد و شروع به کشتن تیم آلفا که ویروس را حمل میکردند کرد.
هانک و تیم دلت از طریق تونل خروج از دست ویلیام فرار کردند  و هانک بعد از اسکورت کردن تیم دلتا از آنها جدا شده و به دنبال نمونه ای از ویروس جی برگشت و از انها خواست ماموریت را بدون او ادامه دهند.

این آزمایشگاه همان آزمایشگاهی است که در رزیدنت ایول 2 دیدیم ولی کمی بزرگتر و دارای مناطق بیشتر میباشد ولی با این حال محل هایی را که در رزیدنت ایول 2 مشاهده کردیم را هنوز در سرجای اصلی خودشان قرار دارند و میتوانیم آنها را در طول بازی ببینیم.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان