سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی بازی Resident Evil: Outbreak - File #2

#1

[تصویر:  642116-2510117380.jpg]Capcom توليدكننده و ناشر معروف سري بازي هاي Resident Evil ،‌ تقريبا زماني حدود يك سال را براي ساخت نسخه جديد بازي با نام Outbreak صرف كرد . اين نسخه كه قبل از بزرگترين شاهكار Capcom يعني Resident Evil 4 منتشر شد توانست طرفداران خوبي را به سمت خود جلب نمايد . اما متاسفانه اين بازي داراي پاياني ناقص بود و نياز براي يك قسمت دوم در اين بازي احساس مي شد . سرانجام Capcom انتظار ها را به پايان رسانيد و نسخه جديد بازي را به بازار عرضه كرد .


اين نسخه از سير داستاني بهتر و كاملتري نسبت به نسخه پيشين بهره مي برد . در حال حاضر و بعد از انتشار چهارمين تراژدي اويل ، انتشار اين نسخه افتي شديد براي Capcom به حساب مي آيد . البته نمي توان انتشار بيشتري نيز از Capcom در اين مورد داشت زيرا زمان كافي براي ساخت و پردازش اين بازي نداشته است . اين بازي در حال حاضر در آمريكاي شمالي منتشر شده است اما اين بازي هنوز به كشورمان راه نيافته است . به همين منظور به خودمان اين اجازه را نداديم كه اين مقاله را نقد و بررسي بازي بناميم . پس با ما باشيد و از پيش نمايش اين بازي لذت ببريد .

داستان و روند بازي

این قسمت  به ادامه ي داستان هاي دراماتيك سري بازي هاي Evil ميپردازد . مانند هميشه يك اسلحه ي بيولوژيكي بوجود آمده و ويروس بسيار خطرناك از آن شيوع پيدا كرده و باعث آلوده شدن مردم شهر راكون سيتي شده است . شهروندان به زامبي هاي گوشت خواري تبديل شده اند كه به طور هولناك و دسته جمعي در خيابان ها حركت ميكنند . در سايه ي اين كابوس تنها چند بازمانده وجود دارند كه در نااميدي مطلق به سر ميبرند .
داستاني كه بارها و بارها در Evil شاهد تكرار آن بوده ايم . در واقع يكي از برتري هاي نسخه چهارم بازي ، تغيير سير داستاني بازي بود . از جمله بازماندگان اين فاجعه مي توان از مامور پليسي به نام كوين كه با يك كلت كمري بازي را شروع ميكند ، يوكو محصل بد شانسي كه با يك كوله پشتي در راه خانه دچار صحنه هاي وحشتناكي ميشود و يا اليسا خبرنگار روزنامه نام برد . در كل در اين نسخه هشت بازمانده اصلي و نقش آفرين در سير داستاني بازي تاثيرگذار خواهند بود .


هر يك از اين هشت شخصيت در سناريو با هم بسيار تفاوت دارند. آنها بايد راهي براي خروج از شهر بيابند تا قرباني مردگان متحرك يعني زامبي ها نشوند و به دولت اطلاع دهند تا دولت منظقه را كاملا پاك سازي و از بروز آن به مناطق ديگ جلوگيري كند. همانطور كه به نظر مي رسد ، Capcom بعد از Resident Evil 4 مجددا به داستان يكنواخت خود برگشته كه مانند هميشه تغييراتي از درون را دنبال مي كند . اين هشت كاراكتر كه سناريو هاي جدا از همي دارند ، قسمتهاي مختلف بازي را بهم متصل ميكنند . اين ايده Capcom موجب شده تا بازيكن در مناطق مختلف ، با ترس ها و مشكلات مختلف و دشمنان گوناگوني دست و پنجه نرم كنند . در اين صورت بازيكنان مفهوم بسيار متفاوتي را از بازي درك ميكنند.. شما ميتوانيد بازي را در حالت آنلاين با چهار نفر همبازي نيز ادامه دهيد .


[تصویر:  resident-evil-outbreak-file-2.jpg]پيشرفت هاي نسخه جديد

مطمئنا بازي در نقش هشت كاراكتر كه هر كدام اهالي ساده ي شهر راكون سيتي هستند بسيار جالب و هيجان انگيز است . هر كدام از اين هشت كاراكتر داراي قدرتهاي متفاوت و توانايي هاي مخصوص به خودي هستند و بازي صحنه زندگي هر كدام از آنها و پيوند آنها با اين ماجرا را نشان مي دهد . در كل تمام سناريو هاي متفاوت ميباشند . پيچ هاي غير منتظره در بازي ، مبارزه هاي جديد و حملاتي از سوي دشمنان كه هرگز فكر آن را نميكنيد ، آزادي بيشتر در بازي نسبت به ساير سري بازي هاي رزيدنت اويل ، دشمناني هوشمند تر نسبت به قبل(به غير از نسخه ي چهارم) و همچنين انتخاب هاي مشابه با Devil May Cry و حركت هاي غير قابل پيش بيني از طرف دشمنان از جمله قابليت هاي بازي جديد ميباشد .


شما مي توانيد در حال دويدن به عقب خود شليك كنيد و هيولاها را از پاي درآوريد . حركات ديگري نيز مانند جاي خالي دادن و سينه خيز رفتن ، از جمله حركاتي هستند كه در اين نسخه شاهد آنها هستيم . برزگترين شكايت از قسمت اول Outbreak سختي ارتباط در بازي آنلاين بود و ارتباط در بازي فقط با كلمات مختصري مثل اجازه دادن ، تشكر و يا متاسفم و از اين جور كلمات كوتاه بود . اما قسمت دوم Outbreak تا حد زيادي اين كلمات و ارتباط با سايرين را گسترده تر كرده كه ميتوان در موقيت هاي مختلف از كلمات مناسب تري استفاده كرد. شما ميتوانيد به خوبي موقعيت خود را شرح دهيد و از سايرين كمك بخواهيد .


در اين نسخه چقدر احتياج به فكر كردن داريم ؟

شما آيتم هايي را در بازي بدست مياوريد كه ميتوانيد با تركيب كردن ساير آيتم هاي بدست آمده با آنها راه حل معماي خود را پيدا كنيد . اما در كل معما هاي داخل بازي نسبت به نسخه هاي پيشين بسيار سخت تر طراحي شده است و تنها قسمتي از Resident Evil Outbreak File #2 است كه مي تواند با Resident Evil 4 رقابت كند .به طور اصولي بازي هاي رزيدنت اويل داراي قدم هاي معيني ميباشد و شما بايد هميشه خود را آماده ي تير اندازي كنيد .شماره ي فايل 2 مخلوط يك بازي ماجراجويانه است . از وقتي كه شما بازي را شروع ميكنيد لازم است تمامي فهرست و پرونده هاي موجود را براي حل معما ها بگرديد و وقت مفصلي را براي خواندن پرونده ها صرف كنيد . پس آنچنان هم كه فكرش را مي كنيد اين بازي ، يك اكشن خالص نيست !


از گذشته تا امروز !

در بازي جديد شما باز هم با مكان هاي گذشته همچون كلانتري ، باغ وحش ، ايستگاه پليس شهر راكون سيتي ، بيمارستان قديمي و يك جنگل بسيار مرموز ديدار ميكنيد . همانند نسخه ابتدايي OutBreak تمامي راههاي بازي پر از اضطراب سپري خواهند شد .
اگر كاپكام همچون Resident Evil 4 به Gameplay بيشتر اهميت ميداد ميتوانست بازي بسيار بهتري را عرضه كند . كاپكام دراين بازي بيشتر به نكات ماجراجويانه و سناريو ها دقت كرده است اما هنوزم هم زود از در مورد اين بازي قضاوت بيشتري كنيم .

گرافيک و جلوه هاي صوتي

گرافيک اين بازي نسبت به ساير شماره هاي رزيدنت اويل به جز شماره ي ۴ بهتر شده و ما جزييات بيشتر از محيط و کاراکتر هاي بازي را شاهد هستيم . همچنين دشمنان با جزييات فراوان و به خوبي طراحي شده اند . ميتوانند براي شما يک نمونه ي واقعي را تشکيل دهند . اما مشكل ميتوان زاويه ي دوربين را تغيير داد و شايد زاويه ي دوربين در بازي يكي از مشكلات بازي ميباشد . صداگذاري و كيفيت صداي بازي و افكتهاي آن در بازي تا حد ممکن خوب است . سر و صداي دشمنان به هنگام حمله و آوازهاي آنان از مسايل ايجاد ترس بيشتر و هنر در صدا گذاري بازي به حساب مي آيد .

نتيجه گيري

اين بازي در کل بازي ارزشمندي و قابل قبولي از شرکت کاپکام ميباشد . البته با ورود Resident Evil 4 گمان مي رفت که از اين به بعد بازي ها اين سري مجموعه از موتور گرافيکي و Gameplay جذاب Resident Evil 4 بهره ببرند که اين حدس و گمان به واقعيت نپيوست . Capcom تمام سعي خود را براي بهتر شدن بازي انجام داده اما هنوز هم ميتوان از گيم پلي و معماهاي بازي شکايت هاي زياد را انجام داد . شايد روند بازي براي شما کمي خسته کننده به حساب آيد اما اگر براي اين بازي صبر و حوصله ي بيشتري را خرج كنيد ميتوانيد به عمق بازي پي برده و شاهد يک ترس به تمام معني باشيد.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان