سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای کلی Raid Mode

#1
مقدمهخب همه دوستانی که Revelations رو بازی کردن میدونن Raid Mode چیه. رید مد یه مینی گیم تو این نسخه هست که حکم مرسناریز تو بقیه نسخه هارو داره ولی نسبت به مرسناریز تغییرات زیادی کرده و یه سرو گردن بالاتر از مرسناریز و بقیه مینی گیم های نسخه های قبلیه و خیلی هم جذاب و طولانی هست و مراحل متنوع و جذابی داره و تقریبا میشه گفت از همه لوکیشن های بازی و دشمنان و باس هاش و همچنین کاراکتر هاش و حتی چند تا کاراکتر و چیزای اضافه هم داره که تو بازی اصلی نیستن و کلی چیز واسه به دست آوردن و پیدا کردن داره. واسه همین تصمیم گرفتم یه راهنمای کلی واسه این مینی گیم نه چندان مینی بزنم و مو به مو همه چیز رو توش توضیح بدم تا جای هیچ سوالی توش نباشه و از بازی لذت ببرین.

در ضمن من این راهنما رو برای نسخه HD بازی مینویسم و نسخه 3DS زمین تا آسمون با این نسخه فرق داره.

گیم پلیدکمه های کنترل تفاوتی با دکمه های بازی اصلی نداره و میشه گفتم کنترل یکیه ولی تفاوت های کوچیکی دارن که شامل نبودن Genesis در رید مد و همچنین دستور به پارنتر یا تشکر ازش هست که با همون دکمه ی جنسیس تو بازی اصلی به کار میره و راهنمایش اینطوریه:

در X360 و PS3 و WiiU و PC دکمه جنسیس رو بزنین و نگه دارین بعد دکمه های زیر رو به ترتیب برای هر کنسول بزنین:

Y/مثلث/F6/X دستور Go.

X/مربع/F8/Y دستور Thank You.

B/دایره/F5/A دستور Come On.

A/ضربدر/F7/B دستور Wait.

گیم پلی رید مد تفاوت های زیادی با گیم پلی بازی اصلی داره. دشمنان تعداد خیلی بیشتری دارند و میزان سلامتشان در مراحل بالاتر خیلی زیاد است. همچنین شما نیز دارای یک سطح (Level) هستید که با افزایش آن قدرت ضربات و صدماتتان بر دشمنان افزایش میابد و میتوانید از امکانات بیشتر و بهتری استفاده کنید. میزان سلامت دشمنان بر روی سرشان نشان داده میشود و شما میفهمید که اسلحه یتان چقدر بر او اثر میگزارد. میزان آیتم ها و مهمات خیلی بیشتر شده و شما میتوانید با آپگرید کردن خود حداکثر میزان نارنجکها, مهمات و یا حتی گیاه هایی را که با خود حمل میکنید را بیشتر کنید. حتی با کشتن دشمنان نیز بعضی وقتها مهمات دریافت میکنید بدون اینکه از روی جسدشان بردارید. در طول مرحله شما تنها مهمات سلاح هایی را که در اختیار دارید را دریافت میکنید مثلا اگر شما یک اسلحه دستی و یک شاتگان داشته باشید همه مهماتی را که پیدا میکنید یا از کشتن دشمنان به دست می آورید مهمات این دو سلاح خواهد بود نه سلاح دیگری.

سیستم امتیاز گیریهر مرحله تحت شرایط خاصی تموم میشه. بعضی مراحل شما باید دشمنان یک منطقه رو نابود کنین و منتظر باشین که بقیشون بیان و در آخر بعد از نابود کردن همه دشمنان لوح طلایی B.S.A.A ظاهر میشه ولی در بعضی مراحل این لوج از اول هستش و در جای مخصوصی قرار داره و شما باید بهش برسین و لازم نیست همه دشمنارو بکشین. بعد از تمام کردن مرحله لوح طلایی B.S.A.A ظاهر میشه که باید با ضربه فیزیکی بشکنینش تا مرحله تموم بشه. اگر شما این لوح را با نهایت انرژی بشکنید یعنی دکمه ضربه فیزیکی رو نگه دارین و بزنین یک گیاه دریافت میکنین. بعد از شکستن لوح و تمام شدن مرحله صفحه نتایج ظاهر میشه و بر اساس عملکرد و نوع بازی شما به شما یک رنک مقدار امتیاز BP که میتونین ازش به عنوان پول برای خرید اسلحه ها و آیتم های مختلف در فروشگاه(Store) استفاده کنین و همچنین مقداری امتیاز EXP به شما داده میشه که بر اساس اون سطحتون بالاتر میره. سپس آیتم هایی که در طول بازی به دست آوردید نمایش داده میشه که شامل یک یا چند اسلحه, custom part و illegal custom part هستش. تفاوت custom part ها و illegal custom part ها هم در اینه که illegal custom part ها اولا رنگ طلایی دارند و ارزش و قدرت بیشتری نسبت به custom part ها دارند. علاوه بر این ها یک سری جوایز هم تحت شرایط خاصی به شما تعلق خواهد گرفت که شامل جوایز زیر است و هرکدوم به شما مقدار قابل توجهی امتیاز BP میده:

Lower Level Bonus: مرحله را در حالی که سطح(Level) شما کمتر از سطح پیشنهاد شده برای مرحله است تمام کنید.

No Damage Bonus: مرحله را در حالی که هیچ آسیبی ببینید تمام کنید.

Genocide Bonus: تمامی دشمنان مرحله را نابود کنید.

Trinity Bonus: تمامی 3 جایزه ذکر شده را بدست آورید.

همچنین مدت زمان تمام کردن مرحله نیز بر میزان امتیاز های BP, EXP و رنک تاثیر داره و در پایان مرحله همونطور که گفتم نتایج شما نمایش داده میشه سپس بر اساس اونا به شما یه رنک داده میشه و بعد جایزه های دریافتی و در نهایت اسلحه ها و قطعات آپگرید به دست آمده نمایش داده میشه که میتونین اونارو بفروشین و BP دریافت کنین. جایزه ها هم علاوه بر BP مزایای دیگری دارند که در ادامه میگم.

مراحلرید مد دارای 20 مرحله متنوع و جذاب است که رفته رفته مشکل تر و طولانی تر میشوند. شما میتوانید این مراحل را در سه حالت Chasm(راحت), Trench(معمولی) و Abyss(سخت) بازی و تمام کنید. مراحل Chasm با تمام کردن اپیزود های کمپین باز میشن و درجه های سختی بعدی یعنی Trench با تمام کردن مراحل در Chasm و Abyss با تمام کردن مراحل در Trench باز میشن. مراحل 1 تا 3 از ابتدای بازی باز است و برای باز کردن بقیه استیج ها در حالت Chasm به این صورت باید عمل کنید:

اپیزود 1 تا 3 را تمام کنید.

اپیزود 4 تا 6 را تمام کنید.

اپیزود 7 تا 9 را تمام کنید.

اپیزود 10 تا 12 را تمام کنید.

تمامی مراحل را در حالت Chasm تمام کنید.

تمامی مراحل را در حالت Trench تمام کنید.           باز شدن مراحل 4 تا 7 رید مد

باز شدن مراحل 8 تا 12 رید مد

باز شدن مراحل 13 تا 17 رید مد

باز شدن مراحل 18 تا 20 و مرحله جایزه رید مد

باز شدن مرحله اول Trench رید مد

باز شدن مرحله اول Abyss رید مد

پس از تمام کردن تمامی 20 مرحله برروی Chasm اولین مرحله Trench باز میشه که برای باز شدن بقیه مراحل باید دونه دونه مراحل رو کامل کنین و مراحل یکی یکی باز میشه.(رنک مهم نیست) مراحل Abyss هم اینجوریه.

حالا مرحله جایزه چیه؟ مرحله جایزه در واقع مرحله 21یم با عنوان Ghost Ship هست که شما در اون با انواع اقسام دشمنان و کلی از اونا با سطوح بالا ملافات میکنین و حتی چندین باس هم توش میکشین و در کل بگم این مرحله میشه گفت تمامی مراحل درون کشتی رو شامل میشه و شما توش کل کشتی کوئین زنوبیا رو میبینین با کلی دشمن قدرتمند و باس و برای موفقیت در این مرحله شما باید سطح 50 داشته باشین و از اسلحه هایی با سطح بالای 47 استفاده کنین و همه چیتونو آپگرید کنید و به قول معروف تا دندان مسلح باشین تا بتونین با موفقیت این مرحله رو پشت سر بزارین و در ضمن سعی نکنین همه دشمنارو بکشین چون مهمات به سختی به دست میاد تو این مرحله سعی کنین فرار رو بر قرار تا جایی که امکان داره ترجیح بدین!

بعضی وقتا روی بعضی استیج ها یه علامت ! زرد رنگ میبینین که تو قسمت دشمنان اونو توضیح میدم.

بعد ها در مورد هر مرحله یه توضیحی میدم و محل ستاره های BP رو میزارم.

سطح (Level)


[تصویر:  RERsc05.jpg]سطح یا Level که چند بار بهش اشاره کردم قدرت و توانایی شما رو نشون میده. شما بازی رو با سطح 1 شروع میکنین و به مرور با کسب کردن امتیاز EXP در طول بازی سطحتون افزایش پیدا میکنه. با افزایش سطحتون قدرت شما افزایش پیدا میکنه یعنی قدرت ضربات فیزیکی و میزان صدمه ای که توسط اسلحه ها وارد میکنید و همچنین مقاومت شما در برابر دشمنان هم بیشر میشه. علاوه بر این با افزایش سطحتان قطعات آپگریدی که به دست می آورید بهتر شده و اسلحه هایی که به دست می آورید یا در فروشگاه قابل خرید میشن هم سطح بیشتر و از هر لحاظ قدرتمند تر هستن. شما نمیتونین از اسلحه ای که سطح آن بیشتر از سطح خودتان است استفاده کنید و بهتر است آن را نگه دارید زمانی که سطحاتون بالا رفت ازش استفاده کنین. با بالارفتن سطح شما میزان امتیازی که برای بالا رفتن به سطح بعدی احتیاج دارین هم بیشتر میشه.

همچنین میتونین تو قسمت انتخاب کاراکتر سطحتون را پایین بیارین.

کاراکتر ها

رید مد کلی کارکتر با توانایی های مختلف برای بازی داره و همچنین یک کاراکتر خارج از بازی اصلی داره که همون Hunk هستش. کاراکتر هایی که توی گیم پلی اصلی بازی بودن به جز کوئینت دارای 3 لباس با توانایی های مختلف هستن و کوئینت و ریچل و هانک دو لباس دارن و چهار کاراکتر دیگه هم از بازی اصلی هست که همون لباس توی بازی رو فقط دارن که شامل ریموند, مورگان, جک و کلایو هستش. هر کاراکتر و هر لباس های دیگه ی کاراکتر ها یه توانایی مخصوص دارن که میتونین ازشون برای بالا بردن سطحتون تو مراحل مختلف استفاده کنین.

تمامی کاراکتر های Knife یا چاقوی معمولی رو دارن به جز جیل که ضربات چاقوش خیلی سریع هست و پارکر که یه تبر به جای چاقو داره و قدرتمند تره و کیت که دو تا شمشیر مخصوص قدرتمند داره.

هانک و ریچل هم از ابتدا فقط یک لباس داشتند ولی بعد از انتشار بازی یک DLC هم براش منشتر شد که توش یه لباس دیگه برای این کاراکتر ها بود. با وجود اینکه این دو تا یعنی Rachel Ooze و Lady Hunk فقط لباس هستند ولی صدا ها و حرکات مخصوص به خود و متفاوتی رو دارن.

اینم یه توضیجی درمورد کارکتر ها و نحوه باز کردنشون:

Jill Valentineلباس 1 - غواصی

نحوه باز کردن:
از ابتدا باز است

Handgun Mastery 3:
سرعت بارگزاری هندگان ها +100%
سرعت شلیک هندگان ها +35%

Machine Gun Mastery 3:
سرعت بارگزاری MG ها +80%
سرعت شلیک MG ها +35%
 


لباس 2 - ساحل

نحوه باز کردن:
یک اسلحه مخصوص به دست بیارین.

Handgun Mastery 4:
سرعت بارگزاری هندگان ها +140%
سرعت شلیک هندگان ها +45%

Machine Gun Mastery 2:
سرعت بارگزاری MG ها +50%
سرعت شلیک MG ها +25%
 


لباس 3 - دزد دریایی

نحوه باز کردن:
مرحله "Ghost Ship" رو تموم کنین

Handgun Mastery 2:
سرعت بارگزاری هندگان ها +70%
سرعت شلیک هندگان ها +25%

Machine Gun Mastery 2:
سرعت بارگزاری MG ها +50%
سرعت شلیک MG ها +25%

Shadow Dancer 1:
جاخالی دادن حرکات راحت تر است.


Chris Redfieldلباس 1 - کوهستان برفی

نحوه باز کردن:
از ابتدا باز است

Shotgun Mastery 3:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +80%
سرعت شلیک شاتگان ها +25%

Rifle Mastery 1:
سرعت بارگزاری رایفل ها +30%
سرعت شلیک رایفل ها +10%
 


لباس 2 - غواصی

نحوه باز کردن:
به سطح 30 برسین.

Shotgun Mastery 2:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +50%
سرعت شلیک شاتگان ها +18%

Rifle Mastery 3:
سرعت بارگزاری رایفل ها +80%
سرعت شلیک رایفل ها +25%
 


لباس 3 - ملوان

نحوه باز کردن:
در یک ضربه 100,000 واحد آسیب
به یک دشمن وارد کنید.

Shotgun Mastery 2:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +50%
سرعت شلیک شاتگان ها +18%

Rifle Mastery 2:
سرعت بارگزاری رایفل ها +50%
سرعت شلیک رایفل ها +18%

Sailor Man:
به مدت 3 ضد ضربه بودن
بعد از استفاده از گیاه

Parker Lucianiلباس 1 - غواصی

نحوه باز کردن:
از ابتدا باز است

Shotgun Mastery 2:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +50%
سرعت شلیک شاتگان ها +18%

Hard Hitter:
میزان صدمات ضربات چاقو(تبر) +200%
 


لباس 2 - ساحل

نحوه باز کردن:
10 جایزه به دست بیارین

Handgun Mastery 3:
سرعت بارگزاری هندگان ها +100%
سرعت شلیک هندگان ها +35%

Shotgun Mastery 3:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +80%
سرعت شلیک شاتگان ها +25%
 


لباس 3 - یونیفرم F.B.C

نحوه باز کردن:
10,000 دشمن نابود کنید.

Handgun Mastery 2:
سرعت بارگزاری هندگان ها +70%
سرعت شلیک هندگان ها +25%

Shotgun Mastery 4:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +100%
سرعت شلیک شاتگان ها +35%


Keith Lumleyلباس 1 - کوهستان برفی

نحوه باز کردن:
اپیزود 4 تا 6 را در کمپین تمام کنید.

Machine Gun Mastery 2:
سرعت بارگزاری MG ها +50%
سرعت شلیک MGهند ها +25%

CC Mastery 2:
میزان صدمات صربات فیزیکی +145%
میزان صدمات ضربات چاقو(شمشیر ها) +145%
 


لباس 2 - مرکز B.S.A.A

نحوه باز کردن:
تمامی مراحل را در حالت Chasm
با رنک S تمام کنید.

Machine Gun Mastery 1:
سرعت بارگزاری MG ها +30%
سرعت شلیک MG ها +15%

CC Mastery 3:
میزان صدمات صربات فیزیکی +160%
میزان صدمات ضربات چاقو(شمشیر ها) +160%
 


لباس 3 - نینجا

نحوه باز کردن:
به سطح 50 برسید.

Machine Gun Mastery 1:
سرعت بارگزاری MG ها +30%
سرعت شلیک MG ها +15%

Hard Hitter:
میزان صدمات ضربات چاقو(شمشیر ها) +200%

Shadow Dancer 2:
جاخالی دادن حرکات بسیار راحت است.


Jessica Sherawatلباس 1 - کوهستان برفی

نحوه باز کردن:
تمامی مراحل را در حالت Chasm
تمام کنید.

Machine Gun Mastery 1:
سرعت بارگزاری MG ها +30%
سرعت شلیک MG ها +15%

Rifle Mastery 4:
سرعت بارگزاری رایفل ها +100%
سرعت شلیک رایفل ها +35%
 


لباس 2 - غواصی

نحوه باز کردن:
تمامی مراحل را در حالت Trench
تمام کنید.

Machine Gun Mastery 3:
سرعت بارگزاری MG ها +80%
سرعت شلیک MG ها +35%

Rifle Mastery 3:
سرعت بارگزاری رایفل ها +80%
سرعت شلیک رایفل ها +25%
 


لباس 3 - یونیفرم F.B.C

نحوه باز کردن:
به سطح 40 برسین.

Machine Gun Mastery 2:
سرعت بارگزاری MG ها +50%
سرعت شلیک MG ها +25%

Rifle Mastery 2:
سرعت بارگزاری رایفل ها +50%
سرعت شلیک رایفل ها +18%

Shadow Dancer 1:
جاخالی دادن حرکات راحت تر است.


Quint Cetchamلباس 1 - کوهستان برفی

نحوه باز کردن:
به سطح 5 برسید.

Shotgun Mastery 1:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +30%
سرعت شلیک شاتگان ها +10%

Grenade Mastery 2:
قدرت انفجار نارنجک ها +230%

CC Mastery 1:
میزان صدمات صربات فیزیکی +130%
میزان صدمات ضربات چاقو +130%
 


لباس 2 - مرکز B.S.A.A

نحوه باز کردن:
تمامی اسلجه های ویژه را بدست آورید.

Shotgun Mastery 3:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +80%
سرعت شلیک شاتگان ها +25%

Grenade Mastery 1:
قدرت انفجار نارنجک ها +180%


Clive R. O'Brianنحوه باز کردن:
به سطح 20 برسین.

Handgun Mastery 5:
سرعت بارگزاری هندگان ها +140%
سرعت شلیک هندگان ها +75%

Grenade Mastery 1:
قدرت انفجار نارنجک ها +180%
 
Raymond Vesterنحوه باز کردن:
به سطح 10 برسین.

Handgun Mastery 1:
سرعت بارگزاری هندگان ها +40%
سرعت شلیک هندگان ها +15%

Magnum Mastery 3:
سرعت بارگزاری مگنوم ها +80%
سرعت شلیک مگنوم ها +40%


Morgan Lansdaleنحوه باز کردن:
تمامی مراحل را در حالت Trench
با رنک S تمام کنید.

Rifle Mastery 3:
سرعت بارگزاری رایفل ها +80%
سرعت شلیک رایفل ها +25%

Magnum Mastery 2:
سرعت بارگزاری مگنوم ها +50%
سرعت شلیک مگنوم ها +25%
 
Jack Normanنحوه باز کردن:
تمامی مراحل را در حالت Abyss
تمام کنید.

Rifle Mastery 2:
سرعت بارگزاری رایفل ها +50%
سرعت شلیک رایفل ها +18%

Grenade Mastery 1:
قدرت انفجار نارنجک ها +180%

CC Mastery 1:
میزان صدمات صربات فیزیکی +130%
میزان صدمات ضربات چاقو +130%


Rachael Foleyلباس 1 - غواصی

نحوه باز کردن:
جایزه Trinity را برای اولین
بار بدست بیارین.

Shotgun Mastery 1:
سرعت بارگزاری شاتگان ها +30%
سرعت شلیک شاتگان ها +10%

Magnum Mastery 2:
سرعت بارگزاری مگنوم ها +50%
سرعت شلیک مگنوم ها +25%

Regeneration 1:
سلامت به طور اتوماتیک باز میگردد.
 


لباس 2 -ریچل اوز

نحوه باز کردن:
DLC

CC Mastery 4:
میزان صدمات صربات فیزیکی +190%
میزان صدمات ضربات چاقو +160%

Regeneration 2:
سلامت به سرعت به طور اتوماتیک
باز میگردد.


Hunkلباس 1 - معمولی

نحوه باز کردن:
تمامی مراحل را در حالت Abyss
با رنک S تمام کنید.

Machine Gun Mastery 4:
سرعت بارگزاری MG ها +100%
سرعت شلیک MG ها +45%

Magnum Mastery 1:
سرعت بارگزاری مگنوم ها +35%
سرعت شلیک مگنوم ها +15%

Shadow Dancer 2:
جاخالی دادن حرکات بسیار راحت است.
 


لباس 2 - خانم هانک

نحوه باز کردن:
DLC

Magnum Mastery 4:
سرعت بارگزاری مگنوم ها +100%
سرعت شلیک مگنوم ها +70%

دشمنان

دشمنان این بخش همان دشمنان و باس های کمپین هستن مثل اوزها, هانتر ها, ریچل اوز, جک نورمن و... اما در مراحل بعدی و همچنین با بالا رفتن درجه سختی سطح دشمنان بیشتر شده و مقاومت و قدرتشان بیشتر میشه. همچنین یه سری از هر نوع از دشمنان توانایی های خاصی دارن و یه آیکن کنار نوار سلامتیشون هست که هر آیکن نشان دهنده یه قدرته که دیگر دشمنان مشابه اونو ندارن. هر آیکن هم یه سری قدرت دشمن رو نشون میده که توضیحش اینجوریه:

آیکن

مشت قرمز

آبی "مرد دونده"

سپر سبز

چنگال بنفش
 
توانایی

قدرت بالا و حرکت کند.

سرعت حرکت و ضربه بسیار بالا.

مقاومت بسیار بالا و میزان سلامت زیاد و
حرکت بسیار کند.

تمامی 3 قدرت بالا را داراست.
 
ظاهر

بزرگتر از موجودات همسان خود.

کوچکتر از موجودات همسان خود.

بسیار بزرگتر از موجودات همسان خود.

هم اندازه موجودات همسان خود.

خب همونطورم که در بالا در قسمت مراحل گقتم یه سری از مراحل یه علامت ! زرد رنگ دارن. این علامت نشون میده که تو اون مرحله از این دشمن ها با قدرت های ذکر شده وجود داره.

همچنین در برخی مراحل رید مد یه موجود مخصوص وجود داره که تو کمپین نیست و اونم اسمش Aculeozzo هست. اینم عکسش:


[تصویر:  Aculeozzo.jpg]این موجود تنها راه حملش پریدن به سمت شماست و آسیب چندانی به شما وارد نمیکنه. Aculeozzo میزان سلامت بسیار کمی داره اما مقاومت بسیار بالایی مقابل اسلحه های معمولی داره و شما باید کلی خشاب روش خالی کنین و وقت تلف کنین تا بکشینش ولی من دو راه حل ساده میگم که راحت از شرش خلاص بشین:

I. با چاقو بکشینش! این موجود
با چند ضربه چاقو به راحتی از پا در میاد.
       
II. با نارنجک Shock. این موجود به راحتی در چه
سطحی باشه با یه نارنجک Shock از پا در میاد و البته
بهتره که نارنجک درست کنارش منفجر بشه وگرنه اثر نمیکنه.

حالا این موجود برای چی تو بازی گزاشته و به چه دردی میخوره؟ اگه این موجود رو بکشین شما یه Weapon Case یا همون جعبه اسلحه میگیرین که در آخر مرحله یه اسلحه به شما میده بنابراین خیلی ارزش داره پس حتما بکشینش. همچنین سایز کوچیکتره این موجود هم هست که اگه بکشینش یه قطعه آپگرید به شما میده.

در رید مد ممکنه شما یه سری دشمن هم ببینید که اسم دارن و اونم اسم یه شخص! حالا قضیه ی اینا چیه؟ تو نسخه 3DS بازی یه قسمتی به اسم "The Missions" بود که توش یه عده میتونستن وارد بشن و بازی کنن و وقتی میمردن تبدیل به موجودات اون مرحله میشدن و به بازیکنای دیگه حمله میکردن! و این دشمنا که قبلا خودشون آدم بودن و حالا مردن اسمشون بالا سرشون بود و مشخص میشد که این دشمن همون بازیکن فلان هستش و اکثر اینا هم دارای قدرت چنگال بنفش بودن. حالا چون تو نسخه HD قسمت "The Missions" حذف شده هر بازیکنی که میمیره به دشمن تبدیل میشه و اسمش نمایش داده میشه و تو قسمت آفلاین هم که میبینن دشمنان با اسم یه جور یاد آور اون حس و حال نسخه 3DS هستش و من خودم موندم سازنده ها چرا اینکارو کردن :l :دی

اسلحه ها

رید مد سیستم اسلحه های مخصوص به خود را دارد که نسبت به کمپین تفاوت های زیادی داشته و دارای امکانات بسیار بیشتری است. شما میتونین اسلحه هارو از فروشگاه بخرین یا از طریق Weapon Case ها به دست بیارین. همچنین میتونین از طریق Present کد ها یا امتیاز از سایت ResidentEvil.net بخرین.

قدرت و کارایی اسلحه به سطحش بستگی داره. با بالا رفتن سطح بازیکن اسلحه هایی که به دست میارین یا توی فروشگاه قرار میگیره سطحی نزدیک به سطح بازیکن داره و با بالا رفتن سطح بازیکن اسلحه های بهتر با سطح بالاتر در فروشگاه قرار میگیره یا به دست میاد. همچنین قدرت اسلحه ها با سطح های مخلف بسیار متفاوته مثلا اسلحه Muramasa در دو سطح مختلف رو مقایسه میکنم براتون:

اسلحه Muramasa با سطح 4:

قدرت: 2755
سرعت شلیک: 0.75
ظرفیت: 4
ظرفیت آپگرید: 5
       
اسلحه Muramasa با سطح 13:

قدرت: 6660
سرعت شلیک: 0.97
ظرفیت: 7
ظرفیت آپگرید: 6

قابل توجه است که شما نمیتونید سطح اسلحه هاتونو همراه سطح خودتون بالا ببرین و با رفتن به مراحل بالاتر بهتر است از اسلحه های سطح بالا استفاده کنین که به دست آوردنشونو گفتم.

در هنگام شروع رید مد هم شما فقط یک اسلحه هندگان M92F با سطح 1 در اختیار دارین.

اسلحه های ویژه

رید مد 4 اسلجه ویژه داره که تو کمپین نیستن و اسمشون "اسلحه های فوق نایاب" هستش. این اسلحه ها عبارتند از:Muramasa

از گروه رایفل ها بوده و رنگ مشکی داشته و
با خط های طلایی تزیین شده.
       


Pale Rider

از گروه مگنوم ها بوده و لوله اش به طور
باور نکردنی دراز است.


High-Roller

از گروه MG ها بوده و همان A.K.47 هست
که به رنگ طلایی در آمده.
       


Drake

یک شاتگان دو لول است که طرح جالبی
دارد.

پسوند های اسلحه ها

در طول بازی یا در فروشگاه ممکنه با اسلحه های مواجه بشین یا بدست بیارین که دارای پسوند هستن و اسمشون رنگیه و جلوی اسمشون یه چیزی توی " " نوشته شده که اینا رو به طور خلاصه توضیح میدم. هر پسوند یه قدرت ویژه به اسلحه میده که شما خودتونم در سطح های بالا میتونین این پسوند هارو بخرین و به اسلحه تون اضافه کنین:

نام پسوند

Short Range

Long Range

Speed Shot

Speed Load

Easy Grip

Sonic Assist

Steady Hand

Light Weight

+Sonic Assist

+Short Range

+Long Range

*Rare
 
توضیحات

قدرت شلیک برای هدف های نزدیک و همچنین سرعت شلیک بیشتر شده.

قدرت شلیک برای هدف های دور و همچنین شانس زدن ضربه اساسی(Critical) بیشتر شده.

سرعت شلیک و همچنین ظرفیت اسلحه بالا رفته.

سرعت بارگزاری و همچنین ظرفیت اسلحه بالا رفته.

قدرت ضربات فیزیکی و چاقو و همچنین مقاومت افزایش یافته.

محدوده شلیک گسترده تر شده. گیج کردن و متوقف کردن دشمنان هم اقزایش یافته.

شانس زدن ضربه اساسی افزایش یافته و پس زدن اسلحه بعد از شلیک کمتر شده.

سبکتر شده و سرعت بازیکن افزایش یافته ولی به همان اندازه قدرتش کم شده.

محدوده شلیک گسترده تر شده و قدرت اسلحه بیشتر شده ولی یکی از ظرفیت های آپگرید کم شده.

قدرت شلیک برای هدف های نزدیک و همچنین سرعت شلیک بسیار بیشتر شده.

قدرت شلیک برای هدف های دور و همچنین شانس زدن ضربه اساسی(Critical) بسیار بیشتر شده.

اسلحه از هر لخاظ قوی تر شده ولی حرکت بازیکن محدود تر و پس زدن اسلحه بیشتر شده.

خب حالا این Rare چی داره که من براش * زدم؟ اسلجه هایی که پسوند Rare دارن واقعا فوق العادن و همونطور که از اسمشون پیداست خیلی هم کمیابن. شما میتونین هر اسلحه ای رو با پسوند Rare پیدا کنین و برای هر اسلحه وجود داره. ولی ستاره رو به این دلیل زدم که این اسلحه هایی با این پسوند رو نه میتونین از فروشگاه بخرین یا پسوندو بخرین و به اسلحه اضافه کنین و تنها راه به دست آوردنش اینه که از بازی به دست بیارین. البته جا داره بگم به عنوان پسوند نمیان و اسمشون فرق میکنه که اسم دومشون اینجاست:

نام اسلحه

M92F

Government

PC356

G18

Windham

M3

Hydra

Drake

MP5

AUG

P-90

G36

High Roller

M40A1

PSG1

Muramasa

Python

L. Hawk

Pale Rider

Rocket Launcher
 
نام در حالت Rare

Revelator

Dictator

Chimaera

Slaughter

Sledgehammer

Raider

Cerberus

Lindwurm

Marauder

Stinger

Lead Storm

Aggressor

High Roller II

Zaytsev

Prowler

Zeroth

Serpent

Thunder Raptor

Grim Reaper


 
نوع

هندگان

هندگان

هندگان

هندگان

شاتگان

شاتگان

شاتگان

شاتگان

Machine Gun

Machine Gun

Machine Gun

Machine Gun

Machine Gun

رایفل

رایفل

رایفل

مگنوم

مگنوم

مگنوم

راکت لانچر
 
حضور در فروشگاه

زیاد

کم

زیاد

خیلی کم

زیاد

زیاد

خیلی کم

هرگز

زیاد

زیاد

کم

زیاد

خیلی کم

کم

کم

هرگز

کم

کم

خیلی کم

همیشه

منظورم هم از بخش آخر یعنی "حضور در فروشگاه" اینه که اگه شما یه بار وارد فروشگاه بشین و بعد خارج و دوباره وارد بشین یه سری آیتم جدید میاد و فرق میکنه با دفعه قبل. اینطور بگم آیتم ها ممکنه همون قبلی نباشن و بهتره که شما چند بار اینکارو بکنین و یه اسلحه خوب آخرش پیدا کنین. این حضور در فروشگاه هم به این معنی بود مثلا اسلحه ای که جلوش "کم" رو گزاشتم یعنی کم حضور پیدا میکنه مثلا 3 یا 4 بار باید خارج و وارد بشین تا تو فروشگاه ظاهر بشه.

فروشگاه

خب فروشگاه که چندین بار بهشم اشاره کرد یه بخش مهم تو رید مد هست که توش میتونین آیتم هایی از جمله اسلحه ها, قطعات آپگرید برای اسلحه ها, آپگرید های بازیکن, پسوند ها(قبلا بهش اشاره شده) و همچنین کمبود های خودتون رو جبران کنین مثلا برای اسلحه ای مهمات بخرین و برای خریدن هم باید از امتیاز BP استفاده کنین. همونطور که گفتم فروشگاه قابلیت رندمایز داره و آیتم ها هر بار که واردش میشین تغییر میکنه پس بهتره از این موقعیت به نحو احسن استفاده کنین. در سطح های بالاتر هم راکت لانچر برای همیشه در فروشگاه قابل خرید خواهد بود.

شما میتونین کمبود های خودتونو جبران کنین مثلا شما تمام نارنجک ها یا گیاه ها یا مهمات خود را در یک مرحله مصرف کرده اید یا قسمتی از آنها را ولی اکنون میتوانید جای آن ها را پر کنید! تو قسمت Replenishes فروشگاه شما میتونین به اندازه ظرفیت خودتون مهمات اسلحه های مختلف, نارنجک ها و گیاه بخرین و وقتی خریدین حداکثر میزانی که شما میتونین از اون آیتم داشته باشین رو در اختیار دارین و نمیتونین با تعداد بخرین.

در رید مد شما میتونین حداکثر 4 تا از هر نارنجک, 80 فشنگ هندگان, 40 شاتگان, 32 رایفل, 200 تا MGو 24 مگنوم نگه دارین و بیشترین میزان اسلحه ای که میتونین داشته باشین 12 تاست. ولی شما میتونین تمامی این مقادیر رو افزایش بدین و باید اونارو از قسمت Upgrades بخرین. تو این قسمت همچنین میتونین پسوند ها و آیتم های دیگه ای مثل Body Armor بخرین که مقاومت کاراکترتونو بالا میبره و با بالا رفتن سطحتان آپگرید های بهتر و بیشتری برای خرید قرار داده میشن. اینم آیتم های بخش Upgrades:

نام آیتم

Body Armor 1

Body Armor 2

Body Armor 2-A

Body Armor 3

Body Armor 3-A

Grenade Holder 1

Grenade Holder 2

Grenade Holder 3

Decoy Holder 1

Decoy Holder 2

Decoy Holder 3

Shock Grenade Holder 1

Shock Grenade Holder 2

Shock Grenade Holder 3

Pulse Grenade Holder 1

Pulse Grenade Holder 2

Pulse Grenade Holder 3

Herb Case 1

Herb Case 2

Herb Case 3

Herb Case 4

Additional Storage 1

Additional Storage 2

Additional Storage 3
       
توضیخات

کاهش میزان صدمات به میزان 3%

کاهش میزان صدمات به میزان 6%

کاهش میزان صدمات به میزان 9%

کاهش میزان صدمات به میزان 12%

کاهش میزان صدمات به میزان 15%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های دستی به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های دستی به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های دستی به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری B.O.W Decoy به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری B.O.W Decoy به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری B.O.W Decoy به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های شوک به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های شوک به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های شوک به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های Pulse به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های Pluse به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری نارنجک های Pluse به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری گیاه ها به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری گیاه ها به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری گیاه ها به میزان 50%

افزایش ظرفیت نگهداری گیاه ها به میزان 50%

افزایش ظرفیت محل نگهداری اسلحه ها به 36 عدد

افزایش ظرفیت محل نگهداری اسلحه ها به 48 عدد

افزایش ظرفیت محل نگهداری اسلحه ها به 60 عدد


پ.ن: قسمت Upgrades و Replenishes رندمایز نیستن و آیتم هایشون ثابته.

Honors (افتخارات)در طول بازی دو نفره, اسم و میزان سلامت همکارتون بالای سرش نشون داده میشه که در حالت معمولی سفیده, ولی اگه شما یه سری جایزه به دست میارین این رنگ تغییر میکنه و نشون میده که شما چقدر جایزه به دست آوردین که راهنماش اینطوریه:

Honor - رنگ 1

Honor - رنگ 2

Honor - رنگ 3

Honor - رنگ 4

Honor - رنگ 5
 
50 جایزه بگیرید.

100 جایزه بگیرید.

150 جایزه بگیرید.

200 جایزه بگیرید.

244 جایزه بگیرید.
 
زرد

سبز

آبی

قرمز

بنفش
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان