سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی بازی Resident Evil: Revelations

#1
Resident Evil: Revelations

سازنده: Capcom , Tose
ناشر: CapcomEU Nintendo Nintendo Australia
کارگردان: Koushi Nakanishi
تهیه کننده: Masachika Kawata ,Takayuki Hama
موتور بازیسازی: MT Framework
تاریخ انتشار: 2012
سبک: Survival Horror
حالت : تک نفره


معرفیحقیقتی مخفی از رزیدنت اویل آشکار خواهد شد! بازی ای که طرفداران رزیدنت اویل را به مدت طولانی سرگرم خواهد کرد! رزیدنت اویل:رولیشنز، عنوانی برای Nintendo 3DS بود که در E3 2010 معرفی شد و در تاریخ  February 7, 2012  در آمریکا منتشر شد. ولی اکنون برای کنسول های دیگر نیز منتشر خواهد شد. در این بازی کریس ردفیلد و جیل ولنتاین ایفای نقش می کنند و بیشتر بازی در کشتی تفریحی کوئین زنوبیا (Queen Zenobia) جریان دارد.زبان های گوناگون

برای اولین بار در سری رزیدنت اویل، این بازی به طور کامل به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و ژاپنی ترجمه و صداگذاری شده است. زبان های ذکر شده برای صدا و زیرنویس قابل دسترسی هستند.

داستان سریالی

داستان این بازی استادانه کار شده است. پیچیدگی داستان در اواخر هر اپیزود بازیکن را وادار به ادامه دادن بازی می کند تا بفهمد چه اتفاقاتی خواهد افتاد. این بازی در سبک و ارائه داستان از سریال های درام تلوزیونی تقلید کرده است و بازیکن را به تجربه ای دراماتیک در بازی دعوت می کند.


داستاناین بازی در سال 2005 و در بین اتفاقات اویل 4 و 5 رخ می دهد. این بازی BSAA (گروه ضد بیوتروریستی) را به تصویر می کشد که کریس و جیل مدت کوتاهی پس از تاسیس آن با هم همکار شدند. داستان این بازی در اروپا رخ می دهد.

رولیشنز، شخصیت ها را در شهرهای ویران، بندر ها و کوه های برفی قرار می دهد. بازی از جایی شروع می شود که همکار جیل، Parker Luciani وارد کوئین زنوبیا می شود. جیل و پارکر توسط BSAA به سرپرستی Clive R. O'Brian ،برای جست و جوی کریس و همکار جدیدش Jessica Sherawat که در طی یک ماموریت گم شده اند، فرستاده شده اند. در حالی که کریس و جسیکا در حال جست و جوی مدارکی درمورد بازگشت Il Veltro (یکی از مسئولان حمله و متعاقبا شیوع در Terragrigia) در کوهستان برفی هستند.جیل و پارکر تا دریای مدیترانه پیشروی می کنند، جایی که آخرین بار کریس در آنجا دیده شده است . آن ها وارد کشتی به ظاهر متروکه ای می شوند. روی کشتی با موجودی ترسناک به نام  Ooze (که قربانیان ویروس t-Abyss هستند) مواجه می شوند. آن ها موفق به پیدا کردن کریس و جسیکا نمی شوند، در عوض مجسمه ی پلاستیکی کریس را پیدا می کنند و بی خبر یکی از مامورین Il Veltro آن ها را با گاز بیهوش و خلع سلاح می کند و آن ها را از هم جدا می کند. در همین حال کریس و جسیکا باند فرودگاهی را در کوهستان پیدا می کنند و توسط کلایو مطلع می شوند که جیل و پارکر در دریای مدیترانه گم شده اند. در همین حال زوج Keith Lumley و Quint Cetcham به فرودگاه اعزام می شوند تا درباره ی کارهای Il Veltro اطلاعات بیشتری کسب کنند.

برمی گردیم به کوئین زنوبیا؛ جیل در یکی از کابین ها بیدار می شود و تماسی از پارکر دریافت می کند که پارکر در آن اطلاع می دهد که در طرف دیگر کشتی به هوش آمده و باید روی پل به هم ملحق شوند. بعد از این که به هم ملحق می شوند، توسط یکی از مامورین .F.B.C به نام Raymond Vester مورد حمله قرار می گیرند که مشخص می شود که پارکر را از وقتی که مامور  .F.B.C بوده می شناخته است. در همین حال در فرودگاه کوئینت و کیت فیلم ویدئویی راپیدا می کنند که یک موجود ناشناس در حال کشتن یکی از عوامل ولترو است (که بعدا مشخص می شود که نوع جدید هانتر است که توسط t-Abyss آلوده شده است) در همین حال کریس و جسیکا روی یک کشتی فرود می آیند که گمان می کنند کوئین زنوبیاست اما متوجه می شوند که روی همتا و دوقلوی آن، Queen Semiramis هستند و .....
Gameplayگیم پلی (دوربین، حرکت، نشانه گیری و ...) در Resident Evil: Revelations بسیار شبیه به RE4 و RE5 است. اما با این تفاوت که دوربین هنگام استفاده از سلاح های گرم می تونه به حالت اول شخص تبدیل بشه. این بازی عنصر اصلی سری یعنی"survival horror"  را بازگردانده است. سرعت بازی کند تر شده و تاکید بیشتری بر روی مدیریت مهمات و حل معماها در مقایسه با شلیک و تیراندازی به دشمنان داره. Ooze اصلی ترین دشمنیه که در بازی با آن مواجه میشید. زامبی های جهش یافته ای که توسط ویروس t-Abyss به وجود آمده اند. این هیولا ها در درجه ی اول با محیط های آبی سازگارند.

بازی چندین ابزار جدید را به سری رزیدنت اویل معرفی می کند که قابل توجه ترین آن ها Genesis bio-scanner است. که با آن اشیاء مخفی و دشمنان قابل شناسایی هستند. همچنین به عنوان اسکنر ژنتیکی نیز عمل می کند که می توان با اسکن کردن تعداد معینی از دشمنان واکسن ساخت. انجام این کار گیاهی را برای التیام زخم ها تولید می کند.در این بازی خط سلامتی وجود ندارد در عوض پاشیدن خون روی صفحه مشخص می کند که چه مقدار سلامتی دارید. برای اولین بار در تاریخ رزیدنت اویل شخصیت های بازی توانایی شنا کردن دارند که به آن ها اجازه می دهد تا در بخش های واژگون شده ی کشتی حرکت کنند اگر چه انواع مشخصی از هیولا ها با محیط های زیر آب سازگارند که می توانند به راحتی بازیکن در حال شنا را بکشند که در این مواقع نوع جدیدی از نارنجک ها با گیج کردن دشمنان در زیر آب به کمک شما می آیند.سیستم جاخالی دادن اویل 3 بازگشته است. با این کار می توانید از حملات دشمنان دوری کنید. اسلحه ها هنوز هم قابل ارتقاء هستند. اما دیگر خبری از سیستم پول RE4  و RE5 خبری نیست. در عوض بازیکن کیت های ارتقاء را در سراسر محیط پیدا می کند و آن ها را به اسلحه ها می چسبانند .ارتقاءها دائمی نیستند و می توانند در هر موقع از صنوق سلاح، که شبیه به صندوق آیتم ها در بازی های کلاسیک است، به اسلحه اضافه یا از آن حذف شوند.

Hell Mode جایگزین Professional mode در RE4 و RE5 است. این درجه ی سختی به طور چشم گیری دسترسی به مهمات را کاهش می دهد و محل دشمنان تغییر می کنند مثلا اتاقی که قبلا هیچ دشمنی وجود نداشت پر از دشمن شده است. به علاوه دشمنان جان سخت ترند و آسیب بیشتری به بازیکن می رساند.
Raid Mode

حالت جدید بازی است که شبیه به حالت Mercenaries در بازی های گذشته است. این حالت بازیکن را مقابل سیل عظیمی از دشمنان قرار می دهد اما این بار به جای ضربه زدن به ساعت و بیشتر زنده نگه داشتن زمان، در حال تلاش برای رسیدن به هدفی در پایان هستید. همچنین تاحد ممکن دشمن وجود دارد بنابراین اولین بازسازی حالتی است که در رزیدنت اویل 3 دیده شده است. در این حالت مهمات بیشتری نسبت به حالت تک نفره دارید و به ندرت با کمبود مهمات مواجه می شوید. به علاوه می توانید اسلحه ها را ارتقاء دهید. در این حالت بسیاری از شخصیت های بخش تک نفره حضور دارند از جیل و کریس گرفته تا Morgan Lansdale و Clive R. O'Brian ، که بسیاری از آن ها دارای دو یا سه لباس برای باز کردن هستند.
نکات جالب

Resident Evil: Revelations اولین بازی Nintendo 3DS که از کارتریج 4GB استفاده می کند که به علت حجم سنگین بازی است.
در دموی E3 این بازی جیل  مهمات نامحدود برای اسلحه ی دستی داشت اما در دموی فروشگاه اینترنتی 3DS نداشت.
بسیاری از نسخه های این بازی با عنوان نادرست  "Revelaitons" به فروش رسیده اند.
Resident Evil: Revelations اولین بازی است که ویژگی انتخاب صدا به زبان های مختلف را دارد.
در راهنمای بازی زیر پروفایل Clive R. O'Brian، کلمه ی BSAA  دارای غلط املایی است و "BSSA" درج شده است.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان