سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
راهنمايی و معماهای رزیدنت اویل 4

#1
مقدمه:

از اونجایی که Resident Evil 4 معمای کمتر و ساده تری داره سعی کردم تا فقط قسمت های پیچیده و راه های مخفی رو براتون توضیح بدم. در ابتدا باید بگم اگر از بازی بیرون نمیادید بیخودی Save نکنید و از Check Point استفاده کنید، چون تاثیر زیادی تو Rankتون داره.

سعی کنید طلا جواهرات مهم رو تا انتهای بازی نگه دارید ، چون بسیاری از گنج های بازی باید روشون کار بشه ، و الماس هایی روشون اضافه بشه، برای تشخیص این اشیا می تونید اون ارو تست کنید یا به فروشنده نشون بدید اگر تعجب کرد بدونید که شی ارزشمندی در اختیار دارید.

اگر با ویندوز بازی می کنید صد در صد با دکمه های بازی به مشکل بر میخورید، دکمه Enter شماره 3 و دکمه CTRL Right عدد 1 و کلید F عدد 2 و دکمه Shift سمت راست و چپ به ترتیب 5 و 6 هستن.

معما، مراحل پیچیده و راه های مخفی:

● در ابتدای بازی بعد از اینکه وارد مزرعه شدید وارد کلبه روبروتون بشید، از نردبان بالا برید، و به سمت چپ جایی که پنجره اس برید، از پنجره به اون سمت برید، کمی جلو برید و برید پائین و جعبه رو بشکنید، و Beerstein رو بردارید (این شی باید روش سه تا الماس گذاشته بشه که در ادامه راهنمایتون می کنم). کمد رو به جلو هل بدید و به بازی تون ادامه بدید، اگر گشت زیادی برای شکستن لوح های آبی رنگ تو مزرعه بزنید می تونید به تخم مرغ های زیادی بخصوص تخم طلایی دست پیدا کنید که هم می تونید اونارو بفروشید و هم ازشون به عنوان گیاه برای بالا بردن سلامتی استفاده کنید.

[تصویر: 1659885681.gif]

● بعد از به دست آوردن دو لوح و ترکیب کردن به منطقه جدید وارد میشید که نقاب رو مشاهده می کنید که باید جلوتر به پنجره ای که میرسید به چاقو بشکنید. (تصوير اول) جلوتر وقتی که از نردبان پائین برید و با استفاده از یک نارنجک سبز ماهی های تو آب رو بکشید، این ماهی ها هم مثه تخم مرغ برای سلامتی شما مفیدن. (تصوير دوم)

[تصویر: 1659855261.gif][تصویر: 1659887597.gif]

● برای وارد شدن به خونه Mendez باید جهت هارو به شکلی وارد کنید که شبیه به شکل درج شده روی در وارد کنید، به این شکل: بالا + چپ. (تصوير اول)

● برای باز کردن معمای کنار کلیسا، برای بدست آوردن سنگ قیمتی که روی Beerstein نصب میشه باید به این شکل وارد کنید: 3 و 3 و 3 و 4 و 4 و 4 و 3. (این معما برای بازی Ada هم بکار میره.) (تصوير دوم)

[تصویر: 1659816948.gif][تصویر: 1659821791.gif]

● با تیراندازی به لونه کلاغ ها در بالای درختان می تونید مهمات و گاهی گنج بدست بیارید.

● جلوتر بعد از ورود به فضایی که کلاغ ها روی زمین تجمع کردن، می تونید از یک نارنجک برای کشتن همه شون استفاده کیند تا تیر و پول کسب کنید. (تصوير اول)

● بعد از اتمام قسمت تمساح، بعد از دمو و وردود به مرحله جدید شما با زامبی هایی سروکار دارید که موجود دیگه ای از سرشون بیرون میاد، برای کشتن راحت این زامبی ها می تونید از نارنجک آبی استفاده کنید. (تصوير دوم)

● برای کشتن غول عظیم جثه هم نگران نباشید، و پول خودتون رو صرف خرید Rocket نکنید، با تیر Shotgun یا TMP بهش شلیک کنید و وقتی نزدیکتون شد از زیر پاهاش در برید و این کارو تکرار کنید، برای کشتن غول هم باید تا سه بار از پشتش بالا برید و موجود داخل کمرش رو با چاقو ضربه بزنید. (تصوير سوم)


[تصویر: 1659874755.gif][تصویر: 1659843733.gif][تصویر: 1659840812.gif]


● برای باز کردن در زندان برای نجات Ashley باید از نردبان کلیسا بالا برید و از طریق لوستر به اون سمت برید، در اونجا برای باز کردن معمای نور های R/G/B باید به این شکل عمل کنید: R دو بار ، G سه بار ، B یک بار.

[تصویر: 1659892862.gif]

● براي كشتن Bitroes هم بعد قطع شدن بدنش ميتونيد از پله ها بالا بريد و در گوشه سمت چپ بايستيد و به او شليك كنيد، تو اين حالت اون هيچ ضربه اي به شما نميتونه وارد كنه. (تصوير اول)

● جلوتر در زندان برای کشتن غولی که چشماش بسته اس باید برای از بین بردنش به موجود پشت کمرش تیر بزنید، برای اینکار می تونید با به صدا درآوردن زنگ ها و تیراندازی به پشتش اینکارو انجام بدید یا اینکه از اسلحه Mine Thrower استفاده کنید. (تصوير دوم)

[تصویر: 1659862502.gif][تصویر: 1659879840.gif]

● در Castle بعد از دریافت کلید گالری، برای باز کردن معمای تابلو ها باید به ترتیب وارد کنید: 1 و 2 و 3 و 4.

[تصویر: 1659873807.gif]

● برای پیدا کردن دو لوح گشمده در باغ برای باز کردن در خونه Salazar باید گشت زیادی در باغ بزنید، اما اگر از این روش برید سریع تر به لوح ها می رسید، بعد از رفتن پائین از پله ها به سمت چپ و جلوتر به سمت راست ، به سمت چپ بعد راست از پله ها بالا برید و تکه اول لوح را برداشته و از همون جا پائین بپرید، و به سمت راست، جلوتر به بریدگی دوم در سمت راست جایی که دو سگ زندانی هستن برید، بعد از کشتن سگ ها به سمت چپ و بعد به در سمت چپ از پله ها بالا برید، و از پله ها پائین برید به سمت راست ، دوباره راست ، لوح دوم رو از روی مجسمه حوض بردارید و باهم ترکیب کنید.

[تصویر: 1659847856.gif][تصویر: 1659816976.gif]

● در باري با Ashley‌ براي حل معماي جورچين بايد به شكل زير عمل كنيد و بعد از تكميل كردن، قطعه آخر رو كه در اختيار داريد رو روي جورچين بزاريد.

[تصویر: 1659874537.gif][تصویر: 1659865036.gif][تصویر: 1659910113.gif]

● در مرحله 4-3 بعد از آزاد کردن Ashley و ترکیب کردن سه تا مجسمه شکسته، بعد از باز شدن راه در سمت راست از پله ها بالا برید و تابلوی Sadler رو جستجو کنید تا شمش طلا کسب کنید، همچنین می تونید از بالا به الماس شلیک کنید.

● جلوتر بعد از گذاشتن دوتا جام بعد از باز شدن در، در انتهای راهرو از آخرین پنجره شکسته به بیرون برید ، از نردبان بالا برید و راه را تا انتها دنبال کنید تا به صندوق برسید، گنج را بردارید و پائین بپرید، (تصوير اول) بعد از دزدیدن دوباره Ashley با حشرات غول پیکر روبرو میشین که اگر در حالت Pro بازی کنید کارتون یه کم سخت میشه، برای اینکه راحت تر نابودشون کنید، به در پشت سرتون برید و در داخل راهرو با اسلحه TMP یا Shotgun از بین ببریدشون. بعد از کشتن حشرات به موجود سیاه رنگ بالا سرتون شلیک کنید تا جواهرات رو کسب کنید، این جواهرات که از سه رنگ R/G/B تشکیل میشن همه روی فانوس های طلایی بکار میرن. (تصوير دوم)

[تصویر: 1659849884.gif][تصویر: 1659875709.gif]

● بعد از بدست آوردن ديناميت و منفجر كردن ديوار سنگي، با دو غول عظيم جثه روبرو ميشيد، شما مي تونيد يكي از اين دو غول رو تو مذاب بندازيد، به سمت راست رفته و از نردبان بالا بريد و سپس با دستگيره پائين بريد، سپس هروقت غول روي دريچه ايستاد دستگيره رو پائين بكشيد تا داخل مذاب بيوفته، اما غول دوم رو بايد خودتون همانند اولين غولي كه ملاقات كرديد بكشيد. (تصوير اول)

● در مرحله ای که با مجسمه عظیم جثه Salazar روبرو میشید، از پله ها پائین برید تا دستگاه بالابر مجسمه فعال بشه، بعد راه رو برگردید از نردبان بالا رفته و به سوئیچ پشت کمر مجسمه شلیک کنید تا راحت مسیر خودتون رو عوض کنید. بعد از نابود شدن مجسمه شما با Salazar روبرو خواهید شد، بعد از رسیدن آسانسور به مقصد، قبل از اینکه به آسانسور بعدی برید در سمت راست از سکو پائین برید و در صندوق را باز کنید. (تصوير دوم)

[تصویر: 1659843289.gif][تصویر: 1659820812.gif]

● در شروع مرحله جزیره تحقیقاتی، قبل از اینکه به سمت راست برید، راه را تا انتها ادامه بدید و از سنگ ها بالا برید و گنج هارو بردارید.

● برای حل کردم معمای لیزر (سنسورها) ها باید ابتدا سوئیچ کنار در رو فعال کنید بعد از اون به سمت چپ رفته و از نردبان بالا برید، سپس صفحه  (آینه) سنسور رو به طرف صفحه ای که در سمت دیگه هست بچرخانید، از نردبان پائین رفته و به سمت سنسور بعدی برید، حالا لیزر روی این سنسور هست، صفحه سنسور رو به سمت سنسور سمت راست در بچرخانید.

● برای ورود دربی که فلش های رنگی داره باید به این شکل وارد کنید: آبی و سبز و سبز و قرمز و قرمز و قرمز. (تصوير اول)

● براي كشتن Regeneratorها مي تونيد از نارنجك بنفش (Incendiary) استفاده كنيد كه در اينصورت زودتر كشته ميشن. همچنين براي كشتن Armadura (كه لباس آهنين دارن) بايد از Rifleتون براي شليك به پاشون استفاده كنيد. (تصوير دوم)

[تصویر: 1659869781.gif][تصویر: 1659850597.gif]

● بعد از ملاقات با Krauser در قسمتی که باید از لیزر ها عبور کنید، زیاد به خودتون زحمت ندید، بعد از اتمام دمو سریع از بین دو لیزر اول بگذرید، نیازی نیست که صبر کنید تا راه بین لیزر ها باز بشه، سایر لیزر هارو هم می تونید با دکمه هایی که روی صفحه نمایش داده میشه رد کنید.

● براي مبارزه با Krauser اصلا نيازي نيست تا پولتون رو صرف خريد Rocket Launcher يا صرف آپگريد كردن اسلحه هاتون بكنيد، براي نابودي غول هاي قوي مثه Krauser يا U3 بايد از چاقو استفاده كنيد، شايد بنظرتون مسخره بياد اما تجربه شخصي ثابت كرده كه كشتن اين رئيس ها با چند ضربه كاري چاقو انجام ميشه، اگر تو حالت عادي بخوايد با Krauser بجنگيد مجبوريت مهمات زيادي رو صرف مبارزه با اون بكنيد اما با چند ضربه چاقو به بدنش ميتونيد اونو نابود كنيد، البته انجام اينكار يه كم سخته و بايد با توجه به زدن دكمه هاي روي صفحه زماني كه بهتون نزديك ميشه بهش ضربه بزنيد، در بعضي اوقات Rocket Launcer هم روي اين رئيس تاثير نميزاره!


● براي كشتن رئيس آخر، Sadler هم بايد به چشماهاش شليك كنيد يا مي تونيد با استفاده از دستگيره هاي بالاي نردبان براي ضربه زدن به او استفاده كنيد، بعد از اينكه به چشمش شليك كرديد و واكنش نشون داد به سمتش بريد و دكمه Climb رو بزنيد تا چاقو رو تو چشمش بزنيد، بعد از تكرار اينكار Ada براي شما Rocket Launcher پرتاب ميكنه كه مي تونيد با نشونه گيري غير حرفه اي هم اونو نابود كنيد.

[تصویر: 1659898078.gif][تصویر: 1659833414.gif]
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ
 سپاس شده توسط exgeneپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان