سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی لوکیشن های رزیدنت اویل 4

#1
معـــــرفی لوکیـــــــشن هــــــای رزیـــــــدنت اویـــــــل 4


مقدمه

خب دوستان تو این تاپیک قصد دارم تمام لوکیشن های بازی پرطرفدار رزیدنت اویل 4 رو معرفی کنم، از اون جایی که این پروژه طولانی ست یکی از دوستان خوبم نیز من رو در این کار کمک خواهد کرد. لوکیشن های رزیدنت اویل 4 به سه بخش اصلی روستا، قصر و جزیره تقسیم می شوند.
بخش اول: روستا (Village‎)


The village

این روستا در یک منطقه ی کوچک روستایی در اسپانیا قرار دارد، نام این روستا مشخص نیست و تنها در یکی از تابلوهای جاده ای به El pueblo اشاره شده است. این روستا نزدیک دریاچه ای قرار دارد که با قصر عظیمی که متعلق به خانواده ی سالازار است، فاصله ی چندانی ندارد.


Area

این روستا دارای چندین خانه، مزرعه، یک کلیسا، یک قبرستان و یک برج بلند ناقوس است. اردوگاه گاندوها در نزدیکی های روستا قرار دارد، هم چنین از یک انبار بزرگ زیرزمینی برای ذخیره کردن سلاح و تجهیزات استفاده می شود.


بیشتر مردم روستا در مرکز روستا زندگی می کنند، ولی تعداد اندکی از آن ها کمی دورتر از قسمت اصلی و مرکزی روستا زندگی می کنند. برای مثال اولین خانه در بازی که اولین گاندو در آن بود، در حاشیه روستا قرار داشت. یک روستایی ناشناس نیز در خانه ای در کنار دریاچه زندگی می کرد و هنگامی که لیان هیولای دریاچه یعنی Del Lago را می کشد، در خانه ی این شخص بی هوش می شود.

همچنین یک کلبه ی متروک نیز در کنار پل وجود دارد که لیان، اشلی گراهام (Ashley Graham) و لوییس سرا (Luis Sera) در طول حمله ی انبوهی از روستاییان در آن پناه گرفته بودند.


نکات جالب:

روستایی های دیده شده در بازی به مراتب بیشتر از آن تعدادی است که در حالت واقع بینانه روستا می تواند در خود جای دهد، معمولا بیش از 300-350 دشمن در بازی وجود دارد. اندازه ی روستا نشان می دهد که در بهترین حالت 15 تا 30 نفر جمعیت داشته باشد. تعداد زیاد روستایی در بازی صرفا برای اهداف گیم پلی بوده است.
در نسخه ی گیم کیوب بازی رزیدنت اویل 4 ، در شروع بازی اگر لیان به عقب و به جایی که کامیون سقوط کرده برگردد، کلمه ی Bridge به اشتباه Brigde نوشته می شود. در نسخه های دیگر چنین غلط املایی ای وجود ندارد.


Graveyard

قبرستان درست در بیرون از کلیسا قرار دارد؛ همان کلیسایی که اشلی در آن زندانی شده است. ایدا وانگ (Ada Wong) ‏نیز در سناریوی Separate Ways پا به این محل می گذارد و ظاهرا او همان کسی است که Green Catseye (نام جواهری) را درون دستگاهی در پشت کلیسا برای لیان گذاشته است.
3 کلاغ بر روی سنگ قبرهای این قبرستان نشسته اند که با کشتن آنها به راحتی پول به دست می آورید. همچنین به دو سنگ قبری که باهم مرتبط هستند نگاه کنید و با استفاده از آنها به Green Catseye دست پیدا کنید. در این محل یک آیتم کمیاب درون یک آشیانه ی پرنده وجود دارد. در هر زمانی که بخواهید می توانید با شلیک به زنگوله ی کلیسا گانادو های بیشتری را به سمت خود جذب کنید. علاوه بر اینها، اینجا یکی از معدود لوکیشن های بازیست که سگ های آلوده به لاس پلاگاس در آنجا پیدا می شود.


Cave

غار محلی در رزیدنت اویل 4 هست که برای ‏ورود به آنجا نیاز به Insignia Key است. لیان 2 بار به این محل پا می گذارد، یک بار برای نجات اشلی و بار دیگر بعد از نجات دادن او؛ که به منظور رفتن به مرکز دهکده و تلاش برای فرار از آنجاست. غار، لیان را به کلیسایی که اشلی در آن قرار دارد، می برد.

اولین باری که لیان به غار می رود، فانوس هایی وجود دارد که با شلیک به آنها می تواند جواهراتی به دست آورد. در راه برگشت با اشلی، Merchant به شما سلاح های جدیدی شامل Red9 می فروشد؛ همچنین اگه شما به مدال های آبی در مزرعه و قبرستان شلیک کرده باشید، اینجا می توانید اسلحه ی Punisher را مجانی دریافت کنید.


Footpath to the village

این جاده جایی است که بازیکن بازی رزیدنت اویل 4 را از آنجا شروع می کند. این جاده در روستایی قرار دارد که گفته شده دختر رئیس جمهور در آن دیده شده است. این جاده یک جاده ی خاکی است که در مسیر یک پل چوبی و چند آلونک هست و به سمت یک روستا می رود.


Barrier

روستائی ها دور و بر یکی از معدن های زغال سنگشان مانعی به وجود آورده بودند تا از فرار لیان اس کندی و اشلی گراهام جلوگیری کنند، اما نهایتا موفق به متوقف کردن آنها نشدند.

درکنار 17 نفر از روستائی ها، خواهران بلا هم جزو نیروهای دفاعی این محل بودند.

Deserted village

این روستای متروکه دومین روستا در این منطقه است که مدتی قبل از ورود لیان رها شده بود. لوئیس سرا (Luis Sera) در یکی از خانه های همین روستا حبس شده بود. هنگام رفتن لیان از دره به سمت روستای متروکه، گروهی از گانادو ها به امید له کردن لیان، سنگ بزرگی را به سمت پائین سرازیر کردند.


Slaughterhouse

کشتارگاه همان جایی است که لیان با رئیس دهکده یعنی Bitores Mendez مبارزه کرد.


Quarry

معدن سنگ محلی است که در قسمت جنوبی روستا قرار دارد و مواد معدنی از آنجا استخراج می شود. معدنی در این منطقه وجود دارد که گانادوها برای زندانی کردن El Gigante از آن استفاده می کردند.


Farm

این مزرعه جایی ست که لیان در راه نجات اشلی دو بار مجبور به عبور کردن از آن می شود؛ بار اول برای نجات دادن اشلی و بار دوم برای خارج شدن از روستا به همراه اشلی (که بعد از آن مجبور می شود داخل کلبه ای به همراه لوئیس سرا (Luis Sera) با سیل عظیمی از روستایی ها مبارزه کند.)

همچنین ایدا وانگ (Ada Wong) نیز در سناریوی Separate Ways به این مکان پا می گذارد؛ جایی که به وسیله ی Grapple Gun خود بالکن انباری را بررسی می کند که لیان قادر به بررسی آنجا نیست.

فایل About the Blue Medallions در این مزرعه قرار دارد؛ که در آن نوشته شده است که 15 مدال آبی وجود دارد که با شلیک به 10 مدال می توانید اسلحه ی Punisher را مجانی از Merchant دریافت کنید؛ 7 مدال داخل مزرعه و 8 مدال در راه Cemetery قرار دارد.در این مزرعه چندین گاو و مرغ وجود دارد؛ همچنین لیان گرگی را که قبلا از تله نجات داده بود، دوباره در این مزرعه ملاقات می کند. هنگامی  که لیان وارد مزرعه می شود، روستائیان مشغول کارهای عادی مزرعه داری هستند.


Lake
این دریاچه درست خارج از مرداب قرار دارد. در اطراف آن سه کلبه قرار دارد و همچنین مخفی گاه مرچنت نیز در این محل است. هنگامی که لیان نزدیک دریاچه می شود، با دوربین دوچشمی خود دو مرد را می بیند که جسد پلیسی را از قایق به داخل دریاچه می اندازند که در همین زمان Del Lago در یک چشم به هم زدن جسد را می بلعد.

بعد از این که لیان هیولا را از پا در می آورد، داخل کلبه ای در ساحل به هوش می آید.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ

#2
دهکده مرکزی

مرکز دهکده.
نام ژاپنی:Muranaka hisashi
دشمنانSadروستائیان)انسانهای اره برقی به دست

مرتبط:
پیاده رو روستا
مزرعه
مجلس به رییس دهکده
غار
بازی:رزیدنت اویل 4
منطقه مرکزی روستا که سه بار در بازی اصلی و محل شروع برای ایدا در راه جداگانه مشاهده میشود.

این روستا مکانیست که مردمش توسط لاس پلاگاس آلوده شدند و بسیار خصمانه تر از حد طبیعی به نظر میرسند.
در اینجا خانه های متعدد با برج نگهبانی و چند کلبه دیده میشود.
یک چاه کثیف همراه با صندوق و جعبه ها نیز قابل مشاهده است.

به محض ورود به این منطقه برای اولین بار،هانیگن با لیون تماس میگیرد و playing manual 2 را به او میدهد. حین پیاده  روی در نیمه راه،جاده گزینه ای را به لیون برای دیدن روستاییان به وسیله دوربین دو چشمی خود میدهد.
به ناچار شما باید با روستاییان مقابله کنید.
هنگامی که اونا حمله خود را شروع میکنند،شما قادر به فرار کردن و لود کردن منطقه تا انتهای نبرد نیستید.
پس از نابودی تعداد انگشت شماری از آنها یک کات سین در مکانی اجرا و حمله بیشتر میشود.
پس از شکست تعداد زیادی کات سین دیگری اجرا میشود که صدای زنگ کلیسا به صدا درمیاید همگی آنها عقب نشینی میکنند.
پس از آن هانیگن دوباره با لیون تماس میگیرد و بازیکن میتوانند راهشو به سمت مزرعه ادامه دهد.


پیاده رو روستا


آیتم ها:
3 بسته تیر هندگان (10)
2 تا گیاه سبز
1 گیاه قرمز
دو صندوق طلا (1000)
دشمنان: 8 روستایی
متفقین:پلیس اسپانیا
منطقه: روستا
مرتبط: مرکز دهکده
بازی: رزیدنت اویل 4

پیاده رو روستا محل شروع بازی رزدنت اویل 4 و قسمتی از نقشه روستا است.
اینجا یک مکان در روستایی اروپایی است که گفته شده دختر رئیس جمهور در آن مشاهده شده است.
منطقه یک جاده خاکی و پل چوبی و کابین در طول مسیر است که به یک روستای کم جمئیت منتهی میشود.
سه کلاغ در این نزدیکی است که به ضرب گلوله کشته و یک یاقوت سرخ و جعبه پول رها میشود.
در سمت چپ نزدیک خانه ،جعبه ای حاوی آیتم تصادفی است.
در قسمتی از خانه کات سینی شروع میشود و لیون توسط یک روستایی مورد حمله قرار میگیرد. پس از شکست دادن او کات سین دیگری شروع میشود که در آن،کامیونی که راه پایین دره را مسدود کرده بود شروع به حرکت میکند و سبب سقوط ون پلیس میشود و هانیگن با لیون تماس میگیرد.
سه گاندو در خارج از خانه ظاهر میشوند.یک جعبه ده تیر هندگان در طبقه بالا میتوان پیدا کرد.درب جلو مسدود خواهد شد.
بازیکن میتوانند ازپنجره طبقه بالا به بیرون بپرد یا پنجره رو با صدا بشکند و از آنجا به بیرون شیرجه بزند.
یک کلبه در این نزدیکی شامل یک ماشین تحریر برای سیو وجود دارد همچنین در داخل جعبه دیگر ده تیر هندگان ،یک گیاه سبز و یک صندوق 1000pts و یک آیتم تصادفی وجود دارد.
در قسمت بعدی شما تعدادی تله میابید.از یکی  از دو کلاغی که در پیش رو است نارنجک دستی به دست می اید.
یک سگ گیر افتاده در تله را میشود یافت که باید آزاد شود.بعد از این شما باید از سه تله اجتناب کنید. در قسمت راست جاده یک گیاه قرمز وجود دارد.
در ادامه جاده به سمت پایین شما از دو تله و دو tripwirs عبور خواهید کرد.
روستایی دیگری سعی میکند تا شما را از ادامه باز دارد.در پیش رو یک کلبه دیگر وجود خواهد داشت که این یکی شامل  1000pts و گیاه سبز و آیتم تصادفی است.
دو گاندوی دیگر از پل به سمت شما نزدیک میشوند از پل عبور کنید و تا تپه پیش بروید.در داخل آخرین کلبه آخرین گاندو است.شما میتوانید یک جعبه ده تیر هندگان و دو آیتم تصادفی به دست آورید.


The Castleقلعه ی سالازار یک قلعه و صومعه بسیار بزرگ و عظیم است که فقط از یکی از دروازه های خروجی روستا به آن راهی وجود دارد . مکانی که Leon S. Kennedy و Ashly Graham پس از فرار از روستا به آن قلعه متواری میشوند و با موج زیادی از دشمنان روبه رو میشوند .

این قلعه متعلق به هشتمین نفر از خاندان سالازار میباشد . پایه ی اصلی دین لوس ایلامینادوس در واقع این قلعه میباشد که در قسمت های زیرین این قلعه ویروس لاس پلاگا درحال توسعه است ، همان انگلی که به مردم بیگناه روستا تزریق شده بود .

در پشت دیوار های آن یک کاخ مجلل نیز وجود دارد که متعلق به رومان سالازار میباشد . کاخی که در برخی از اتاق های آن موجوداتی مثل Novistadors و Armadura وجود دارند .

مکان های جذابی مثل پیچ و خم موجود در فضای بیرون کاخ ، مکان مجسمه ی بزرگ سالازار و ... نیز در آن وجود دارد که در بعضی از این مکان ها واقعا ترس واقعی حس میشود مثل فاضلاب موجود در زیرزمین و غار موجود در قلعه که محل تولد حشرات موزی است .

ماموریت قلعه ی سالازار از چپتر 3-1 آغاز شده و تا چپتر 4-4 ادامه دارد ... دشمنان موجود در این قلعه قالبا راهبان و افراطیون مذهب لوس ایلامینادوس میباشند که به انگل لاس پلاگا مبتلا شده اند ، که اکثرا به گرز و سلاح های قرون وسطی مسلح هستند . باس هایی که در این قلعه مقابل شما ایستادگی میکنند عبارتند از : Armadura, Garradors, Cultist Leaders و Chainsaw Men ... همچنین شما با دست راست و دست چپ سالازار نیز روبه رو خواهید شد ... و پس از رویا رویی با آن ها سالازار خود را به قوی ترین انگل لاس پلاگا مبتلا میکند که در نهایت توسط مامور ویژه Leon SK به قتل میرسد .Western castle wallدیوار قلعه غربی که در سمت غرب قلعه قرار دارد و مشرف به دره است . در این قسمت یک چشمه ی آب وجود دارد که یک کلاغ بالای آن قرار دارد و در امتداد دیوار یک اتاق قرار دارد که درِ آن قفل است ، البته یک پنجره نیز بالای آن قرار دارد که لیان به کمک اشلی میتواند آن را باز کند در حالی که ایدا به راحتی با تفنگ قلاب خود قادر به پریدن به داخل اتاق میباشد .

در سناریو لیان اتاق شامل تعداد زیادی گنجینه و الماس و طلا میباشد و در سناریو ایدا این اتاق شامل یکی از کلیدهای مورد نیاز ایدا میباشد .


Templeمعبد مکانی است که در مرکز کاخ قرار دارد و اشلی نیز در ان برای دومین بار ربوده میشود . لیان با ورود به معبد با تعداد زیادی از راهبان و رهبر فرقه ی لوس ایلامینادوس که به لاس پلاگاس مبتلا شده اند رو به رو میشود .


Dance Hallپس از ورود لیان به این اتاق متوجه ربوده شدن اشلی توسط Novistadors میشود . لیان کمی بعد از عبور از این اتاق و عبور از پل با تعداد زیادی از این موجودات رو به رو میشود . لئون برای عبور از این اتاق اهرمی را می بایست بکشد تا پل متحرک حرکت و از آن عبور کند .
Gardenلیان پس از جستوجوی قلعه می بایست تا از این محوطه عبور کند . این منطقه مملو از موجودات مبتلا به لاس پلاگا است که باید با انها مبارزه کرد . برای فرار لیان از این منطقه میبایست دروازه ای را باز کرد که نیازمند دو نیمه ی "Blue Moonstone" میباشد . در سناریو ایدا نیز باید بجنگ راهبان لاس پلاگا رفت .


Lobby castleاین مکان ، مکانی برای تجارت Merchant میباشد که در این مکان تعداد زیادی مجسمه وجود دارد.


Furnaceکوره ای در زیر قلعه وجود دارد که با ورود لیان به آن با دو Gigante غول آسا روبه رو میشود . کشتن یکی از Gigante توسط خود کوره میسر است و کشتن دیگری نیازمند صرف ترفندهای دیگریست .


Underground Waterwayآبراهه زیرزمینی یک مجموعه ی بزرگ در قسمت شرقی قلعه ی سالازار است . در این قسمت لیان با تعداد زیادی Novistadors روبه رو خواهد شد . موجوداتی که قابلیت محو شدن دارند . موجوداتی بسیار سرسخت که قابلیت ضربه از هر جهتی را دارند ... شاید برای خیلی از پلیرها جز مکان های سخت بازی باشد .
Resident Evil Ruinsویرانه ی زیرزمینی که در زیر قلعه واقع شده است و راهی برای رسیدن به معدن توسعه ی لاس پلاگا نیز در آن وجود دارد . خرابه های متعددی در آن وجود دارد که حتما در بازی نمونه هایی از آن را دیده اید .


Cathedralکلیسایی در این قلعه است که دارای طبقات مختلف میباشد که مجسمه ی رومان سالازار در قسمتی از این مکان قرار دارد . در این مکان نیز سربازان رومان شمارا رها نخواهند کرد و همه کار را باید سریع اجام داد .


Old castle ruinsخرابه های قدیمی قلعه که در قسمت زیرزمین آن قرار دارد . برعکس کلیسا و بقیه ی مکان های قلعه که زیبا به نظر میرسید این مکان بسیار قدیمی و فرسوده است . این مکان مکانی است که قبلا به استخراج لاس پلاگا در آن میپرداختند اما الان به همان حال رها شده است . نوشته های ایدا را نیز در همان مکانی که مرچنت قرار دارد میتوان یافت و میتوان تعدادی روستایی را دور یک آتش بزرگ دید .


Audience hallاین مکان همانجایی است که رومان سالازار خود را معرفی کرد و در این مکان میبایست سنگی را در داخل دیوار حرکت داد تا منجر به باز شدن راهی شود . با ورود لیان به این هال صدای خنده ی رومان شنیده میشود و پس از صحبتی کوتاه لیان متوجه پازلی بزرگ در این حال میشود . پس از ورود و گذشتن از چندین در شما با زندانی مواجه میشود که درب آن قفل است . این همان زندانیست که لیان اولین بار با Garrador مواجه میشود .
دهکده متروک
Deserted villageدهکده متروک
آیتم ها: محمات،تخم مرغ،نارنجک
دشمنان: گاندو (مجهز به دینامیت)
منطقه: روستا
مرتبط:مزرعه
بازی:رزیدنت اویل 4

دهکده متروک دومین دهکده در منطقه روستایی است.مدتی قبل از رسیدن لیون تخریب ساختمان ها متوقف شده بود..در یکی از این خانه ها لوییس سرا حبس شده بود.
در اولین سفر لیون به سمت پایین دره به طرف دهکده متروک،تیمی از گاندو ها با هدف له کردن لیون تخته سنگی را در سراشیبی هل دادند.لیون موفق به نجات پیدا کردن از تخته سنگ میشود و جستجوشو برای یافتن اشلی ادامه میدهد.

بر خلاف دهکده قبلی ،این دهکده متروک است.یک تونل پر از خفاش منتهی به این دهکده همراه با علامت هشدار در جلوی آن میشود.
دو ساختمان که یکی شیشه و درب آن و یکی سقفش شکسته وجود دارد.
با این حال این روستا توسط روستاییان با سیم های منفجره و تله  برای هر مزاحمی آماده شده بود.
Wesker's Command Room
آلبرت وسکر در مکانی نامعلوم یک اتاق فرماندهی سری داشت که در آن تمام منابع خود را نگه داشته، و برای بازسازی شرکت آمبرلا برنامه ریزی میکرد. این پایگاه تا سال 2006 به عنوان مقر وسکر استفاده شد.
(این بخش تنها در مرسنریز بازی وجود داره)کمپ میان کوهی (دره)آیتم ها: نشان شش ضلعی
دشمنان: لاس گاندوها
متفقین: لوییس سرا، مرچنت
منطقه: روستا
ارتباطات: جاده منتهی به کمپ
بازی: رزیدنت اویل 4
دره منطقه ای در داخل روستا است که لیان اس. کندی و لوییس سرا در یکی از کلبه های آن در حالی که با زنجیر به هم بسته شده اند بیدار میشوند. در اینجا یک روستایی وارد می شود و قصد دارد با آنها را با تبر بکشد، ولی لیان و لوییس با پاره شدن زنجیر با برخورد تبر آزاد می شوند. سپس لیان، روستایی را با لگد به سمت دیوار پرت می کند که منجر به شکستن گردش او میشود. لوییس فرصت فرار پیدا می کند و لیان تنها می ماند. در حال خروج از کلبه لیان مرچنت را برای اولین بار ملاقات می کند.
کمپ دره پر از روستایی است و درب خروجی آن نیز قفل است. دره از ساختمان های مختلف پر شده است که توسط روستاییان در مقابل هر بیگانه ای محافظت میشود.
در بخش هایی از این منطقه بشکه های مواد منفجره و کیسه های شن قرار گرفته است.
درب خروجی به دو علامت شش ضلعی نیاز دارد که در بخش هایی از دره یافت میشود.
Siege hut
محاصره کلبهآیتم ها: مهمات،گیاه زرد و قرمز،پوسته

دشمنان: گاندو

یارها: لویس سرا

منطقه:روستا

متصل به: مزرعه

شرح:
در اینجا لیون و لویس باید با گاندو ها مبارزه نمایند.
پس از مبارزه، لیان و اشلی باید از طریق یکی از درهای چوبی راه را ادامه دهند که داخل یکی از درها توسط El Gigante محافظت میشود. و داخل آن یکی در، اردوگاه گاندو ها میباشد.Freezer roomآیتم ها: مهمات تفنگ، محدوده مادون قرمز، کلید کارت دفع زباله
دشمنان: ریجنردورها
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباطات: راهرو پله
بازی: رزیدنت اویل 4

سردخانه اتاقی در جزیره ی گانادو است که سلاح های زیستی در آن قرار گرفته اند. پس از غیر فعال کردن تنظیم کننده حرارت یکی از ريجنریدورها گرم شده و به شما حمله میکند.
سردخانه پر از سوژه های مرده است.بدن یک جفتریجنریدور حلق آویز شده در اتاق دیده می شود.
خانه رییس روستاآیتم ها: تخم مرغ قهوه ای، روبی، مهمات هندگان، کلید نشان، نارنجک های آتش زا
دشمنان: لاس گاندوها، مرد اره به دست
دوستان: ایدا وانگ
منطقه: روستا
ارتباطات: خرابه های کارخانه، مرکز روستا
بازی: رزیدنت اویل 4

خانه رییس روستا منطقه ای در بازی رزیدنت اویل 4 است که در آن لیان با بیتروس مندز مواجه می شود. او به لیون هشدار میدهد که یکی از آنهاست و بدنش به لاس پلاگاس آلوده شده است.
بعد از درگیری با رییس مندز، لیان تصمیم به تعقیب او می گیرد که رییس مندز به او حمله می کند اما لیان توسط زن سرخ پوشی نجات پیدا می کند.
در پشتی خانه یک نشان دارد. و مسیر با تله و مواد منفجره مجهز شده است. برای باز کردن در نیاز به حل معما دارد. در داخل خانه، یک عکس قاب شده از ازموند سدلر و بیتروس مندز، همراه با یک نقاشی از کلیسا و دریاچه دیده می شود. کلید نشان دار در این منطقه قرار دارد. این خانه دارای اتاق خواب، اتاق پذیرایی، توالت و آشپزخانه است و با مبلمان های مختلف و انواع غذا پر شده است. درب ورودی توسط روستایی اره به دست محافظت می شود. اتاق خواب شامل قفسه های کتاب است که ظاهرا در انگلستان نوشته شده اند.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ

#3
The Islandجزیره سومین و آخرین منطقه اصلی دیده شده در رزیدنت اویل 4 است. پس از شکست رامون سالازار، لیان به کمک ایدا به سمت جزیره، جایی که اشلی نگهداشته شده بود، حرکت می کند. بنظر میرسد قبل از آلودگی جزیره توسط سدلر و اوس لومینادوس، این منطقه، یک جزیره نظامی خصوصی در سواحل اسپانیا بوده است. جزیره دارای چندین پایگاه از جمله یک تاسیسات تحقیقاتی سری است.همچنین جزیره در بخش های داخلی خود،بیمارستان، زندان، یک برج ارتباطات، و یک مجتمع خرابه را در بر دارد. این جزیره محل ظهور بعضی از قوی ترین و ترسناک ترین دشمنان در بازی هست.
بازیکن از چپتر 1-5 تا چپتر نهایی را در جزیره قرار دارد. دشمنان اینجا نیرو های نظامی سدلر هستند. آنها مسلح به تبر، سپر، میله و... هستند. دشمنان اصلی جزیرهU3 ، جک کروزر و آزموند سدلر هستند.
آبراه Aآبراه A
دشمنان: ندارد
نقشه: روستا
ارتباطات: معدن، آبراه B
بازی: رزیدنت اویل 4

آبراه A قسمتی از غار بزرگ زیر زمینی است که زیر معدن در جنوب روستا واقع شده است. قایق را می توان از آبراه B به A آورد.
این غارها پر از خفاش است که بنظر میرسد میتوانند آسیب برسانند.
یکی از فروشگاه های بازرگان، با اسلحه های گوناگون نیز در این قسمت قرار دارد.Ruinsآیتم ها: گیاه سبز (x5)، مهمات مگنوم، نارنجک فلش، مهمات TMP، مهمات شاتگان، مهمات کلت، اسپری کمک های اولیه، قطعه ای از هیولای مقدس(پلنگ)، گیاه قرمز، قطعه ای از هیولای مقدس (عقاب)، قطعه ای از هیولای مقدس (مار)
دشمنان: جک کروزر
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباطات: اردوگاه،قلعه
خرابه ها، بقایای یک قلعه ی قدیمی در جزیره است که از مدت ها قبل رها شده و بدون هیچ ارتباطی با برنامه های لوس لومینادوس ساخته شده بود.
خرابه ها محل مبارزه لیان کندی با جک کروزر به منظور ادامه جست و جویش به دنبال اشلی گراهام بود.
خرابه ها زمان کمی پس از مبارزه نهایی با کروزر به وسیله بمب هایی که کروزر در اطراف قلعه کار گذاشته بود نابود شد.

جاده منتهی به قلعهجاده منتهی به قلعه
آیتم ها: مهمات هندگان، مخمل آبی، موارد تصادفی
دشمنان: 11 لاس گاندو
منطقه: روستا
ارتباطات: ورودی قلعه
بازی: رزیدنت اویل 4

مسیر منتهی به قلعه، آخرین منطقه بخش روستاست که توسط لیان کندی و اشلی گراهام طی می شود.
در این مسیر یک کامیون تلاش میکند که آنها را زیر بگیرد.
اگر بازیکن از پشت کامیون عبور کند، روستاییان به دنبال آنها نخواهند آمد. این فقط در صورتی اتفاق می افتد که بازیکن به سمت قلعه حرکت کند.
تالابتالاب
آیتم ها: پیپ عتیقه، مهمات
دشمنان: گاندوها
نقشه: روستا
ارتباطات: دریاچه، غار
بازی: رزیدنت اویل 4

این تالاب منطقه ای در اطراف روستا است که در مسیر غار به دریاچه واقع شده.این منطقه توسط چند گاندو محافظت میشود و سراسر آن تله های انفجاری وجود دارد.
همچنین در این منطقه ماری وجود دارد که بازیکن میتواند به آن شلیک کند.
اسکله Aاسکله A
آیتم ها: زمرد، مهمات TMP، گیاه سبز (2x)، مهمات مگنوم
دشمنان: جِی جِی، گاندوی نظامی
همراهان: ندارد
ارتباط: اسکله B
بازی: رزیدنت اویل 4

اسکله A اولین قسمت از جزیره و محل شروع مینی گیم "ماموریت ایدا" است.
لیان قبل از پیشروی در منطقه یک تماس از سدلر دریافت می کند.
جِی جِی به عنوان دشمن جدید، در این قسمت معرفی می شود.
به محض رسیدن به پایگاه کوچک، یک گاندوی نظامی را دیده میشود که اشلی را بر پشتش حمل می کند و در بعد از ورود او بسته میشود.
در پایگاه دو بازتاب دهنده و تعدادی جعبه وجود دارد.
برای باز کردن در، لیان باید پرتو لیزر را فعال و با چرخش بازتاب دهنده ها به سمت در تنظیم کند.
پس از انجام این کار، در باز می شود و دو گاندوی نظامی با پرتاب سنگ سعی می کنند به لیان حمله کنند که می توان از آن جاخالی داد.
اتاق عملآیتم ها: مهمات TMP، کلید کارت فریزر
دشمنان: رجنیرادور
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباطات: راه پله 2F
بازی: رزیدنت اویل 4
اتاق عمل، اتاقی کوچک در جزیره است که لیان برای اولین بار در آن با رجنیرادور مواجه می شود.
در اتاق تجهیزات تحقیقاتی دیده میشود. یک انسان به ظاهر مرده نیز نشان دهنده وقوع نوعی آزمایش است.
کلید کارت فریزر کنار جنازه ای در داخل اتاق آزمایش است.
به وسیله سیستم امنیتی در می توان وارد اتاق شد.
مهماتTMP  را بر روی زمین میتوان پیدا کرد.آشپزخانهآیتم ها: نارنجک آتش زا، گیاه سبز، فشنگ شاتگان
دشمنان: گانادوهای نظامی، مرد درون فر
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباطات: اسکله B، راه پله، اتاق مانیتور
بازی: رزیدنت اویل 4

آشپزخانه مکانی در رزیدنت اویل 4 و انبارهایی برای ذخیره غذای مبارزان است.
در این اتاق، لیان با مبارزی مواجه میشود که خودش را در فر پنهان کرده و آماده بود برای کشتن لیان جان خود را از دست بدهد.
لیان هیچ ایده ای درباره دلیل این کار ندارد.آزمایشگاه کپسول
آیتم ها: گیاه سبزرنگ، یادداشت لویس، گیاه قرمز رنگ، مهمات مگنوم
دشمنان: آزموند سدلر (در مینی گیم Separate Ways)
دوستان: ایدا
نقشه: جزیره
ارتباطات: گذرگاه بیرونی، اتاق عمل جراحی قدیمی
بازی: رزیدنت اویل4

آزمایشگاه کپسول مکانی در جزیره است.
این مکان در اصل توسط ایدا دیده میشود ولی لیان نیز می تواند با استفاده از دری از اتاق عمل قدیمی به این اتاق برسد.
در این قسمت کپسول بزرگی دیده میشود.
لیان در اینجا اشلی را داخل کپسول بزرگی پیدا می کند و ناگهان توسط آزموند سدلر مورد حمله قرار می گیرد.
خوشبختانه ایدا با شلیک باTMP  سر وقت به کمک آن دو می رسد.
علی رغم تلاش عالی او، هیچ آسیبی به سدلر نمی رسد.
هرچند او موفق می شود با شلیک به بشکه های نفت، سدلر را از رسیدن به اشلی و لیون بازدارد.
در بازی اصلی، این دو سرانجام بیرون میروند، به جایی که می توانند مرچنت و یادداشت لویس را همراه با راهی به داخل آزمایشگاه قدیمی پیدا کنند.
در Separate Ways، ایدا با سدلر روبرو میشود. با شکست او، ایدا وانگ پلاگا را بدست خواهد آورد اما با زنده شدن سدلر ناگهان مورد حمله قرار می گیرد و اسیر می شود.اسلحه خانهآیتم ها: فشنگ شاتگان، مهمات تفنگ، مهمات TMP، گیاه قرمز رنگ
دشمنان: گانادوهای نظامی (مسلح به دینامیت و کمان صلیبی)
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباطات: اتاق مانیتور، پلکان عمارت
بازی: رزیدنت اویل4

اینجا مکانی است که سلاح های مبارزان سدلر در آن ذخیره شده. مرچنت و همچنین مینی گیم تمرین تیراندازی دراین اتاق قرار دارد.
در ورودی به سمت پلکان عمارت توسط دو گانادوی نظامی مسدود شده که در ابتدا قبل از استفاده از کمان صلیبی به سمت لیان دینامیت پرتاب می کنند.اردوگاهاردوگاه
آیتم ها: نارنجک دستی، مهمات TMP ، گیاه زرد رنگ، سنگ آبی خیانت، مهمات هندگان
فایل ها: دفترچه کراوزر
دشمنان: گانادوهای نظامی
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباط: خرابه، انبار کانتینرها
بازی: رزیدنت اویل 4

اردوگاه منطقه ای در جزیره است.
این منطقه پر از خیمه هایی است که داخلشان با مهماتی که احتمالا توسط گانادوهای نظامی مورد استفاده قرار می گرفته پر شده است.
تعداد زیادی گانادوهای مسلح نظامی در اردوگاه دیده می شود. هر چند آنها به آسانی با شلیک به بشکه های نفت که سرتاسر منطقه قرار دارند از بین می روند.
لیان اس. کندی این منطقه را قبل از کلاقات با جک کراوزر در خرابه ها از گانادوهای نظامی پاکسازی می کند.
در داخل چادر میانی دریچه ای قرار دارد که به گذرگاه زیرزمینی کوچک می رسد. در این گذرگاه مرچنت، ماشین تحریر، دفترچه کراوزر و سالن تیراندازی همراه با گنجینه هایی مانند سنگ آبی در آن وجود دارند.زندانزندان
آیتم ها: مهمات شاتگان، مهمات تفنگ، مهمات مگنوم، نارنجک نوری، گیاه قرمز رنگ، گیاه زرد رنگ
دشمنان: Regenerador
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباط: ورودی مرکزی قدیمی، گذرگاه خروجی
بازی: رزیدنت اویل 4

زندان یا به عبارت دقیقتر بازداشتگاه، منطقه ای در جزیره است که برای بازداشت و نگهداری  مخالفان استفاده می شود.
زندان به گذرگاه خروجی منتهی می شود.
این منطقه برای اولین بار توسط ایدا وانگ مورد بررسی قرار گرفت. او قبل از رفتن به بیرون از گذرگاه با یک رجینرادور رو به رو می شود.
هنگامی که لیان اس کندی این قسمت جزیره را بررسی می کند میتواند یک دستگاه تایپ پیدا کند. او متوجه رجینرادوری که در یک اتاق است و همچنین یک کیسه سفید رنگ مرموز که تکان می خورد و در زباله دانی قرار دارد می شود.صخرهصخره
آیتم ها: سنگ زمرد
دشمنان: نظامیان مسلح (separate ways)
همراهان: مایک
منطقه: جزیره
ارتباطات: قلعه، ورودی تاسیسات قدیمی
چند خرابه قدیمی در نزدیکی صخره وجود دارد. در انتهای این ناحیه دری به سمت ورودی تاسیسات قدیمی وجود دارد.
لیان قبل از این که توسط مایک نجات پیدا کند توسط گانادوهای مسلح محاصره شده بود.
از بدشانسی مایک، هلی کوپتر او به وسیله یک گانادو مورد اصابت موشک RPG قرار می گیرد و سقوط می کند.
بعد از این اتفاق بازیکن در قالب لیان میتواند سنگ سبز رنگی را در این ناحیه پیدا کند.
در separate ways ایدا با نظامیان مسلحی که مایک قبل از سقوط آنها را تیر باران کرده بود رو به رو می شود.
او میتواند اثرات به جا مانده از سوختن هلی کوپتر مایک را ببیند اما نمی فهمد که دقیقا چه اتفاقی افتاده است.اتاق کشتآیتم ها: زمرد ×2، مهمات شاتگان × 10، مهمات TMP × 25، گیاه سبز دارویی، گیاه قرمز دارویی
دشمنان: آِیرون مایدن
همراهان: ندارد
منطقه: جزیره
ارتباطات: مطب و برج ارتباطات
بازی: رزیدنت اویل 4

اتاق کشت، اتاقی در یکی از تاسیسات جزیره بود که در آن بافت های زنده  ذخیره و کشت می شد.
لیان با اولین آیرون مایدن در این آزمایشگاه مواجه می شود.
کلید انبار به یکی از آیرون مایدن هایی که در منطقه می چرخید آویزان شده و با شکست دادن او میتوان آن را به دست آورد.موتور خانه
موتور خانه
آیتم ها: امتیاز
دشمن : جک کراوزر
دوست : ایدا وانگ (فقط در کات سین)
منطقه : جزیره
ارتباطات : ورودی موتور خانه ، اتاق لیزر
بازی: رزیدنت اوبل 4
موتور خانه بخشی از یک تاسیسات ناشناخته در جزیره، قبل از رسیدن به اتاق لیزر بود.
در این قسمت به وسیله چاقو مبارزه ای با جک کراوزر شد که در انتها بازیکن باید با سرعت دکمه را فشار دهد که ازآسیب چاقو در امان بماند تا اینکه ایدا وانگ سر وقت برای کمک می رسد.
بعد از این مبارزه، لیان پیامی از آزموند سدلر مبنی بر دیدار دوباره ای با همکار قدیمی خود دریافت میکند.
[تصویر:  re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان