سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معرفي بازی Resident Evil Code: Veronica

#1
Resident Evil Code: Veronica

معرفي: Introduction

[تصویر: 1655608818.gif]

Resident Evil Code: Veronica یا Biohazard Code: Veronica (به ژاپنی) در 3 فوريه سال 2000 در ژاپن و در 29 فوريه 2000 در آمريكاي شمالي و در 26-ام مي همين سال در ساير كشورها با سيستم PAL و نسخه Code: Veronica X در 22 مارس 2001 براي كنسول Dreamcast‌ و در 22-ام مارس 2001 در ژاپن و 21-ام آگوست در آمريكاي شمالي و در 14-ام سپتامبر 2001 در ساير كشورها براي كنسول Playstation 2 و در 7-ام آگوست 2003 در ژاپن و در 3 دسامبر 2003 در آمريكاي شمالي و در 12-ام مارس 2004 در ساير كشورها براي كنسول Nintendo Gamecube منتشر شد.

[تصویر: 1655606262.gif]

اين بازي توسط Hiroki Katoh كارگرداني و توسط Shinji Mikami تهيه و توسط Takeshi Miura و Hijiri Anze و Sanae Kasahara نوشته شده و توسط Nextech و Flagship توسعه و توسط شركت Capcom و Eidos‌ (فقط براي اروپا) منتشر شده. این بازی در ژانر Survival horror ، تک نفره با درجه Mature طراحی شده.

توضیحات: Gameplay

Code: Veronica اولين بازي از سري اصلي Resident Evil هست كه بجاي تصاوير از قبل تعريف شده از بك گراند 3D استفاده شده، البته زاويه دوربين به طوري هست كه تو صحنه تاب ميخوره و گاهي اوقات در حين دويدن پشت سر كاراكتر حركت ميكنه اما قابليت گردش تصوير رو نداره، نوع بازي شبيه با Resident Evil 3 هست كه در اين بازي توسعه پيدا كرده، دشمنان (زامبي هاي) و منوي آيتم ها هم شبيه به Resident Evil 2 هستن، يكي از خصيصه هاي منحصر به فرد اين بازي هدف گيري دوتايي هست اين اجازه رو به كاراكتر ميده كه همزمان به دو دشمن شليك كنه. يكي از موارد ديگه Continue هست كه اين امكان رو ميده كه شما بعد از Game Over شدن به صحنه قبل از اون برگرديد و بازي رو ادامه بديد. اين بازي داراي دو شخصيت اصلي يعني Chris و Claire Redfield هست اما امكان انتخاب شخصيت در ابتداي بازي وجود نداره و شما بايد نيمي از بازي رو با Claire و نيمي ديگر رو با Chris‌ بازي كنيد، همچنين صندوق ذخيره آيتم هاي دو كاراكتر باهم مشترك هست و ميتونن تو آيتم هاي همديگه دخل و تصرف كنن. سومين شخصيت بازي Steve هست كه در قسمت اول در بازي با Claire ميتونيد با اون بصورت كوتاه بازي كنيد.

[تصویر: 1655606462.gif][تصویر: 1655616661.gif]

بعد از به اتمام رسوندن بازي همانند نسخه هاي قبلي بازي هاي كوتاه كه در اينجا Battle Game نام داره آزاد ميشه كه در اين بازي كوتاه بازيكن ميتونه از بين پنج شخصيت Claire و Chris و Steve‌ و Wesker و Claire با لباس جديد يكي رو انتخاب كنه،‌ تو اين بازي كاراكتر بايد مسيري رو با آيتم هاي محدود و پاكسازي محيط طي كنه تا به رئيس بازي برسه و بعد از شكست اون موفق به آزاد كردن كاراكتر جديد ميشه.

پروژه Code Veronica بصورت رسمي در سال 1998 براي پورت Sega Dreamcast اعلام شد و برنامه ريزي بر اين اساس بود كه در سال 1999 انجام بشه اما به دليل بعضي مسائل اين پروژه به تاخير افتاد و در نتيجه در سال 2000 كليد خورد. نسخه ژاپني اين بازي داراي دو گزينه انتخابي Easy و Very Easy هست، در حالت Very Easy بازيكن ميتونه بازي رو با Rocket Launcher شروع و از Ink Ribbon بي نهايت استفاده كنه.

[تصویر: 1655609897.gif][تصویر: 1655605893.gif]

Resident Evil Code: Veronica X

Resident Evil Code: Veronica X یا Biohazard Code: Veronica X (به ژاپنی) نسخه بروز شده Code: Veronica هست كه در سال 2001 براي كنسول Playstation 2 و Sega Dreamcast منتشر شد. نسخه سوم اين بازي هم در سال 2003 براي پورت Nintendo GameCube منتشر شد. Code: Veronica X فرق زيادي نسبت به Code: Veronica نداره اما از تغييرات اون ميشه به گرافيك بهتر و حذف و اضافه برخي از ميان پرده ها و تغييرات جزئي تو سناريوي بازي اشاره كرد.

[تصویر: 1655577767.gif]

Resident Evil Survivor 2 - Code Veronica

معرفي: Introduction

[تصویر: 1655592775.gif]

Resident Evil Survivor 2 - Code Veronica یا Biohazard Survivor 2 - Code Veronica (به ژاپنی) در 8-ام فوريه سال 2001 در ژاپن و در 8-ام فوريه 2002 در اروپا و در 8-ام فوريه سال 2002 در استراليا براي پورت Playstation 2 منتشر شد. اين بازي توسط Nextech توسعه و توسط شركت Capcom و Virgin Interactive‌ (فقط براي اروپا) منتشر شده. این بازی در ژانر Survival horror با متد Light Gun ، تک نفره، مولتي پلاير با درجه Mature طراحی شده.

[تصویر: 1655569009.gif]

توضیحات: Gameplay

بازيكن در شروع بازي ميتونه از بين Claire و Steve يكي رو به دلخواه انتخاب كنه و در صورت انتخاب هر يك مي تونيد بصورت دو نفره با هوش مصنوعي بازي كنه، اين بازي بصورت مرحله اي هست كه هر مرحله داراي يه نقشه هست كه بايد در ابتدا كليد رو پيدا كنيد و بعد به منطقه Biohazard بريد و با رئيس هر مرحله بجنگيد، در هر مرحله معكوس فعال ميشه كه اگر وقت مورد نظر تموم بشه Nemeis (رئيس Resident Evil 3) آزاد ميشه و شمارو تحت تعقيب قرار ميده، و اگر شمارو بگيره قطعا خواهيد مرد. اين بازي قرار بود كه Biohazard: Fire Zone نام داشته باشه اما به دليل شباهت به Resident Evil Survivor نام اين بازي به Gun Survivor تغيير كرد.

[تصویر: 1655628352.gif]

داستان: Story

قسمت اول - Claire Redfield

Claire Redfield بعد از جدا شدن از Leon و Sherry (در Resident Evil 2) براي پيدا كردن برادرش (Chris) به اروپا ميره، Claire موفق ميشه كه به شعبه Umbrella در پاريس كه در Rockfort Island واقع شده بود نفوذ كنه اما توسط اعضاي Umbrella شناسايي ميشه و توسط Rodrigo Juan Raval دستگير ميشه و به زندان ميوفته، Rodrigo Juan Raval بعد از زخمي شدن Claire رو از زندان آزاد ميكنه و Claire هم به جستجوي خودش ادامه ميده كه در همين حين با Steve Burnside پسر يكي از كارمندان Umbrella كه به دليل فروختن تحقيقات Umbrella دستگير شده بود آشنا ميشه. Claire بعد از گذروندن منطقه نظامي به كاخ خاندان Ashford ميرسه و در اونجا با Alfred Ashford فرمانده Rockfort Island روبرو ميشه و مورد تهديد قرار ميگيره. در اين بين Albert Wesker ماموريت بدست آوردن Sample ويروس T-Veronica رو داره كه توسط Alfred Ashford توسعه و در Rockfort Island انتشار پيدا كرده كه در حال حاضر هم اين ويروس به خواهر دو قلوي مرده خودش يعني Alexia Ashford انتقال پيدا كرده و تحت آزمايش هست. بعد از اينكه Claire‌ و Steve كاخ خاندان Ashford رو بررسي كردن و به بعضي از موضوع ها پي برده بودن Alfred كه اوضاع خودش رو تو خطر ديد Tyrant رو آزاد ميكنه، Claire‌ و Steve‌ بعد از شكست Tyrant موفق ميشن با هواپيما از اون منطقه فرار كنن و مجبور ميشن تو يكي از شعبه هاي ديگه Umbrella در قطب جنوب برن، Alfred هم بوسيله هواپيماي خودكار خودش پيش خواهر خودش به اون منطقه ميره تا اين دو رو از بين ببره، اما بعد از شكست خوردن از Claire و Steve سقوط ميكنه و در لحظات آخر Alexia رو كه 15 سال بود كه تو يه دستگاه برودتي نگهداري ميشد رو آزاد ميكنه. Claire و Steve هم بعد از شكست Alfred موفق به فرار از اون منطقه ميشن. (Alfred به دليل اينكه كسي از موضوع خواهرش با خبر نشه خودش رو گاهي اوقات به شكل Alexia در مياورد تا كسي متوجه نشه كه Alexia پانزده سال پيش مرده.) Alfred موفق ميشه در آخرين دقايق عمرش بيدار شدن Alexia رو ببينه و تو بغل خواهرش بميره، Alexia بعد از مرگ برادرش تبديل به يك موجود عظيم جثه با شاخك هاي بزرگ ميشه و مانع از فرار Claire و Steve ميشه و هر دو رو زنداني ميكنه.

[تصویر: 1655575987.gif][تصویر: 1655602839.gif]

قسمت دوم - Chris Redfield

بعد از دستگيري Claire و Steve توسط Alexia برادر Claire‌ يعني Chris از طريق ايميلي كه توسط Claire‌ به Leon فرستاده شده بود، از طريق Leon متوجه موضوعات ميشه و خودش رو به اونجا ميرسونه، Chris در ابتدا با Rodrigo Juan Raval روبرو ميشه و او قبل از مرگش داستان رو براي Chris تعريف ميكنه، Chris موفق ميشه كه Claire رو پيدا كنه، و Claire بعد از پيدا كردن Chris تصميم به نجات دادن Steve ميشه، اما بعد از پيدا كردن Steve متوجه ميشه كه Steve توسط Alexia به اين ويروس مبتلا شده و تبديل به يك موجود عظيم جثه ميشه و قصد كشتن Claire رو ميكنه اما بعد از ضربه خوردن دوباره تبديل به انسان ميشه و از عشقش به Claire ميگه و ميميره. در اين بين Wesker با Alexia روبرو ميشه و از اون ميخواد كه با اون براي آزمايشات و دستيابي به ويروس T-Veronica بره، اما Alexia از اين درخواست ممانعت ميكنه و تبديل به موجودي آتشين ميشه، در همه لحظات Chris شاهد اين موضوعات بود و بعد از فرار Wesker مجبور به مبارزه با Alexia ميشه، بعد از شكست دادن Alexia براي نجات Claire ميره، در انتهاي بازي بعد از نابود كردن Alexia كه به يه موجود عظيم جثه (پادشاه حشرات) تبديل شده بود بعد از رويارويي با Wesker و شكست او موفق ميشه به همراه Claire‌ بوسيله جت از اون منطقه فرار كنن.
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان