سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معرفی کامل لوکیشن های Resident Evil 3

#1
راکن سیتی


راکن سیتی شهری کوچک در غرب آیالت متحده امریکا بود که بخاطر شیوع ویروس تی توسط بمب های هسته ای در سال 1998 از بین رفته. بعد از آن اتفاق این شهر از روی نقشه ی آمریکا و همچنان جهان برداشته شده است.


خلاصه ای از سرگذشت این شهر....


راکن سیتی شهر آرام و کوچکی بود که کوهستان های آرکلی در و بر آن را احاطه کرده بودند. این شهر بعد از قتل های زنجیره ای با نام مشهور سرمقالات " آدم خواری" سرانجام با فرستادن افراد استارز برای بازرسی اطراف راکن که به کوهای آرکلی ختم میشدند به این موضوع خاتمه ی فعلی داده بود. افراد استارز بعد از تمام اتفاقاتی که در قصر اسپنسر را که رخ داده بود و آمبرلا را متهم به این کار کرده بودند بعد از اینکه رییس پلیس راکن به حرفهای آنها توجهی نکرد آنها خودشان تصمیم گرفتند که به شعبه اصلی آمبرلا رفته و آن را نابود کنند. بعد از اتفاق قصر اسپنسر مواد شیمیایی به بیرون نشست کرده و باعث شد ویروس تی به بیرون شیوع پیدا کند و جمعیتی حدودا 100000 آلوده و به کشتن دهند. که در این میان بازماندگانی سعی کردند خود را از این شهر قبل از با خاک یکسان شدن اش توسط بمب های هسته ای از طرف مقامت آمریکا فرار کنند. بعد از این اتفاق و نابودی راکن. دیگر هیچ شهری به نام "راکن" در نقشه آمریکا وجود نداشته و فقط خاطرات وحشتناک آن شهر برای بازماندگان مانده است.

ساختمان پلیس راکن سیتی

ساختمان پلیس راکن سیتی یا به ( آر. پی. دی) به طور خلاصه یکی از مهم ترین ساختمانهای قانونی شهر راکن به حساب میمود که دور و برش را کوهستانهای آرکلی احاطه کرده بودند و گروه های نجات و همچنین گروه ویژه ای به نام استارز که در حوادث های " آدمخواری" در شهر راکن رخ داده بود استخدام به تازگی استخدام شده بودند و همچنین با گروه نجات نیز همکاری میکردند.


اطلاعاتی بر روی این ساختمان


ساختمان پلیس راکن برای ایجاد امنیت و آرامش در شهر بوجود آمده بود که از طرفی دیگر شرکت آمبرلا آنرا برای پوشاندن کارهای خود خریداری کرده بودند. شکل ظاهری این ساختمان بیشتر شبیه یک موزه هنری میباشد تا محل کار افسران پلیس و گروه های نجات. و این ساخمان در جنوب شهر در خیابان " اینردل " قرار دارد. اگرچه این ساختمان پلیس برای همچین شهری نسبتا کوچک به نظر می آید ولی در کل از هیچی بهتر است.


در ای ساختمان چند هلیکوپتر در اختیار کارکنان و افسران قرار داده بودند که در بالای ساختمان هم نیز جایی برای فرود ساختمان ساخته شده بود. ولی زمانی که راکن سیتی رو به تخریب شدن بود یکی از هلیکوپتر ها برای نجات بازماندگان به ساختمان پلیس آمده ولی به دست یکی از افسران که اشتبهی به هلیکوپتر تیراندازی کرده و باعث کشته شدن خلبان آن شده باعث شد که هلیکوپتر بر رویه یکی از اتاقهای طبقه بالای ساختمان پلیس فرود آید و به کلی آن قسمت را تخریب کند.

ماموران و افسران این ساختمان به سه بخش تقسیم شده اند. افسران معمولی و کارآگاهان ساختمان. گروه های گشت که هروز در عملیات گشت زنی و کمک قرار داشتند. گروه وِیژه استارز که به جای گروه کمک یا " سوات" را گرفتند در این ساختمان کار میکردند.دفتر استارز


دفتر استارز مرکز فرماندهی افراد گروه استارز بوده. اینجا جایی بوده که افراد استارز جمع میشدند و کارهای اداری و کاغذ بازی ها را تمام میکردند و سیگنال های رادیویی را میفرستادند و وسایل و اسلحه های مخصوص خودشان را در آنجا نگهداری میکردند.


با جستجو کردن دفتر استارز میتوانید وسایلی شامل این چیزها را مشاهده یا بدست بیاورید.


میزهای شخصی افراد استارز

تصاویری از افراد استارز

کمد نگهداری اسلحه ها

قفسه هایی از مدال ها و یادگاری های پیروزی

مرکز کنترل سیگنالهای رادیویی

دستگاه فکس

کیف کمک های اولیهرزیدنت ایول 2

آنچه که در رزیدنت ایول 2 اتفاق می افتد اینه که لیان و کلر همدیگر را در آنجا ملاقات میکنند که لیان دفتر خاطرات کریس به همراه یک بی سیم به او میدهد. با جستجوی آنجا میتوانید چیزهای بدرد بخوری پیدا کنید. از کیف سفیدی که به دیوار آویزان شده میتوانید اسپری سلامت پیدا کنید و همینطور از دستگاه فکس نامه ای فکس شده را پیدا کنید. همینطور از میز شخصی کریس میتوانید مدال اسب شا داری که برای مجسمه سالن اصلی نیاز دارید را پیدا کنید.

با کلر مرحله بی میتوانید کلید الماس شکل را به جای اون مدال در همانجا پیدا کنید.


با سناریو های مختلف میتوانید سلاح های مختلفی از کمد نگهداری اسلحه پیدا کنید.


لیان سناریو بی میتوانید از کمد یک مگنوم پیدا کنید. 

کلر سناریو A  یک گرند لانچر میتوانید پیدا کنید.


اگر پشت میز کار آلبرت وسکر را جستجو کنید میتوانید مهمات هندگان پیدا کنید و بعد از 50 بار جستجوی میز آلبرت وسکر میتوانید فیلمی پیدا کنید که میتواند در اتاق تاریک آنرا ظاهر کنید که عکسی از ربکا با لباس ورزشی و توپ بسکت بال میباشد.

رزیدنت ایول 3


جیل ولنتاین به دفتر استارز برمیگردد که از میز خود سجاق قفلی خود را بردارد همینطور فکسی از فروشگاه کندو که خبر از اسلحه های تازه استارز به نام سامورا ایدج" ساخته شده است را از دستگاه فکس پیدا میکند. زمانی که گروه های ویژه در خیابان ها با زامبی ها میجنگیدند "کارلوس الیورا" همچنین پیام رادیویی را به مرکز کنترل رادیویی استارز میفرستد که جیل میتواند آن را هنگام ترک کردن اتاق بشنود.


همچنان سلاح مگنوم و اچ کی لانچر در کمد نگهداری سلاح های نیز وجود دارد و میتوانید از کیف سفیدی که بر روی دیوار کنار میز ربکا وجود دارد اسپری سلامت پیدا کنید. و یک خشاب اسلحه دستی از میز "بری برتون" .


کارخانه زباله سوزیاین محل به نام های مختلفی ذکر شده از جمله " کارخانه ی متروکه" " کارخانه تخریب شده" و کارخانه زباله سوزی P-12A . این محل را شرکت آمبرلا برای از بین بردن آزمایشات ناموفق سلاح های بیولوژیکی بوجود آمده که با استفاده از گاز و ماده های شیمیایی این آزمایشات ناموفق را از بین میبرند و داخل یک استخر بزرگی که در طبقه همکف وجود دارد می اندازند. این منطقه بزرگ میتوانست بسیاری از مواد ازمایشی خطرناک را هم ازبین ببرد. این کارخانه ی متروکه در شمال شرق پارک راکن قرار دارد.


تاریخچه

ساختمان P-12A در 14 می  1998 تکمیل شد و پس از گذشت 19 روز کارکنان به آنجا منتقل شدند.

بخاطر اینکه بیشتر زیر زمینهای شهر راکن با وجود همچین آزمایشگاه بزرگ زیر زمینی آمبرلا باز هم به نظر خالی میومد آنها تصمیم گرفتن تا جایی را برای ازبین بردن آزمایشات ناموفق خود را هم ترتیب بدن که این ساختمان را ساختند.


در 29 جون . سه ماه پیش از اینکه اولین شیوع ویروس شروع شود و شهر راکن را از پای دراورد. کارمندان این ساختمان بخاطر یک اتفاقی به ویروس آلوده و کشته شدند.

قبل از 1 اکتبر 1998 نیروی ویژه هوایی آمبرلا تصمیم گرفتند که ویروس جی را توسط  قطار های شخصی و مخصوص زیر زمین محموله هارا جابه جا کنند. و بعد از آن امبرلا مشغول به ساخت تایرنتی از سری شماره های T-103s در کارخانه کرد تا در موقع نابودی راکن سیتی دنبال افراد تیم استارز بگردد و از بین ببردشون که در همین مواقع تمام تیم هوایی آمبرلا هم توسط این تایرنت کشته شدند.


در حین اتفاق 1 اکتبر 1998 . جیل ولنتاین و کارلوس الیورا و نیکولای جینویاو خود را در اعماق این ساختمان هنگامی که میخواستند از شهر فرار کنند پیدا کردند. متاسفانه "تایرنت نمیسس" که دنبال جیل ولنتاین تا آنجا تعقییبشان کرده. و بعد از جنگیدن با آن در یکی از طبقه های دفع زباله هیولا درون استخر طبقه همکف افتاده و جیل به این امید بود که کاره نمیسس را ساخته بود . ولی با این حال نمیسس خود را از استخر مملو از مواد سمی و اسیدی بیرون کشیده و نجات داده.

این ساختمان هم نیز مانند تمام مناطقهای شهر در حین عملیات بمباران شهر راکن به نام " عملیات اکس" از بین رفته.


بیمارستان عمومی راکن سیتی

بیمارستان عمومی راکن در نیمه شمال شهر راکن نزدیک به خیابان برج ساعت میکاییل و پارک راکن شناسایی شده. با اینکه این تنها مرکز بهداشتی و درمانی شهر نبود ولی با این حال اینجا بعد از "بیمارستان متروک " مرکز بهداشتی و درمانی شده است.


تاریخچه


بیمارستان عمومی راکن در سال 1992 قسمتی دیگر دارایی های آمبرلا و شهردار " میکاییل وارنس" بحساب میاد. شرکت آمبرلا از طبقات زیر زمینی این بیمارستان برای آزمایشات بیولوژیکی خود استفاده میکردند.

بعد از فاجعه ای که در کوهستان های آرکلی پیش آمد ویروس به شهر نیز نفوذ کرده و زالوهایی که در زیر زمین وجود داشتند نیز به ویروس تی آلوده شده و و ضرر بسیاری به تحقیقات زیر زمینی شرکت آمبرلا وارد کرده. که در همین موقع ویلیام بریکین تصمیم به ساخت یک تسحیلات در زیر خیابان های راکن کرد.


اتفاقی که قبل از 10 سپتامبر در بیمارستان رخ داده بود بعد از اینکه رییس بیمارستان نامه ای از وضعیت وخیم نوشته بود بعد از آن بسیاری از افراد که در بیمارستان بودند به ویروس آلوده شدند.

مهم نبود که بیمارستان سعی داشت چه کاری کند ولی آنها نمیتوانند دلیلی برای شیوع ویروس باشند . در 18 سپتامبر یکی دیگر از بیماران با علائم بیماریهای بیماران قبلی در بیمارستان حضور پیدا کرد که باعث شد تمام کارکنان این بیمارستان را به کشتن دهد. با اینکه رییس بیمارستان سرسختانه قبول داشت که بخاطر این ویروس میمیرد ولی از تحقیقات دارویی و پزشکی آن نشان میداد کسی که دنبال راه درمانی برای این بیماری میگشت میتوانست پیدا کند.

در همین مواقع بود که زالوهای آلوده به ویروس به طبقات بالای بیمارستان نفوذ کرده. بعضی از این زالو ها نیز جمعی قالب شکل انسان را میگرفتند که به آن " mimicry marcus " توسط ویروس Progenitor  آلوده شده بودند میگفتند.


در 26 سپتامبر تعداد افرادی که به این بیماری مبتلا شده بودند به زامبی تبدیل شدند.  که رفته رفته تعدادشان زیاد تر از قبل میشد.بسیاری از کارکنان بیمارستان که به ویروس آلوده نشدند توسط همین زامبی ها کشته شدند. همینطور رییس بیمارستان هم توسط این ویروس از پای درومد.

در همین موقعها بود که " جورج همیلتون" تیمی را برای جستجوی افراد بازمانده به بیمارستان فرستاد با اینکه میدانست شهر هم کلا داشت نابود میشد ولی هرچه که در توانش بود را انجام داد. سرانجام افرادی که نجات یافته بودند از طریق یک قایق از فاضلابهای شهر به سمت آزمایشگاه زیرزمینی  که حدودا 8 مایلی به شمال غرب مرکز شهر بود فرار کردند.

بعد از این مواقع هم نیروی ویژه ی کمک ایالت متحده به بیمارستان رفته که توسط هانتر ها از بین رفتند. موجوداتی که بعد از خروج همیلتون در بیمارستان باقی ماند.


بیمارستان تا 1 اکتبر متروکه بود تا اینکه یک مزدور آمبرلا "کارلوس الیورا" برای بدست اوردن واکسن ویروس تی برای درمان جیل به آنجا رفته. بعد از بدست آوردن واکسن و فرار از دست هانترها بیمارستان را قبل از اینکه نیکولای جینویاو به وسیله بمب های سی 4 از بین ببرد فرار کرده .استگلا


استگلا یکی از شرکت های بزرگ تولید بنزین توی ایالت متحده امریکا بوده که در شهر های راکون سیتی و تال اوکس حضور دارد. پمپ بنزین استگلا در راکون سیتی در نزدیکی شهرداری شهر راکون وجود دارد. در زمان نابودی شهرر راکون این پمپ بنزین بسته شده بود و در ورودی را با چرخدنده ای محافظت میکرد. این پمپ بنزین محل رفت آمد کرکتر هایی همچون "جیل ولنتاین" "کارلوس اولیورا" " نیکولای جینویاو" در رزیدنت ایول 3 بوده است. در این سری از بازی شما مقداری نفت برای راه اندازی واگن برقی نیاز دارید که به این پمپ بنزین سر میزنید.
پمپ بنزین استگلا در رزیدنت ایول عملیات راکون سیتی نیز حضور دارد. ولی یک عالمه ماشین و وسایل دور بر آن را احاطه کرده که هیچ نسبتی به همون پمپ بنزین اصلی توی رزیدنت ایول 3 را ندارد.


بعد از فرار کزدن از دفتر شما یک پیام صوتی دریافت میکنید که بعد از شنیدن آن میفهمید یک مواد منفجره  در حال انفجار میباشد. و اگر کارلوس اولیورا در دفتر باشد و جیل بعد از جنگیدن آن با زامبی ها پیشش نرود آنها با یک دیالوگی کوتاه از آنجا فرار میکنید ولی او در نسخه اف ام وی خودش را نشان نخواهد داد.


پمپ بنزین استگلا در رزیدنت ایول 6 در شهر تال اوکس نیز حضور کوتاهی داشته. جایی که گروهی از بازماندگان برای نجات جان خود آنجا جمع شده و با زامبی ها مبارزه میکنند.


نکاتی دیگر

در جلوی گاراژ استگلا یک ظرچم دی ام سی و با نشان کوچکی از پرچم آمریکا برافراشته  شده که این امکان دارد توی فیلم رزیدنت ایول هم وجود داشته باشد.


در کنار در گاراژ استگلا شما میتوانید دوتا گیاه قرمز دریافت کنید. اگر وجود نداشته باشد درون اتاق این دوتا قرار گرفته اند.

در رزیدنت ایول 6 "پیرز نیونس" در حالت مزدوری لباسی بدست میاورید که مخصوص مسابقه رالی میباشد و روی آن تبلیغات کمپانی هایی وجود دارد که اسم "اتگلا" نیز روی روی سمت راست شکم او قرار دارد.


در نابودی شهر راکون پمپ بنزین استگلا در جنوب شهر قرار دارد و کارلوس نیز همراه جیل میباشد( البته بستگی به کرکتر داردشهرداری


شهرداری یکی از برجسته ترین مرحله های بازی نسبت به بقیه جاها در عملیات راکون سیتی میباشد. بازیکنان میتوانند همراه گروه خود داخل ساختمان شوند و داخل ساختمان بزرگ تر از بزرگ میباشد. ستون و کف ها از جنس مرمر میباشند و دارای اتاقهای زیادی میباشد. این منطقه توسط تعداد بیشماری زامبی ها و گروه های ویژه تصرف شده. و شما هم به طور خلاصه ای با نیکولای جینویاو روبه رو میشوید. هدف تیم آمبرلا برای از بین بردن کامپیوتر های شهر و شواهدی که بر ضد آمبرلا میباشد است.


با توجه به تعداد زیادی تشک و زامبی و افسر پلیس های مرده به نظر میامد که شهرداری محل امنی برای افرادی که هنوز آلوده نشدن بود مانند اداره پلیس . ولی با این حال ساختما شهرداری با سیلی عظیم از زامبی ها مواجه شده و شهروندانی که نجات پیدا کرده وبودند و همینطور افسران پلیسی که درون ساختمان پنهان شده بودند کشته شدند یا آبوده به ویروس شدند.
بار بلک جک


                                                                             


وسایلی که میتوان در آنجا پیدا کرد

یک فندک خالی

یک کارت پستال با تصویر برج ساعت میکاییل

خشاب هندگان


دشمنان

زامبی.

همکارتان

برد ویکرز

منطقه

بالای شهربار بلک جک در قسمت بالای شهر راکن شناسایی شده. در 28 سپتامبر 1998 "جیل ولنتاین" با یکی از رفقای و خلبان تیم استارز "برد ویکرز" ملاقات کرد. زمانی که برد ویکرز درباره ی یه تعیقیب گر که در شهر حضور دارد به آن هشدار داد و بعد از آن آنجا را ترک کرد. این محل هم همراه با بقیه ی مناطق دیگر راکن سیتی با عملیات " اکس" یا همان بمباران شهر زمانی که نمیتوانستند جلوی انتشار ویروس را در شهر بگیرند از بین رفته. این بار را نباید با با " جی بار" توی Resident Evil Outbreak اشتباه گرفت. زمانی که شما وارد بار میشوید 3 زامبی در آن وجود دارد.پارک راکن

                                                                                             


پارک راکن یکی از معروفترین پارک شهر کوچک راکن سیتی میباشد که در نزدیکی بیمارستان بزرگ راکن سیتی و در طرف دیگر برج ساعت" راحبه میکائیل " که کارخانه زباله سوزی آمبرلا است قرار گرفته.

ظارک نسبتا کوچیک و همراه با قسمت های مختلف است که یکی از راه های آن که باید از یک باغ استخر دار بگذرید تا به یکی دیگر از تسحیلات امبرلا برسید و یکی دیگر از راه های آن میتوانید به آبشار پارک و قبرستون شهر برسید.

زمانی که راکون سیتی در سال 1998 رو به نابودی بود آمبرلا یک کابین در قبرستون شهر ساخته بود تا دستورات لازم را از آنجا بوسیله ی یک مانیتور به دست یکی از کارکنان امبرلا دریافت کند. گروهی از مزدوران آمبرلا ( گروه هانک) که از مخمصه نجات یافته بودند قبل از اینکه اولین روز اکتبر شود در قسمتی از پارک که استخر و باغ داشت عقب نشینی کردند زمانی که شهر دحال نابودی بود و این اتفاق قبل از ویران شدن پارک به دست کرم خاکی بزرگ که جیل ولنتاین آن را از پا دراورد نبود.اتاق ها و قسمت هایی از پارک


خیابان پارک

دفتر پارک

پلازا ی پارک

آبشار پارک

فاضلااب پارک

قبرستون پارک راکون سیتی

اتاق خدمه های قبرستون

انبار خادمان قبرستون

مخفیگاه مانیتور

راه پارک

دروازه پشتی پارک

پل پارکمنطقه ی بالا شهر


منطقه بالا شهر محلی است که جیل ولنتاین میتواند بازی رزیدنت ایول 3 را از آنجا اغاز کند که میتوانید در این خیابانهای بعدی نیز قدم بزنید.

خیابان فیشین

خیابان جک

خیابان اینردال

خیابان وارن


لیست تمام مغازه هایی که در منطقه بالای شهر میتوانید پیدا کنید


آپارتمان جیل

انبار

دفتر انبار

راه ورودی به انبار

منطقه مغازه ها و خیابان فیشن

زیر زمین ساختمان

محل کاری در خیابان جک

محل در پشتی بار بلک جک

کوچه بن بست شده

کوچه آتش گرفته شده

انبار کوچه

دوراهی سر خیابان فیشین و اینردل

کوچه ی طولانی

کوچه آتش نشانی

دوراهی سر خیابان وارن و اینردل

کوچه ای به فروشگاه

راه ورودی فروشگاه

فروشگاه

انبار مواد شیمیایی
آپارتمان جیلمنطقه: بالای شهر

دشمنان: 6 زامبییه ساختمان آپارتمان در راکن سیتی جایی بود که "جیل ولنتاین" بعد از حادثه قصر اسپنسر در آنجا مخفی شده بود. اینجا دقیقا همان جایی است که شما بازی" رزیدنت ایول 3: نمیسس "را شروع میکنید. در این منطقه 6 زامبی وجود داره که سه تا از آنها پشت مانع های کوچه میباشد و نمیتوانند به جیل حمله کنند ولی میتوانند کشته شوند. در حالت سخت بازی شما نمیتوانید تمام این دشمنان را بکشید. بخاطر اینکه تنها سلاح جیل اسلحه " سامورا ایدج" با 15 تا گلوله میباشد. و بعد از آن وقتی جیل کمی جلوتر برود زامبی ها او را محاصره میکنند و بعد از کات سین شما میتوانید در را بشکنید و از یه راهی وارد انبار شوید.


در پشتی بار جکوسایلی که میتوان بدست آورد: جوهر . راند های اسلحه موشک انداز

دشمنان: 3 تا زامبی.4 تا یا 7 تا کلاغ در شب

دوست: برد ویکرز

منطقه: بالای شهر
دقیقا در محوطه در پشتی بار جک یه زمین بازی برای بچه ها وجود دارد زمانی که جیل برای اولین بار به آنجا قدم میزارد "برد ویکرز " را درحال شلیک کردن به زامبی ها و سپس فرار به سمت بار میبیند.

جیل میتواند از زباله های آنجا یک جوهر برای سیو کردن پیدا کند. و زمانی که جیل دوباره به آن محل بعد از بدست آوردن سنجاق قفلی برگردد میتواند 3 تا راند مختلف برای  اسلحه موشک انداز  از قفسه ای که با کرکره پوشانده شده و با باز کردن آن به وسیله کرنک میتواند آنها را بدست آورد.

و همینطور جیل میتواند به فروشگاهای خیابان فیشین از این  طریق برسد. او میتواند درهای بسته مغازه ها را باز و بسته کند. زمانی که شب میشود دشمنان جدیدی در خیابان ظاهر میشوند (7 تا کلاغ یا 4 تا زامبی ). اگر زامبی ها در این محل وجود داشته باشند یک قربانی ناشناخته رو شروع به خوردن میکنند.


کوچه آتش نشانیوسایلی که میتوانید بدست آورید:2 تا گیاه آبی . 3 تا گیاه سبز. شیلنگ آتش نشانی

منطقه: بالای شهر

کوچه آتش نشانی شما را به سمت خیابان " وارن" و همینطور به سمت جنوب شهر میبرد. 3 تا گیاه سبز پشت سرهم کنار یک بوته گیاه آبی نیز وجود دارند. و اگر در اینجا وجود نداشته باشند در باغ شهرداری شهر نزدیک مجسمه شهردار نیز وجود دارند. همچنان در این کوچه یک شیز آتش نشانی وجود دارد که جیل میتواند با پیدا کردن شیلنگ آتش نشانی آن را به شیر وصل کند و با آن آتش داخل کوچه را خاموش کند که با استفاده از "آچار" میتواند پیچ و مهره هایی را که باعث شده شیلنگ را در خود نگهدارند را باز کند. "نمیسس" تنها دشمنی میباشد که در اینجا حضور پیدا میکند!


نکات جالب

در بالای دری که شما را به یک کوچه طولانی میکشاند بالای یک نقش و نگار زیبا نوشته " CAPCOM "وقتی برای اولین بار به این محل پا میگزارید بازیکن میتواند نوشته ای را " مرکز دانشجویی کاتولیکان" میخوانیداتاق نگهداری مدارکدر زمان شیوع ویروس اتاق نگهداری مدارک یکی از محلهایی برای در امان بودن افسران زخمی شده بعد از اینکه محلشان را به اتاق نقشه کشی و عملیات تغییر بدهند بود. این اتاق از یه طرف به اتاق کاری افسران برمیخورد که در آن بخاطر وسایلی که پشت آن گذاشتند تا از ورود زامبی ها درون اتاق جلوگیری کنند بسته شده. در 28ام سپتامبر افسرانی که به ویروس آلوده شدند در منطقه غربی ساختمان پلیس شروع به آلوده و کشتن بقیه افراد زنده کردند.


رزیدنت ایول 3

رزیدنت ایول 2

وسایلی که میتوانید دریافت کنید: قسمتی از بمب دیواری در سناریو هایClaire A, Claire B
فیلم A همراه با سناریو Leon A. ClaireA 
فیلم B همراه با سناریو های Leon B .Claire B
تیر شات گان. برای هردو سناریو های لیان
تیر اسلحه تیر کمان برای هردو سناریو کلر

رزیدنت ایول 3

یاقوت کبود
کلید نشان دار
باروت اسلحه


کشوهای سلولی که در این ااق وجود دارد بعضی از آنها که دارای چراغ قرمز میباشند دارای "یاقوت کبود" و " کلید دفتر استارز" میباشد. شما یاقوت آبی را میتوانید کشو را باز کنید و بدست آوریدش.  و کشویی که داراری کلید نشان دار میباشد را باید 4 تا کد دیجیتالی وارد کنید که میتوانید از کامپیوتری که در سالن اصلی ساختمان وجود دارد کد را پیدا کنید. بقیه کشو ها هم دارای وسایلی از نظیر " باروت اسلحه B " است که میتوانید با استفاده از سنجاق قفلی آن را باز کرده و بردارید.


منطقه جنوب شهر


جنوب شهر راکن سیتی یکی از مهم ترین منطقه کاری این شهر میباشد.


در رزیدنت ایول 2 قسمت هایی از این شهر را نشان داده جاهایی مانند : خیابان فلور. خیابان اصلی. خیابان اینردال و همراه با ساختمان پلیس راکن سیتی.

در رزیدنت ایول 3 قسمتهای بیشتری را از این منطقه همراه با ساختمانها به ما نشان داده. به علاوه ایستگاه قطار. رستوران گریل 13 و پمپ بنزین استگلا. همچنین بازیکن میتواند قسمتهایی مانند خیابان فلور و وارن و خیابان اصلی را رفت و آمد کند.


24 منطقه که در ناحیه جنوب شهر وجود دارد

پارکینگ شهر
پارکینگ کارکنان فاضلاب
پارکینگ کاکنان دفتر
قسمتی از پایین خیابان فلور که در دست ساخت بود
محل ساخت و ساز
ورودی به ایستگاه قطار
راهروی ایستگاه قطار
ورودی به رستوران گریل 13
زیر زمین رستوران
منطقه فروشگاه ها
انبار داخل کوچه
ورودی به شهرداری راکن
ساختمان مطبوعات راکن
دفتر ساختمان مطبوعات راکن
حیاط ساختمان شهرداری راکن
استگلا
دفتر استگلا
کوچه ورودی شهرداری
باغ لندزدل
فاضلاب باغ لندزدل
خیابان اصلی
تراموا ( واگن پشتی)
تراموا ( واگن جلویی)
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ

#2
خیابان فیشین


خیابان فیشین یکی از راه های توی بالا شهر راکن میباشد که "انبار" در این خیابان شناسایی شده . در رزیدنت ایول 3 دو خیابان دیگر هم نیز به این خیابان متصل میشوند که اولین خیابان جک میباشد و دومی خیابان ایندرل است.

راهرو غربی طبقه دوم
وسایلی که میتوانید در آنجا پیدا کنید: 2 تا گیاه قرمز.
دشمنان : 3 تا زامبی
محل: ساختمان پلیس راکن سیتی . طبقه دوم


راهرو غربی طبقه دوم یکی از راهرو های طبقه ی دوم ساختمان پلیس راکن سیتی میباشد و راهی برای ورود به دفتر استارز. روی دیوارهای این راهرو پر از پوستر و نوشته و وسایل نظافت کنار دفتر استارز میباشد و در اونطرف سالن هم نیز یک صندلی همراه با دستبند وجود دارد که اگر جلوتر بروید میتوانید ببینید.


در رزیدنت ایول 2 ." کلر ردفیلد" بعد از آنکه جستجویش در دفتر استارز تموم میشود و پا به راهرو میگذارد با شری که مورد حمله یک زامبی قرار گرفته بود روبه رو میشود. بعد از اینکه او را از دست زامبی نجات میدهد شری به سمت سالن استراحت که قفل بود فرار میکند و لیان و کلر مجبور به پیدا کردن کلید آن در میشوند تا آن را باز کنند.

در رزیدنت ایول 3 "جیل ولنتاین " برای جستجوی دفتر استارز به آنجا میرود ولی دری که به اتاق استراحت ختم میشد را با تخته و چوب بسته شده بود و بازیکن فقط میتواند یک گیاه قرمز که کنار صندلی قرار دارد را بردارد اگر در طبقه اول این گیاه را برنداشته است.


خیابان جک


                       

خیابان جک یکی دیگر از راه های شهر راکن میباشد . " بار جک" و فروشگاه " بوتیک" را میتوانید در این خیابان پیدا کنید. و همینطور بازیکن میتواند از طریق این خیابان به 2 خیابان دیگر برود. اولین خیابان " فیشین " و دومین خیابان محل کاری خیابان جک میباشد.
گریل 13


                                                     وسایلی که میتوان پیدا کرد : خاده . نقشه.باروت اسلحه
دشمنان : زامبی. نمیسس
همکار: کارلوس الیورا
منطقه : پایین شهر


گریل 13 یک رستوران در راکن سیتی بود که آشپزخانه آن مجهز به چند تانک پروپان و زیر زمین آن بخاطر شکستگی در برخی از لوله ها آب گرفته شده بود. با توجه به گزارشات "ماروین" این رستوران توسط یک مرد 42 ساله خریداری شده که نام او در این گزارشات گفته نشده بود. در حین شیوع ویروس مالک این رستوران صبح زود در ساختمان پلیس پناه گرفته بود وی بخاطر علائمی که از آلوده شدن به ویروس تی داشت او را با شلیک اسلحه کشتند.

در رزیدنت ایول 3 " گریل 13" یکی دیگر از جاهایی است که "جیل ولنتاین" میتواند داخل آنها بشود در حینی که دارد جنوب شهر راکن را جستجو میکند. در داخل این مغازه میز های مخصوص همراه با بروشور ها و وسایل مختلف روی آن ها وجود دارد. در پشت آشپزخانه یک کمد قفل شده همراه با خاده را میتوانید پیدا کنید که میتوانید با یک سنجاق قفلی آن را باز کنید میتوانید از آن خاده برای باز کردن دریچه زیر زمین استفاده کنید. و همچنین 2 باروت اسلحه هم روی میز های رستوران هم وجود دارد که میتوانید بردارید. و اگر آنجا نبودند محل آنها در دفتر مطبوعات راکن خواهد بود.


جیل کارلوس را در اینجا ملاقات میکند اگر او را در دفتر مطبوعات راکن ملاقات نکرده بودید و بعد از دیالوگی کوتاه نمیسس به دنبال آنها میاد که چند گزینه برای انتخاب برایتان میاد. گزینه ای که میتوانید دریچه زیر زمین را باز کنید و درون زیر زمین قایم بشین و گزینه دیگر این که پشت پیشخوان قایم بشین و با یک چراغ نفتی که روی آن وجود دارد به سمت نمیسس پرتاب کنید و برای چند دقیقه اون را بیهوش کنید. جیل و کارلوس میتوانند در این موقع از در پشتی رستوران جایی که فریزر های آشپزخانه وجود دارند فرار کنند یا اینکه برگردند و با نمیسس بجنگند.


در "  Operation: Mad Jackal " که حالت مرشنریز دارد کرکتر شما میتواند وارد گریل 13 شود برای رسیدن به منطقه مورد نظر خود. در داخل آشپزخانه و محل غذا خوری چند هانتر به کرکتر شما حمله خواهند کرد. و در زیر زمین آشپزخانه بازیکن با چند زامبی که برای "برد ویکرز" کمین کرده بوند مواجه میشوید. اگر شما برد ویکرز را نجات بدید یک آیتم و وقت اضافی به شما خواهد داده شد.

اتاق ژنراتور
دشمنان : نمیسس
محل : کارخانه متروکه ( کارخانه زباله سوزی)
زمانی که شما وارد اتاق ژنراتور میشوید یک افنجار بزرگ رخ میده و راه فرار شما را مسدود میکنه. اینجا جایی که باس آخر " نمیسس" که تغییر زیادی یافته با شما میجنگد. دری که شما را به آسانسور باز میکند بخاطر برق کمی که دارد بسته است که "جیل ولننتاین" باید برق را به باتری اول وصل کند در همین موقع نمیسس آخرین جهشات خود را کرده و خود را برای جنگ با شما آماده میکند. زمانی که به 3 باتری برق رسانده شد "ریل کنان" به کار می افتد. وقتی که نمیسس صدمه زیادی ببیند از تایرنت T-03  برای بدست اوردن سلامتی خود استفاده میکند. اینجا جایی که میتوانید نمیسس را بوسیله "ریل کنان" بکشید در حالی که در راه نمیسس قرار دارد و با اولین شلیک به او بسیار صدمه میبیند. و دفعه دومی که شلیک میکند او تقریبا مرده است در حالی که صدمه زیادی به اعضا بدن او وارد شده کشته میشود. و در این موقع باتری ها از کار می افتند و شروع به خنک کردن " ریل کنان" میشوند. زمانی که جیل سعی دارد از در خروجی بیرون برود یک کات سین نشان داده میشود که هیولا را کشته و میتواند با خیال راحت از اتاق ژنراتور فرار کند. با این حال انتخاباتی که بازیکن انتخاب میکند در پایان بازی تاثییری ندارد و اگر دیر تر از اتاق فرار کند و یا انتخاب نکند نمیسس به طرف جیل اسید میپاشد و او را سمی میکند.

همچنین شما میتوانید جسد مزدوران آمبرلا که برای گرفتن ویروس جی از ویلیام بریکین به اینجا آمده بودند را ببینید که احتمال میرود بدست همان تایرنت  T-03  بعد از آخرین جهشش کشته و در اطراف پراکنده شدند.

خیابان اینردل


اینردل یکی از راه های اصلی راکن سیتی میباشد که ساختمان پلیس راکن نیز روبه روی همین خیابان قرار دارد. همینطور هم فروشگاه خالکوبی راکن هم در این خیابان شناسایی شده.

خیابان اینردل به طور اصل در رزیدنت ایول 3 به نام "خیابان 63 E "شناخته شده بود که بعد از مشورتی تصمیم گرفتند این نام را حذف کنند.
بوتیک
آیتم ها : لباسهای مخصوص

منطقه: بالا شهر


با تمام کردن بازی " رزیدنت ایول 3 : نمیسس" و بازی برای دومین بار به شما "کلید بوتیک " را میدهد که میتوانید مغازه لباس فروشی را با آن کلید باز کنید.

در بوتیک برای "جیل ولنتاین" چند نوع لباس وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید.

یونیفورم استارز ( رزیدنت ایول 1) . لباس موتور سواری . کت وشلوار مخصوص دیسکو و یک لباس پلیس جذاب و تحریک کننده و لباس "رجینا" یکی از کرکتر های بازی "Dino Crisis " با کلاه گیس قرمز وجود دارد.


دفتر پمپ بنزین استگلا

آیتم ها : 3 بسته باروت اسلحه
اسپری سلامت
روغن ماشین

همکاران : نیکولای جینویاو ( بستگی به انتخاب بازیکن)
کارلوس الیورا ( بستگی به انتخاب بازیکن)

منطقه: جنوب شهر . پمپ بنزین استگلا
دو نوع کات سین متفاوت در این قسمت بازیکن خواهد دید که بستگی به انتخاباتی که در ورود به " مطبوعات راکن " و " رستوران گریل 13" کرده است میباشد. اگر آنها گزینه های فرار از دست نمیس را انتخاب کرده باشند با "نیکولای" برخورد خواهند کرد و اگر با نمیسس جنگیده باشند با صحنه " کاروس" مواجه خواهد شد.


کات سین نیکولای

نیکولای جینویاو وارد میشود. و به جیل میگوید که باید یه سری چیز را بررسی کند بنابراین به کارگاه گاراژ میرود . بعد از اینکه شما از دستگاه نفت بدست آوردید و قصد ترک کردن آنجا را دارید سیمی جرغه میزند و نفتی که روی زمین کارگاه ریخته شده بود را مشتعل میکند و صدای فریاد نیکولای همراه با منفجر شدن جایی شنیده میشود. جیل از پمپ بنزین قبل از اینکه منفجر شود در سریع ترین حالت فرار میکند.


کات سین کارلوس

کارلوس الیورا وارد پمپ بنزین میشود. صدای ناله گروهی از زامبی ها که از دوردست داشتند به پمپ بنزین نزدیک میشدند شنیده میشود و کارلوس قهرمان بازی درمی آورد و به بیرون میرود شروع به تیر اندازی میکند. بعد از اینکه جیل از دستگاه نفت را برمیدارد و بیرون میرود کارلوس را با زخم های سطحی در حالی که به دیوار تکیه داده بود پیدا میکند. اگر بازیکن دوباره به سمت در برود یک کات سینی از جنگ کارلوس با زامبی ها به شما نشان داده خواهد شد. و ناگهان در کارگاه جرقه ای زده خواهد شد و نفتی را که روی زمین ریخته شده بود را مشتعل میکند و باعث آتش گرفتن پمپ بنزین میشود. جیل و کارلوس قبل از اینکه پمپ بنزین منفجر بشود از آنجا فرار کرده و ناگهان انفجار با صادای مهیبی رخ میدهد.

3 تا شیشه باروت اسلحه نوع  A برای شما در آنجا پدیدار میشود. و اگر نبود در " انبار مواد شیمیایی" شما میتوان آنها را پیدا کنید.

سالن اصلی ساختمان پلیس
آیتم ها

رزیدنت ایول 2 : خشاب اسلحه دستی ( لیان و کلر). جوهر . کلیدی با طرح پیک. رمینگتون ( لیان) موشک انداز ( کلر)

رزیدنت ایول 3 :3 گیاه سبز .خشاب اسلحه دستی 

رزیدنت ایول شیوع : مدال اسب شاخدار

همکاران

رزیدنت ایول شیوع : " ماروین برانا" " ریتا"

منطقه: ساختمان پلیس راکن سیتی.


سالن اصلی ساختمان پلیس راکن سیتی در تمام بازی هایی که در شیوع ویروس تی و تخریب راکن سیتی نقش داشته اند پدیدار شده که مهم ترین قسمت از بعضی بازی ها بود. این سالن در  Resident Evil 2, Resident Evil 3 . Resident Evil Outbreak File 2. و همچنین در  Resident Evil: The Umbrella Chronicles, Resident Evil: The Darkside Chronicles و  Resident Evil: Operation Raccoon City. وجود داشته است.


سالن اصلی قبلا برای بعضی از کارهای افسران پلیس ساخته شده بود که در زمان شیوع ویروس این مکان پناهگاهی برای افرادی که نجات پیدا کرده بودند بود . در همکف سالن مجسمه ی زنی وجود دارد که اگر تمام " Emerald Plates " در سرجایه خودشون قرار گرفته باشند این مجسمه به کنار میرود و راهی را به زیر زمین باز میکند. همچنان مجسمه کلیدی را در کوزه خود مخفی کرده است که میتوانید آن را با گذاشتن "مدال اسب شاخدار" در محفظه دایره مانند مجسمه کلید را بدست آورید. این مجسمه از موقعی که موزه شهر راکن به ایستگاه پلیس تبدیل شد همانجا مانده است. سالن اصلی با سه در تقسیم میشود: دری که به دفتر کارآگاهان میرسد ( جایی که باجه تلفن وجود دارد)  و در دیگر به اتاق انتظار ختم میشود. و آخرین در هم نیز به لابی افسران ختم میشود. همچنین در سالن اصلی یک پله اضطراری وجود دارد که به جهت خلاف درها میباشد و پایین کشیده نشده است.


سالن اصلی دارای یک میز پذیرش و بر روی آن کامپیوتر های خانگی و یک دستگاه تایپ ( برای نوشتن گزارشات و سیو کردن ) وجود دارد. با این وجود در رزیدنت ایول 3 : نمیسس  در سالن اصلی درهایی که به دفتر کارآگاهان و سالن انتظار ختم میشد به تصویر کشیده شده است ولی با تخته آنها را بسته اند و همینطور در بازی های دیگر این درها نیز قفل شده اند.


نکاتی دیگر

این جا یکی از اغلب بازدید شده هایی است که در این 5 به تصویر کشیده شده است.

در رزیدنت ایول عملیات راکن سیتی. سالن اصلی حال و هوای دیگری نسبت به شکل همیشگی خود دارد. زامبی و لیکر ها سالن را احاطه کردند و خون و کاغذ های گزارشات روی مین همه جا پخش شده است.

نمیسس در بازی رزیدنت ایول 3 هیچوقت نمیتواند پا به این اتاق بگذارد.

Flower Street


Flower Street یا خیابان گل، نام خیابانی است که در مرکز شهر راکون قرار دارد. مغازه ی اسلحه فروشی کندو در این خیابان واقع است، همچنین دروازه ی پشتی اداره ی پلیس شهر راکون در آن قسمت قرار دارد.

نقشه ی خیابان :خیابان گل همان جایی است که کامیون با اتومبیل پلیس تصادف کرده و اولین صحنه ای است که باعث می شود به اجبار لیون و کلر در شیطان مقیم سری دو از در رسیدن به هدفشان از هم جدا شوند.جیل ولنتاین نیز در سری سوم برای رفتن به ایستگاه از این منطقه عبور می کند.


زیر زمین رستوران

آیتم ها:یاقوت کبود (انتخابی)
دشمنان:2 زامبی 
همکاران: کارلوس الیورا
منطقه : پایین شهر . رستوران گریل 13جیل و کارلوس میتوانند به زیر زمین رستوران "گریل 13"  با باز کردن دریچه سنگین آن وارد آنجا شوند ( با انتخاب گزینه قایم شدن در زیرزیمن) تا از دست تعقییب نمیسس در امان باشند . بعد از آن یکی از لوله های زیر زمین شکسته و باعث اب گرفتگی زیر زمین میشود جیل و کرلوس میتوانند از طریق دریچه تهویه فرار کنند. ولی اگر به آشپزخانه برگردند با نمیسس مواجه میشوند.

اگر جیل کارلوس را در "مطبوعات راکن" ملاقات کرده باشد. در زیر زمین چنتا زامبی وجود دارد و در همانجا هم میتوانید یاقوت کبود را بدست بیاورید.


Lonsdale Yardایتم (ها): دو گیاه سبز

محل: مرکز شهر


محوطه ی لانسدل

این منطقه، راهروی پیچ در پیچی است که شما را به سمت ایستگاه خیابان مرکزی می رساند. جیل در اینجا هیچ چیز جز دو گیاه سبز پیدا نمی کند. هنگامی که جیل در این منطقه در حال دویدن و آماده ی ترک کردن مرکز شهر به وسیله تراموای برقی است، زمین به وسیله ی جوینده ی قبر یا Grave Digger شروع به لرزیدن کرده و جیل به درون فاضلاب محوطه ی لانسدل سقوط می کند. شما فقط یک بار می توانید به این منطقه دسترسی پیدا کنید.

پس از زمین لرزه:
پس از زلزله، قسمت داخلی آن منطقه بیشتر خراب خواهد شد:


آبشار پارک
آیتم ها:3 گیاه سبز. 2 گیاه آبی
منطقه : پارک راکن .نقشه ی پارک را میتوانید رویه یکی از بیلبورد کنار ورودی پارک پیدا کنید. در آنجا یک دستورالعمل کنترل برای راه اندازی آبشار های کنار هم وجود دارد. با حرکت دادن چرخ دنده های روی پنل آبشار ها میتوانند جهت فواره زدن خود را تغییر بدهند. زمانی که بازیکن میخواهد به فاضلاب پارک قدم بگذارد. باید اول پازل چرخ دنده ها را تکمیل کند. راهنمای قرار گرفتن چرخ دنده ها در روی بیلبورد کشیده شده است. راهنما اینگونه میباشد.

چرخ دنده سفید سمت چپ را حرکت دهید
چرخ دنده سفید سمت راست را حرکت دهید
چرخ دنده مشکی راست را حرکت دهید
چرخ دنده سفید سمت راست را حرکت دهید
چرخ دنده مشکی سمت چپ را حرکت دهید
در آخر هم. چرخ دنده سفید سمت چپ را حرکت دهید

با انجام این کار آب داخل داخل استخر خالی شده و دریچه ای که شما را به تونل زیر زمینی راهنمایی میکند را باز میکند

لابی بیمارستان


آیتم ها : 2 گیاه قرمز.واکسن
دشمنان:2 هانتر بتا
منطقه:بیمارستان اصلی راکن سیتیدر اینجا اجساد زیادی از مزدوران تیم آمبرلا یا همان  UBCS و دکتران بیمارستان وجود دارد. اگر یکم در این اتاق جلوتر بروید "کارلوس" با موجوداتی جدیدی روبه رو میشود. این اولین مواجه با "هانتر بتا" میباشد. یکی از آنها در کنار یک زامبی در کات سینی ظاهر میشود که با قطع کردن کله آن رفتار وحشیانه ای را به نمایش میگذارد. در این اتاق 2 هانتر وجود دارد. همچنین 2 گیاه قرمز هم در این اتاق میتوانید بدست بیاورید.

همانطور که میدانید "کارلوس" زمانی که به اتاق وارد میشود او " Vaccine Base " و " Vaccine Medium" را بدست آورده. در این اتاق بمب های ساعتی وجود دارد که بدست "نیکولای" به کار گذاشته اند. در حالت سخت بازی. کارلوس تنها 7 دقیقه برای فرار از بیمارستان دارد. ولی در حالت آسان. کارلوس 30 دقیقه برای فرار وقت دارد. بعد از اینکه بازیکن از آنجا خارج میشود بیمارستان توسط آن بمب ها به هوا میرود.

Tower Chapelایتم (ها):
کلید کوک | کلید نگین دان
پودر اسلحه B
پودر اسلحه A

متحد (ها):
کارلوس الیورا

مکان:
برج ساعت سنت مایکل

موارد مرتبط:
اتاق پیانو

نام های مورد استفاده:
اتاق بدون ترس
بازگرداندن هوشیاری او ( برای کارلوس)

کلیسای برج

این اتاق شامل جعبه ی ایتم و یک ماشین تحریر است. نام اتاق در صفحه ی نمایش سیو بازی، کلیسای کوچک است.

اگر گیمر ترمز اضطراری را در تراموا فعال کند، کلید کوک در آنجا خواهد بود. اگر گیمر از پنجره ی تراموا بیرون بپرد، کلید نگین دان را پیدا می کند.

کلید روی تاقچه:دو شیشه باروت هم به طور تصادفی در این قسمت پیدا می شود. در صورت نبود، مکان آن ها قسمت برخورد تراموا است.

پس از بازگشت از محراب به سمت در، صدایی از بالا شنیده خواهد شد.همچنین، موسیقی اتاق سیو که همان موسیقی ازاد از ترس است، شنیده می شود. این هشداری است که می گوید نمسیس نزدیک است.

حضور نمسیس:پس از نبرد جیل با نمسیس، گیمر کنترل کارلوس را بدست خواهد گرفت.

دیالوگ های کلیسا:قسمت شروع بازی با کارلوس:پس از دادن واکسن به جل، گیمر دوباره کنترل جیل را بدست می گیرد.

به هوش آمدن جیل:
باغ ساختمان شهرداری

آیتم ها: کتاب برنز.باتری.3 گیاه سبز.
دشمنان:5 زامبی. نمیسس
منطقه: پایین شهر.ساختمان شهرداریزمانی که جیل برای اولین بار پا به این محل میگذارد هیچ زامبی در آن وجود ندارد. ولی بعد از اینکه "آچار" را بدست آورد و منطقه را ترک میکند زامبی ها از در تخته شده بیرون می آیند و به جیل حمله میکنند. همچنان این در شما را به مجسمه شهردار نیز برمیخورید که در دستانش "کتابی از جنس برنز" نگه داشته است. بعد از برداشتن آن و عوض کردنش با "Future Compass" یک دریچه در زیر مجسمه که "باتری" در خود نگهداری میکند باز میشود و شما آن را میتواندی بر دارید. 3 گیاه سبز هم نیز کنار مجسمه وجود دارد که میتوانید از آنها ساتفاده کنید. اگر نبود آنها در "کوچه آتش نشانی" وجود دارند.

بعد از ورود دوباره به این منطقه از خیابان "وارن" 2 زامبی از پنجره ها بیرون امده و به شما حمله میکنند. و زمانی که جیل تمام وسایل مورد نیاز برای راه اندازی "کابل ماشین" دارد نمیسس او را اینجا گیر می اندازد که بهترین وسیله برای دفاع از خودتون "M37 Parts B." میباشد.
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ

#3
Construction Area

منطقه ی ساخت و سازآیتم (ها):
پودر اسلحه (باروت) A
نقشه ی مرکز شهر

دشمنان:
اول- درین دیموس
در بعد- درین دیموس یا برین ساکر

مکان:
مرکز شهر

موارد مرتبط:
بخشی از خیابان گل در دست ساخت
ورود به رستوران "گریل 13"
ورود به ايستگاه‌ فرعي

نام بکار برده شده:
مواظب پشتت باش( کات سین)

نخست، درین دیموس ها در کات سین این قسمت ظاهر می شود. همچنین، زمانی که جیل از بالای شهر باز میگردد، برین ساکر ها نیز ممکن است در اینجا ظاهر شوند. جعبه ی چوبی که از بالا سقف آویزان است، قابل ازبین بردن می باشد و می توان به آن شلیک کرد. بنابراین می تواند باعث آسیب به دشمنان شود اگر روی آن ها بیوفتد. با چک کردن بدن مزدور مرده ی آمبرلا رو زمین، یک شیشه باروت A پیدا می کنید.

آسانسور:آسانسور غیر فعالی در آن قسمت وجود دارد. با قرار گرفتن باتری در قسمت مخصوص، آسانسور به کار می افتد.
Entrance to the "Grill 13" Restaurant

ورود به رستوران "گریل 13"ایتم (ها):
دو عدد گیاه سبز
دایره ی برنزی

دشمنان:
زامبی ها (کشته شده توسط کارلوس)

متحد:
کارلوس الیورا

مکان:
مرکز شهر

موارد مرتبط:
منطقه ی ساخت و ساز
رستوران گریل 13
قسمت خرید

نام های بکار برده شده:
تم کارلوس (کات سین، فرعی)

با ورود به این قسمت، جیل، کارلوس را مشاهده می کند که در حال تیراندازی به سمت زامبی هاست و فریاد میزند: "تفاله ها". پس از آن، شما به سمت رستوران خواهید رفت. دو گیاه سبز در نزدیکی آب فشان میتوان بدست آورد. روی بنای تاریخی آب فشان نوشته شده است: "ما باید دانش خود را با آینده مرتبط کنیم. این هدف، ما را به بهترین سرنوشت دچار می کند. شهردار شهر راکون، مایکل وارن". همچنین، یک دایره برنز نیز در قسمت توپر و گرد دیوار وجود دارد. زمانی که جیل دایره را از جایش خارج میکند، پیام "آینده در دستان ماست" ظاهر می شود. پس از آن، ناگهان آب شروع به خارج شدن از فواره میکند و چون در قسمت حوضچه جریان برق برقرار است، آب نیز حالت شوک دهنده می شود و جیل به دام می افتد. باید دایره را به مکانش بازگردانید تا بتوانید از آن جا خارج شوید. کتابی که در قسمت باغ ساختمان شهرداری وجود دارد، باید در قسمت تو خالی که شبیه جای کتاب است، قرار داده شود.

Substation

ایستگاه فرعیایتم (ها):
فیوز
مگنوم/نارنجک انداز
پودر اسلحه (باروت) B سه عدد و تصادفی

دشمنان:
زامبی ها (چهار نفر و بطور معمول)

مکان:
مرکز شهر

موارد مرتبط:
راهروی ایستگاه فرعی
ورود به ایستگاه فرعی

نام های بکار برده شده:
عرق سرد (کات سین)

یک فرستنده ی قدرت در اتاق وجود دارد که برای به کار انداختن ترانسفورماتور، باید در حالت دستی قرار گیرد تا بتواند اتاق کنترل را با ولتاژ بالا و پایین باز کند. زمانی که قدرت باشد، ولتاژ بالاست و در باز می شود و زمانی که قدرت باشد ولتاژ پایین است و در دیگری باز می شود.

مشاهده ی قدرت انتقال دهنده:مشاهده ی ترانسفورماتور:اتاق ولتاژ بالا:فیوز را می توان در قفسه ی اتاقی که با ولتاژ پایین باز می شود، پیدا نمود. مگنوم یا نارنجک انداز در اتاقی که با ولتاژ بالا باز می شود میتوان بدست آورد، که نوع اسلحه بستگی دارد در دفتر اداره ی پلیس استارز کدام را بدست آوردید.

نارنجک انداز در کمد:
پس از بدست آوردن فیوزو مگنوم یا نارنجک انداز، صدای ناله ی زامبی ها به گوش می رسد و دو راه حل برای جیل وجود خواهد داشت و زمانی که جیل به سمت حال ایستگاه می رود، انتخاب هایش این است:

- مستقیم به سمت در خروج اضطراری بروید. پس از آن، جیل در پشتی که بسته بود را باز می کند و به سمت قسمت ورودی ایستگاه فرعی می رسد. اگر این راه حل را انتخاب کنید، با نمسیس رو به رو می شود.

در خروج اضطراری بسته است:راه روی خروج اضطراری:- تولید برق را افزایش دهید. جیل با سوئیچ کردن قدرت برق فرستنده به بیشترین مقدار، زامبی ها را توسط جریان برق می سوزاند. بدن های مرده قطعه قطعه شده و رنگ آن ها قرمز تند خواهد شد. پس از این، عامل ترانسفورماتور دیگر قادر به عمل کردن نخواهد بود و در منو فقط برخی مقادر تصادفی بعد از اضافه کردن قدرت نهایی وجود خواهد داشت.

افزایش قدرت برق:از کار افتادن انتقال دهنده:-  صبر کنید تا زمان به پایان برسد. چهار زامبی وارد ایستگاه می شوند. نمسیس هم در قسمت ورودی خیابان گل حضور خواهد داشت.

سه باروت بر روی میز پیدا خواهد شد. اگر آنجا نباشند، در قسمت انبار شیمیایی وجود دارند.

ایستگاه قطار مرکزی


آیتم ها :2 بسته تیر شات گان.
دشمنان:8 تا زامبی یا 3 تا زامبی سگ
همکاران: میکاییل ( بعدا به جیل ملحق میشود)
منطقه:پایین شهر


ایستگاه قطار مرکزی یکی از ایستگاه های واگن برقی قطار شهری در راکن سیتی میباشد که در خیابان اصلی شمال ساختمان پلیس و محاور ساختمان شهرداری شناسایی شده  که قسمتی از وسایل حمل و نقل شهر راکن میباشد. بعد از اینکه ماموریت "ماموران سرویسی شرکت آمبرلا" به یک فاجعه 26 سپتامبر ختم شد افراد زنده مانده از این فاجعه کاپیتان " میخاییل ویکتور" سرگروه بان " نیکولای جینویاو" و سرباز "کارلوس اولیورا" در یک واگن برای خود پناه گرفتند. "جیل ولنتاین" یکی از نجات یافتگان تیم استارز  کارلوس را هنگامی که برای کمک به آنها رفته بود یافت. جیل و کارلوس و نیکولای قطار برقی برای ورود به کلیسای "راجبه میکاییل"  استفاده کردند که متاسفانه بر طی حادثه ی انفجاری این  قطار تصادف کرد.

وقتی که برای اولین بار بازیکن به این منطقه پا میگذارد. زامبی ها  یا سگ های زامبی ممکن است در تعداد زیادی با شما مواجه شوند. در کنار ایستگاه تعدادی بشکه های نفت است که با یک تیر میتوانید تمامیه آنها را از بین ببرید. اگر زامبی هایی که در کنار واگن وجود دارند دوباره ظاهر شوند شم میتوانید آنها را هم با شلیک به گالن های نفت از بین ببرید. اگر زامبی های سگ هم آنجا وجود داشته باشند یکی از آنها از مانع ها به سمت شما یا کمی دورتر میپرد که کشتن او به وسیله گالن های نفت ممکن نیست.

بعد از ورود دوباره به این منطقه. یک کات سین نشان داده میشود که "میکاییل" با زامبی ها در حال جنگ میباشد. او میتواند از بشکه های نفت ( اگر توسط جیل استفاده نشده باشد) برای ازبین بردن زامبی ها استفاده کند و اگر بشکه های نفت نباشد میتواند از بمب  دستی استفاده کند. که بعد از یک دیالوگ کوچک جیل آنرا کمک میکند تا در داخل واگن برود.

مطبوعات راکن سیتیآیتم ها: اسپری سلامت.جوهر.عکس شماره 2
همکاران: کارلوس الیورا ( بستگی به انتخاب بازیکن)
منطقه: پاین شهر


مطبوعات راکن سیتی یکی از مراکز خبر رسانی از طریق روزنامه بود که در خیابان شلوغ "وارن"قرار داشت. دفتر این ساختمان بخاطر اتفاق شیوع ویروس تی بسیار داغون و تخریب شده بود که بیشتر بخشی از این ساختمان در حال آتش گرفتن در حادثه 28 سپتامبر بود. خبرنگاران و منتقدان این ساختمان هم در حادثه شیوع ویروس هم درون شهر گرفتار شده و بعضی از آنها جان سالم بدر بردند و بعضی دیگر هم هنگامی که در دفتر مطبوعات پناه گرفته بودند در زیر آوار و آتش سوزی قرنطینه شدند.

در حین اتفاقاتی که در "رزیدنت ایول 3 : نمیسس" رخ داده بود. جیل نیز به این ساختمان هنگامی که پایین شهر را جستجو میکرد مواجه میشود. برای اولین باری که بع این منطقه پا میگذارد کرکره های آتش نشانی و محافظ راه پپله به طبقه بالا را مسدود کرده بودند که بعد از فشردن دکمه ای باعث بالا رفتن کرکره میشد جیل میتوانست به دفتر طبقه بالا نیز سر بزند. در طبقه دوم نیز دو تا از اتاق ها کاملا غرق در آتش سوزی میسوختند.

قطار برقی( واگن عقب)

آیتم ها: یادداشت های مکانیک. یک بسته راند برای راکت لانچر
دشمنان: نمیسس ( بعد از راه اندازی دوباره قطار برقی)
همکاران: نیکولای جینویاو . میکاییل ویکتور.
منطقه: پایین شهر


زمانی که جیل برای اولین بار به این منطقه پا میگذارد با "نیکولای" و "میکاییل" مجروح شده روبه رو میشود. همچنین جیل میتواند پنل کنترل و سیم کشی قطار برقی را از این واگن نظارت کند.در این جا یک سری وسایل لازم است تا قطار برقی دوباره راه بیافتد مانند " کابل برق" و " فیوز"  و " بنزین" . "میکاییل" هروقت که شما به این واگن پا بگذارید رویه یک سری صندلی دراز کشیده وجود دارد.

اگر شما همه چی را برای راه اندازی قطار برقی آماد کرده اید کارلوس به شما در واگن یک بسته راند راکت لانچر میدهد. ( اگر شما او را در دفتر استگلا ملاقات کردید).

بعد از اینکه قطار برقی را دوباره راه انداختید و آماده برای ترک منطقه پایین شهر هستید . "نمیسس" در واگن عقبی ظاهر میشود. در اینجا لازم نیست با نمیسس بجنگید. وقتی که جیل به واگن جلو پا میگذارد یک کات سین نشان داده میشود. این کات سین را میتوان بعد از فایل صوتی  FMV' را " شجاع و وفادار" نام گذاری کرد.


یک کات سین دیگر قبل از اینکه شما تمام اجزا را برای راه اندازی دوباره قطار برقی بدست بیاورید نیز اجرا میشود که "نیکولای" با "جیل"در این کات سین درباره این که "میکاییل" بخاطر کشته شدن افرادش بخاطر جان او بسیار عذاب وجدان دارد و هی هذیان میگوید.

دفتر مطبوعات راکن سیتی

آیتم ها: فایلی از گزارشات. عکس شماره 3 .باروت اسلحه. الماس سبز. 2گیاه قرمز
دشمنان: 3 زامبی. نمیسس
همکاران: کارلوس الیورا
منطقه: پایین شهر . ساختمان مطبوعات راکن سیتی


"جیل" میتواند "کارلوس" را برای اولین بار اینجا ملاقات کند اگر در رستوران "گریل13" ملاقات نکرده باشد. بعد از یک دیالوگ نسبتا کوتاهی "نمیسس" ظاهر میشود که گزینه های انتخابی شما هم در پایین تصویر دیده میشود که میتوانند از پنجره بپرند بیرون و فرار کنند یا در پشت دیوار دفتر قایم شوند . در هردو انتخاب. دری که روبه روه ی دفتری که بازیکن حضور دارد بر اثر آتش سوزی منفجر میشود. در اولین انتخاب . جیل و کارلوس از پنجره خود را داخل یک کوچه کوچک پرتاب میکنند. جایی که اگر انتخاب کنید تنها راهی برای رسیدن به خیابان "وارن" راه ورودی به ساختمان شهرداری راکن سیتی میباشد. این تنها راهی میباشد که میتوانید دره آن ساختمان را باز کنید و دو گیاه قرمز بدست آورید. و در انتخاب دوم اگر جیل و کارلوس پشت دیوار دفتر قایم شوند نمیسس بر اثر انفجار در روبه رویی دفتر برای یک مدتی منگ میشود و بر روی زمین می افتد ولی او دوباره بعد از مدتی بیدار میشود که دو کرکتر میتوانند با او بجنگند یا فرار کنند.

اگر جیل قبلا کارلوس را در رستوران ملاقات کرده باشد. دشمنان این منطقه فقط 3 تا زامبی میباشد. همچنین شما میتوانید "الماس سبز" را هم اینجا بدست بیاورید. همچنین ممکن میباشد که 2 قوطی از باروت اسلحه را از اینجا پیدا کنید اگر در رستوران گریل 13 پیدا نکرده اید.


در "عملیات:Mad Jackal "  مزدوران میتوانند در ساختمان مطبوعات راکن سیتی برای رسیدن به منطقه ی اصلی بروند. در ظبقه بالا ی این ساختمان یک "خانم جوانی" در محاصره زامبی ها قرار دارد . اگر بازیکن بتواند او را نجات دهد هم پاداش دریافت میکند و وقت اضافه هم میگیرد.


اتاق تاریک

رزیدنت ایول 2
آیتم ها:خشاب تفنگ دستی. جوهر.لباس های ویژه و اسلحه اس ای ای بوسله بدست آوردن کلید مخصوص.
رزیدنت ایول 3
نوشته ای از دیوید. باروت اسلحه. جوهر

منطقه:ساختمان پلیس راکن سیتی.


اتاق تاریکی اتاقی است که در رزیدنت ایول2 و رزیدنت ایول 3 وجود دارد. همچنان در قسمتی دیگر این اتاق دارای ماشین تایپ برای سیو و صندوق برای نگهداری وسایل و مهمات شما را دارد که به نام " اتاق بدون ترس" خوانده میشود.

رزیدنت ایول 2

در بازی رزیدنت ایول 2 بازیکن میتواند فیلم های را که حاصل از جستجو گوشه کنار ساختمان پلیس میباشد را بردارد و در این اتاق یا " اتاق تاریک" به صورت عکس ظاهر کند. اگر بازیکن بتواند "برد ویکرز" که در پله های زیر ورودی ساختمان پلیس وجود دارد را بکشد میتواند کلیدی را دریافت کند که اگر به این اتاق سیو یا همان اتاق تاریک بروید میتوانید با این کلید کمدی که در این اتاق وجود دارد را باز کنید و لباس های ویژه و اسلحه دریافت کنید. لیان میتواند دو لباس مخصوص دریافت کند ولی کلر یک لباس همراه یک کلت اس ای ای.

رزیدنت ایول 3

این اتاق همچنان دوباره در بازی رزیدنت ایول 3 حضور پیدا میکند. ولی بازیکن فقط میتواند بسته هایی از باروت اسلحه و جوهر پیدا کند. این اتاق نیز به همان "اتاق تایک" یا "اتاق بدون ترس" برای سیو کردن روی نقشه ظاهر میشود.
دفتر پارکینگ

آیتم ها: جوهر.خشاب اسلحه دستی.
منطقه: جنوب شهر. خیابان فلور


این اتاق دارای یک صندوق نگهداری آیتم های اضافه و اسلحه های شما و همینطور یک ماشین تایپ برای ذخیره کردن بازی میباشد. در رویه نقشه این محل به عنوان " پارکینگ" خوانده میشود.

Shopping District

قسمت خریددشمنان:
6 یا دو زامبی – 6 زامبی (بعدا)

متحد ها:
کارلوس الیورا

مکان:
مرکز شهر

قسمت های مرتبط:
ورودی رستوران گریل 13
گریل 13
زیر زمین رستوران
ورود به دالان شهر راکون
انبار قسمت خرید

نام به کار رفته:
تم کارلوس (کات سین)

این مکان، دو دالان کوچک دارد، یکی قسمت ورودی رستوران گریل 13 ودیگری به سمت خیابان وارن. اگر جیل تنها یا به همراه کارلوس وارد سوراخ تهویه شوند، شش زامبی در این قسمت وجود خواهد داشت. با ورود از در پشتی به همراه کارلوس، زامبی در آن قسمت وجود نخواهد داشت. اما اگر دوباره وارد این قسمت شوید، زامبی ها وارد میشوند. ممکن است دو زامبی دیگر هم در قسمت وجود داشته باشد، اگر جیل و کارلوس از تهویه فرار کنند. این راه فقط یک بار قابل استفاده است.

جیل و کارلوس پس از فرار از تریق تهویه:هنگامی که جیل کارلوس با هم ملاقات کردند و از دالان دوباره گذشتند، جیل او را مشاهده می کند که درحال فرار از گروهی زامبی است.

کارلوس در حال فرار از زامبی ها:حمله ی زامبی ها:نمسیس میتواند وارد این مکان شود. وقتی او وارد شد باید بدانید که این منطقه بسیار خطرناک است و به دلیل وجود مرز های راهرو به سختی می توان با او مبارزه کرد.

(Tram (Front Carriage

تراموا (صندلی جلو)ایتم (ها):
آچار فرانسه
کوله ی افزایش ایتم

متحد ها:
کارلوس الیورا
نیکولای گینوائیف

مکان:
مرکز شهر

قسمت های مرتبط:
ایستگاه خیابان مرکزی
تراموا (صندلی عقب)

نام به کار رفته:
با هم بودن برای فرار
خطر قریب الوقوع (کات سین، بعدا)
وقتی برای اولین بار وارد اینجا می شوید، یک کات سین اتفاق می افتد، جایی که جیل، کارلوس و نیکولای، نقشه ی فرارشان را برای هم بازگو می کنند.

توضیح دادن نقشه ی فرار:پس از اتمام صحبت های آن ها، کارلوس به جیل کوله ای را می دهد که تعداد ایتم هایی که جیل می تواند با خود حمل کند افزایش می دهد.

کارلوس به جیل کوله را می دهد:همچنین، یک آچار فرانسه در این قسمت وجود دارد که در ادامه ی بازی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. دری که در سمت ایستگاه مرکزی خیابان وجود دارد، از این قسمت باز می شود.

کارلوس در حال فعال کردن تراموا:پس از فعال سازی تراموا و مرگ میکائیل، دو روش برای ادامه وجود دارد. گیمر می تواند انتخاب کند که از پنجره بیرون بپرد یا از ترمز اضطراری استفاده کند. این انتخاب ها بستگی به شرایط بازی دارد. پس از انتخاب، یک فیلمی ایجاد می شود که تصادف تراموا نام دارد.

خیابان وارن


این خیابان یکی دیگر از خیابان های مهم و اصلی شهر راکن سیتی به حساب میاد که نامش را بعد از 11 سال ارائه خدمت به جامعه توسط شهردار گذاشته شده است که در زمان تخریب راکن یک قطار برقی در این خیابان تصادف کرده و باعث مسدود شدن آن در قسمتهایی از خیابان میشود که میتوانید جزیات بیشتر را در بازی Resident Evil: Umbrella Chronicles  بازی سناریو کرکتر " Fourth Survivor" مشاهده کنید. "شهرداری" و " مطبوعات راکن " و " پمپ بنزین استگلا" و " رستوران گریل 13" همگی در نزدیکی این خیابان شناسایی شده اند.
ورودی به ایستگاه فرعیآیتم ها: خشاب اسلحه دستی
دشمنان: 7 تا زامبی. نمیسس
منطقه: مرکز شهر . خیابان فلور


این محل در خیابان "فلور" قرار دارد و به دست ساخت ساز بوده است که شما را به ایستگاه میرساند. دشمنان شما در این جا 7 تا زامبی میباشند که هرکدام آنها هر دفعه جایشان تغییر میکند. همچنین در یکی از این ساختمان ها بشکه های مواد منفجره وجود دارد که میتوانید در برابر " نمیسس" یا زامبی ها از خود دفاع کنید. انتخاباتی که در اینجا وجود دارد شامل است از:

جیل قبل از اینکه به دفتر فروشگاه برسد به اینجا کی آید و روغن افزودنی را بدست میاورد.
در زمان انتخاب کردن گزینه ها. بازیکن میتواند "رفتن به سویه در اضطراری" را انتخاب کند یا منتظر بماند تا زمانش تمام شود

وقتی که شما یکی از این دو گزینه را انتخاب کردید یک کات سین نشان داده میشود که زامبی ها شما را احاطه کرده اند و در همین زمان نمیسس با راکت لانچرش به سوی شما شلیک میکند و قصد دارد شما را بکشد. اینجا تنها محلی است که در بازی جیل باید از دست شلیک های نمیسس در امان بماند و پا به فرار بگذارد تا نمیسس از بالا به زمین پا بگذارد.

بهترین جاییزه ای که میتونید از این قسمت بدست آورید اینه که "نمیسس" را در حالت سخت بازی با سلاح  M37 Parts A. از بین ببرید.

همچنان در این محل جسد یک فرد در اینجا افتاده که با جستجوی آن میتوانید یک خشاب از سلاح دستی خود بدست آورید. همچنین درب خروج از محلی که شما در آن قرار دارید قفل است و این به انتخاب از دو گزینه ای است که بتوانید آن را باز کنید یا نه.
پارکینگ مرکز شهر


آیتم ها: کابل ماشین . یک گلدان از گیاه آبی
دشمنان: سگ زامبی
منطقه: مرکز شهردو سگ زامبی تنها دشمنان شما در پارکینگ میباشند. شما میتوانید "کابل" را از درون ماشینی که در حال شارژ باتری خود است بدست آورید که برای راه اندازی قطار برقی لازمتان میشود. زمانی که شما " روغن ماشین" را بدست اوردید و دوباره با این محل برمیگردید یک کات سین نشان داده میشود. جیل زمانی که کف پارکینگ ریزش میکند بالا برود یا خود را درون فاضلاب پارکینگ بیندازد ( تنها راه برای رفتن به آنجا ) زمانی که به پایین پرت میشود جعبه های فلزی همچنان به پایین فرود می آید.

قسمتی از خیابان فلور در دست ساخت

آیتم ها:2 تا راند راکت لانچر ( بستگی به انتخاب بازیکن
دشمنان:2 تا " درین دیمنز" یا 2 تا " برین ساکر" . 6 تا زامبی
همکاران: نیکولای جینویاو
منطقه: مرکز شهر. خیابان فلوراین محل شرق قسمتی از  خیابان فلور بود که در ابتدا 3 سگ زامبی در اطراف آن گشت میزنند بعد از برگشتن به اینجا زمانی که میخواهید آتش کوچه را خاموش کنید بقیه دشمنان نیز ظاهر میشوند.


6 زامبی اگر نیکولای در دفتر فروشگاه حضور پیدا کند(جیل صدا شلیک نیکولای را به سمت زامبی ها میشنود) همچنان زامبی درون ماشین به جیل زمانی که در آن را باز میکند حمله میکند.
2 تا "درین دیمرز" یا 2 تا " برین ساکر" دشمن شما خواهد بود اگر شما کارلوس را در دفتر فروشگاه ملاقات کنید.همچنان اگر شما برای بدست آوردن روغن ماشین به اینجا سرمیزنید 6 زامبی به شما حمله خواهند کرد.
ورودی به ساختمان شهرداری
آیتم : خشاب اسلحه دستی
دشمنان: 3 تا سگ زامبی یا 7 تا کلاغ
همکاران: کارلوس الیورا
منطقه: مرکز شهر. خیابان وارناین منطقه یکی از منطقه های مهم خیابان "وارن" میباشد که جیل میتواند با استفاده از این خیابان به ساختمان " مطبوعات راکن" و " شهرداری" برود. دروازه شهرداری بسته شده است و یادداشتی کنار آن نوشته که ساعت کاری از ساعت 9:00 الی 17:00 میباشد. در کنار دروازه هم یک ساعت الماس دار میباشد که عقربه ساعت 2:50 را نشان میدهد. برای بکار اندازی مجدد مکانیزم آن باید شما یاقوت های "کبود " و " یاقوت سبز" را پیدا کنید که بعد از قرار دادن آن دو یاقوت دروازه های شهرداری باز خواهند شد.

شما میتوانید با بدن های بی جان افرادی که روی زمین افتاده اند کمی مهمات اسلحه دستی را بدست آورید. همیچنین در انتها ی این کوچه یک در وجود دارد که از طرفی دیگر قثل میباشد که شما با پریدن از پنجره ساختمان مطبوعات راکن میتوانید آن را باز کنید.

همچنین "نمیسس" میتواند از طبقه دوم ساختمان مطبوعات راکن به پایین بپرد اگر او همانجا مانده باشد و همچنین در بازی شما وجود دارد.

زمانی که شما به همراه " کتاب برنز" به مجسمه شهردار در شهرداری برمیگردید 3 تا زامبی سگ یا 7 تا کلاغ به جیل حمله خواهد کرد.
انبار مواد شیمیایی
آیتم ها: "نفت افزودنی" . 3 قوطی باروت اسلحه
دشمنان:6 تا زامبی
منطقه: بالای شهر


"نفت افزودنی" یکی از مهم ترین وسایلی است که میتوانید در این اتاق بدست بیاورید. بعد از اینکه شما آن را برمیدارید یک فایل  FMV  نشان داده میشود که زامبی ها پنجره ها را شکسته و بعضی از آنها به انبار حمله میکنند. ( همچنان کات سین آن را میتوان هجوم زامبی ها نام گذاری کرد)  "نیکولای" اگر در اتاق بقلی قرار داشته باشد فریاد میکشد ولی اگر نباشد زامبی ها به جایی که جیل در آن حضور دارد حمله میکنند. در این اتاق دو سیله برای منفجر کردن زامبی ها و اتاق وجود دارد:

لوله ی شکسته ای که از آن گاز نیتروژن میگذرد
گازی که از لوله ی بقل لوله ی گاز نیتروژن قرار دارد.

همچنان در اینجا سه قوطی از باروت اسلحه از نوع آ و بی  وجود دارد :

باروت اسلحه آ  وقتی در اینا وجود دارد که در دفتر استگلا نباشد
باروت اسلحه بی وقتی وجود دارد که در ایستگاه قطار برقی نباشد

انبار

آیتم ها: اسپری سلامت.خاطرات داریو.خشاب اسلحه دستی. باروت اسلحه
دشمنان: 4 تا زامبی.
همکاران : داریو روسو
منطقه:بالا شهر


انبار در ناحیه بالا شهر راکن شناسایی شده جایی "داریو روسو" آنجا را به عنوان پناهگاه استفاده کرده بود. جیل بعد از اینکه از آپارتمان خود فرار کرد خود را در انبار به دنبال پناهگاه یافت .جیل تصمیم به ترک کردن انبار را بعد از اینکه "داریو روسو" او را همراهی نکرد گرفت. و این کار داریو هم بخاطر شاهد مرگ دخترش در جلوی چشمانش بود.

جیل به گشتن راه فرار خود از شهر ادامه داد. بعد از اینکه شب شد جیل دوباره به انبار میرود و میخواست " داریو" را قانع برای ترک کردن انبار و فرار ازآنجا و رفتن به کلیسای "راحبه میکاییل" بکند. با این حال زمانی که او پا به انجا گذاشت انبار مورد حمله زامبی ها قرار گرفته و "داریو" را در حال خورده شدن توسط زامبی ها یافت.


بعد از آن "انبار " را به عنوان یک دفتر در بازی  Resident Evil Outbreak,  Resident Evil Outbreak File 2.Resident Evil: The Umbrella Chronicles باز سازی کردند. و این هم قابل توجه است که جعبه های ذخیره سازی هم خالی از تیر اسلحه دستی میباشد.

همچنان دری در انبار وجود دارد که قفل است که برای باز کردن آن جیل نیاز به کلید انبار را دارد.

[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ
 سپاس شده توسط Bojji

#4
City Hall Alleyway

دالان کوچه و خیابان شهرایتم (ها):
باروت نوع B

دشمنان:
پنج یا چهار زامبی، یک زامبی هم بعدا

مکان:
مرکز شهر

موارد مرتبط:
دالان باغ شهر
حیاط لانسدل

این راهروی کوچکی است که به منطقه ی لانسدل منتهی می شود. برای حضور زامبی ها در این قسمت دو روش وجود دارد. (پنج یا چهار هیولا). پس از بازگشت به این محل از قسمت حیاط لانسدل، یک زامبی با شکستن در اتومبیل پلیس، خارج می شود و شما میتوانید از آن قسمت باروت نوع B را جمع آوری کنید.

Lonsdale Yard Sewer

فاضلاب محوطه ی لانسدلدشمنان:
Grave Digger (باس فایت)

مکان:
مرکز شهر

موارد مرتبط:
دالان باغ شهر (یکبار)
ایستگاه خیابان مرکزی

پس از سقوط به داخل این فاضلاب، با شکستن دیوار، Grave Digger به سرعت نمایان می شود. چهار سوراخ در فاضلاب وجود دارد که از آن قسمت ها مورد حمله قرار می گیرید. جیل باید نیروی برق را فعال کند تا بتواند از نردبان اضطراری استفاده کند. این هیولا میتوان با شلیک کردن به سمتش از خود دور کرد. اما کشته نمیشود. ولی میتوان از این روش برای فرار استفاده کرد. این مبارزه ضروری نخواهد بود، به هرحال گیمر فقط باید از این فاضلاب خارج شود.
Substation corridor

راهروی ایستگاه فرعیایتم (ها):
دو گیاه قرمز به طور اتفاقی

دشمنان:
دو یا شش زامبی بر حسب موقعیت

مکان:
مرکز شهر
ایستگاه فرعی

موارد مرتبط:
ورودی استگاه فرعی
ایستگاه فرعی

این راهروی کوچکی است که به ایستگاه فرعی منتهی میشود. اگر دو گیاه قرمز در پمپ بنزین نباشند، در اینجا ظاهر خواهند شد.

زامبی ها در این قسمت راهرو، هنگام انتخاب شیوه ی ادامه ظاهر می شوند. اگر جیل با استفاده از در اضطراری فرار کند آنها اینجا خوهند بود. اگر با استفاده از ژنراتور، نیروی برق را افزایش دهد، آن ها میسوزند و روی زمین دراز می کشند. همچنین، اگر هیچ کدام از این دو را انتخاب نکنید، دو هیولا در اینجا ظاهر می شوند و چهار تا وارد ایستگاه خواهند شد.
Alleyway to the Sales Office

کوچه و راهروی تاریکی به دفتر فروش بین ساختمان هاست
در آنجا یک زامبی در پنجره دیده میشه که نه میشه بهش حمله کرد و نه میشه اون رو کشت
آیتم:دو گیاه آبی
منطقه:بالای شهر
لینک ها: شیر آتش نشانی/ورودی به دفتر فروش
Sales Officeوقتی جیل وارد دفتر فروش میشود یک صحنه اجرا میشود که ممکن است دو میان پرده ی مختلف وجود داشته باشد
که مربوط به ملاقات جیل و کارلوس است:
- اگر جیل کارلوس را در Grill 13 رستوران ملاقات کند نیکلای جنوفیا در اینجا(Sales Office) ظاهر میشود که با مورفی سیکر(Murphy Seeker)نیمه آلوده روبه رو میشود که  کمک میخواهد ولی نیکلای به او شلیک میکند و او را میکشد بعد از آن نیکلای در اتاق برای بررسی جسد با لپ تاپ خود ماند.-اگر جیل کارلوس را در مطبوعات شهر راکون ملاقات کند کارلوس در اینجا ظاهر میشود (Sales Office) که در حال گفت و گو با مورفی آلوده شده است و بی اختیار او را میکشد و سپس کارلوس به سرعت آنجا را ترک میکند.
در این اتاق یک درب بسته وجود دارد که نوشته بود ذخیره سازی مواد شیمیایی و نوشته بود دسترسی به ذخیره سازی توسط کامپیوتر جیل برای باز کردن این درب باید به تلویزیون برای تماشای رمزعبور میرفت.
پس از بازگشت به این اتاق با افزودنی نفت (Oil Additive) اتاق توسط زامبی ها تسخیر شده و جسد مورفی از بین رفته است.
پنجره ها نیز توسط زامبی ها شکسته شده بود.آیتم ها :
اسپری کمک های اولیه/جوهر برای سیو/گزارش مدیر(یک فایل است که در نسخه ی اصلی این بازی وجود دارد)/یک دستگاه فکس

دشمنان: 6 زامبی (بعد از بازگشت)

دوستان:کارلوس یا نیکولای (در جست و جوی مورفی)

منطقه:بالای شهر

لینک ها:ورود به دفتر فروش/مواد شیمیایی ذخیره شده

آهنگ های استفاده شده:
وداع(برای کارلوس)
سرباز دل سردSadبرای نیکلای)
Park Bridge

دشمنان:  Nemesis-T Type
منطقه:پارک راکون
لینک ها:ورودیه تسهیلات/کانال فاضلاب
آهنگ استفاده شده:نمسیس دوباره(در صحنه)

جیل در حالی که از این پل عبور میکند نمسیس دوباره با جیل رو به رو میشود
و سپس بازیکن مجبور به انتخاب خواهد شد: بین هل دادن او به پایین یا پریدن خود جیل به پایین البته اگر نمسیس به جیل ضربه بزند خود جیل به پایین رودخانه میافتد
نمیس بخشی از پل را نابود کرد بنابراین جیل هرگز نمیتواند به پارک برگردد
پریدن پایین به رودخانه تنها راه برای دیدن محل زیر پل است با ورود به کانال فاضلاب دسترسی به این منطقه ( زیر پل ) است دیگر راهی در دسترس به این منطقه نیست

Shopping District Storage


آیتم:اهرم دستی زنگ زده/پودر شاتگان
منطقه:قسمت مرکزیه شهر
لینک ها:Shopping District
آهنگ:بدون ترس
یکی دیگر از اتاق ذخیره ، که پس زمینه آن متشکل از یک فریم است
و یک ماشین تحریره و یک صندوق مهمات کنار اهرم دستی زنگ زده و یک پودر اسلحه وجود دارد
عنوان اتاق در روی صفحه نمایش ذخیره Shopping Dist است

کوچه آتش نشانی

دشمنان:2 سگ زامبی. نمیسس
منطقه: بالا شهر


این کوچه بن بست شده ی شهر راکن با خیابان های "فیشن" و " اینردل" ارتباط دارد.  زمانی که "جیل" برای اولین بار به آنجا قدم میگذارد طرفی از کوچه در حال آنش گرفتن است بنابراین او نمیتواند از این راه به " دفتر تجاری" برسد . زمانی که او شیلنگ آتش نشانی رو پیدا میکند میتواند آتش کوچه را خاموش کند. وقتی که جیل نفت افزودنی را بدست میارد و دوباره راهش به این کوچه برمیخورد شما با "نمیسس" برخورد میکنید اگر او را در ایستگاه قطار ندیده باشید.

زیر زمین
آیتم ها :2 گیاه سبز.شات گان. روغن فندک.
دشمنان: 5 زامبی ( که در هنگام شب بیشتر هم میشوند)
همکاران: برد ویکرز
منطقه:بالا شهر


زیر زمین دارای 2 راه ورودی از منطقه تجاری خیابان " فیشین" میباشد. در این محل دارای 2 راهرو با په میباشد که در در خیابان "جک" شناسایی شده است. در این راهرو یک انبار قفل شده وجود دارد که اگر جیل برای زیر و رو کردن آن برود یا در نزدیکی آن گشت بزند "برد ویکرز" از آن بیرون میاید که در تعقیب گروهی از زامبی ها بوده. این انبار جهت نگهداری و انبار کردن بسته های آب آشامیدنی بوده. جیل جسد یک افسر پلیس که نا آشنا است را در آنجا همراه با اسلحه "  Benelli M3S " پیدا میکند همچنین یک وسیله خیلی مهم و کاربردی هم در این زیر زمین وجود دارد که شما آنرا برمیدارید و آن هم "روغن فندک " میباشد.

راه ورودی به انباردشمنان : زامبی
منطقه: بالای شهر

یک راهرو باریکی که شما را به خیابان های شهر راکن میرساند. بعد از آنکه جیل خیابان و کوچه های اطراف انبار را جستجو کرد او شاهد مرگ دختر جوانی را در این راهرو میشود که توسط زامبی ها کشته شد و در آن موقع هیچ اختیار انتخاب برای نجات دادن دخترک به جیل و بازیکن در آن موقع داده نشده است.
دفتر انبار خانه
آیتم ها:کلید انبار.جوهر . باروت اسلحه
منطقه: بالای شهر

این اتاق دارای یک صندوق آیتم برای وسایل شما و یک ماشین تایپ برای سیو کردن بازی میباشد که شما برای اولین بار بازیتان را میتوانید در اینجا سیو کنید. نام فایل سیو شده شما "انبار" میباشد. این انبار نیز حالت مزدوری به نام "عملیات جکل" نیز وجود دارد.
مرکز شهر


منطقه بالا شهر یکی از لوکیشن هایی است که بازی "رزیدنت ایول 3: نمیسس" شروع آن از اینجا آغاز میشود که میتوانید با استفاده از این خیابانها جاهای مختلفی را جستجو کنید.

خیابان فیشین
خیابان جک
خیابان اینردل
خیابان وارن

19 محل و اتاقهایی که شما میتوانید در این خیابان ها جستجو کنید.


ساختمان آپارتمان جیل
انبارخانه
دفتر انبار خانه
راهرو ورودی به انبار خانه
منطقه تجاری در خیابان فیشین
زیر زمین
منطقه کاری خیابان جک
راه پشتی بار جک
کوچه ی بن بست شده
کوچه آتش گرفته
انبار کوچه
دوراهی بین خیابان فیشین و اینردل
کوچه طولانی
کوچه آتش نشانی
دوراهی بین خیابان اینردل و وارن
کوچه به دفتر مرکز تجاری
ورودی به مرکز تجاری
دفتر مرکز تجاری
انبار مواد شیمیایی و دارویی

ورودی به دفتر مرکز تجاریآیتم ها: چرخ دنده
دشمنان:2 برین ساکر یا 2 درین دیمز
منطقه: بالا شهر

زمانی که بازیکن وارد این کوچه بن بست شده میشود یک "چرخ دنده" ای دریافت میکند که میتوانید با استفاده از آن کرکره های انبار پشت بار جک را باز کنید که بعد از این کار شما 3 تا مهمات اسلحه موشک انداز دریافت میکنید. همچنین در این منطقه که پا میگذارید 2 " Drain Deimos " یا " Brain Suckers " وجود دارد. شما میتوانید آنها را با استفاده از مواد منفجره ای که به دیوار ورودی به دفتر مرکز تجاری وصل شده است را ازبین ببرید.

فاضلاب پارکینگ مرکز شهر

دشمنان:Sliding Worms
منطقه: مرکز شهر. خیابان وارن


تنها راه برای رسیدن به اینجا این است که موقع انتخاب گزینه ها گزینه "پریدن به پایین" را انتخاب کنید زمانی که در پارکنیگ مرکز شهر هستید. و همچنین هیچ راه برگشتی به سمت پارکینگ هم از اینجا ندارد. " Sliding Worms " تنها دشمنان شما در این محل میباشند. و همچنان شما میتوانید جسد مرده " Grave Digger " در اینجا ببینید.....

ماشین پلیس 125یکی از ماشین های پلیس شهر راکن سیتی را بازیکن میتواند در خیبان ویران شده رزیدنت ایول 3 : نمیسس مشاهده کند. این ماشین در اصل وظیفه محافظت از بار " جک" و مسدود کردن آن خیابان را به عهده داشت. این نوع مدل ماشینها در ساختمان اداره پلیس راکن سیتی کاربرد فراوانی داشتند که در حین تخریب شهر راکن همه آنها از بین رفتند. اگر "جیل ولنتاین" به ماشین پلیس نزدیک بشود یک زامبی از آن بیرون آمده و به او حمله ور میشود و بعد از کشتن آن شما میتوانید یک قوطی باروت اسلحه از ماشین پلیس دریافت کنید. پیشنهاد میشود که اول زامبی را کشته و بعد جایزه خود یا همان باروت اسلحه را دریافت کنید.
اتاق عملیات
آیتم ها:

رزیدنت ایول 2 : یاقوت قرمز . گزارش عملیات 1

رزیدنت ایول 3: کارت استارز جیل . مهمات شاتگان . جوهر


اتاق عملیات یکی دیگر از محل هایی در ساختمان اداره پلیس شهر راکن است که شما آن را میتوانید در رزیدنت ایول 2 و رزیدنت ایول 3  مشاهده کنید.


رزیدنت ایول 2

یکی از دو یاقوت های قرمز در پشت عکسی از حضرت عیسی در اینجا قایم شده که شما میتوانید با آتش زدن آن یاقوت را دریافت کند.

رزیدنت ایول 3


اگر بازیکن انتخاب گزینه فرار از ملهکه را در روبه رو شدن با نمیسس در در ورودی اصلی اداره پلیس را انتخاب کند اون میتواند کارت عضویت استارز خود را در این اتاق بدست بیاورد. این هم ممکن است که مقداری مهمات شات گان رویه شومینه اتاق پشتی وجود داشته باشد و اگر نبود در دفتر غربی وجود دارد.
دفتر بخش غربی

آیتم ها:گزارشات برانا . مهمات شات گان
دشمنان: 4 زامبی
منطقه: طبقه همکف ساختمان اداره پلیس راکن سیتی


این اتاق به اتاقهای شامل " اتاق نگهداری شواهد و رختکن افسران" راه داشت. در حین شیوع ویروس در شهر. تعداد معدودی از افسرانی که جون سالم بدر بردند که شامل "elliot edward " و "david ford" و "marvin branagh " در این اتاق بعد از قرار دادن افسران زخمی شده در اتاق نگهداری مدارک پناه گرفتند. در 28ام سپتامبر افسرانی که زخمی شده بودند به دفتر بخش غربی ساختمان پلیس شهر راکن حمله ور شدند و 4 تا افسر را کشتند. این موضوع هم هنوز معلوم نشده که "david ford " خودکشی کرد یا طی حمله کشته شده بود آنچه که در گزارشات "Elliot Edwards " نوشته شده بود. از این حمله فقط 2 نفر جان سالم به در بردند. "elliot edward  " که از طریق پشت بام اداره پلیس در تلاش برای فرار کردن بود که به دست زامبی ها کشته میشود. و "ماروین برانا" هم از حمله کمی زخمی شده بود در اتاق کوچگتری در دفتر پناه گرفته و بعد از ترک گلیان یا کلر" از دفتر او تبدیل به زامبی میشود.


رزیدنت ایول3


در این منتطقه ممکن است چندین زامبی وجود داشته باشد. همه چهار نفر از آنها نزدیک اتاق کوچک و یکی از آنها هم نزدیک درب ورودی اتاق قرار دارد. همچنان امکان این هم هست که مهمات شات گان از رویه میزی که کنار آن جسد ماروین برانا وجود دارد پیدا کنید. اگر اینجا نبود شما باید در اتاق نقشه کشی و عملیات رویه شومینه آنهارو پیدا کنید.
راهروی بخش غربی

آیتم ها :2 گیاه سبز
دشمنان:4 زامبی. نمیسس
منطقه: طبقه همکف ساختمان اداره پلیس

این قسمت از ساختمان پلیس به راهروی سمت شمالی و اتاق نگهداری مدارک و اتاق تاریک و راه پله ها به سمت دفتر استارز ارتباط دارد. در حین شیوع ویروس افراد باقی مانده با استفاده از این راهرو به سمت اتاق عملیات رفت آمد میکردند. در 27ام سپتامبر افسرانی که نجات یافته بودند افرادی که در طی حمله مجروح شده بودند را از طریق این راهرو به اتاق نگهداری مدارک انتقال دادند و در اتاق گهداری مدارک را از جهت راهرو قفل کرده و خود آنها در دفتر بخش غربی پناه گرفتند.
این راهرو نیز در رزیدنت ایول 2 و رزیدنت ایول 3 : نمیسس  حضور پیدا کرده و نکته این هست که در هردو بازی محل قرار گرفتن زامبی ها یکسان است.


رزیدنت ایول 3


بعد از آنکه جیل ستجاق قفلی خود را از دفتر استارز پیدا کرده و از اداره پلیس خارج شود نمیسس از پنجره داخل راهرو به تعقیب شما میپردازد. ولی اینبار نمیسس راکت لانچر خود را به همراه دارد و او همچنان دنبال شما در اتاق به اتاقی که ازش فرار میکنید میباشد.
راهروی شمالی طبقه همکف

آیتم ها:2 گیاه قرمز
دشمنان: 5 زامبی. 2 سگ زامبی
منطقه: طبقه همکف اداره پلیس راکن سیتی

این راهرو شمالی به راهرو بخش جنوبی نیز متصل میشود. در 26ام سپتامبر زمانی که پارکینگ اداره پلیس هرج و مرج شد تمام افسران پلیس سعی کرده هر درب و پنجره را با تخته چوب و پارک کردن ماشین در جلوی آن بپوشانند که زامبی ها به ساختمان وارد نشوند. در قسمت راهرو جنوبی فقط توانستند با کرکره های برقی درب و پنجره ها را پوشش بدهند و همینطور راهرو بخش شمالی را آنها با استفاده از تخته های چوبی پوشش دادند.

در 27ام سپتامبر ساعت 1 شب پنجره های بخش غربی که با چوب پوشش داده شده بودند شکسته شد و زامبی ها به افسران پلیس حمله ورشدند و در این مبارز حدود 12 نفر برای جلوگیری ورود زامبی ها به راهرو قسمت شمالی مجروح شدند. افسران بازمانده از آن حمله افراد مجروح را در اتاق نگهداری مدارک زندانی کردند و درب آن را از دوطرف ( قسمت دفتر غربی و قسمت راهرویه غزبی) قفل کردند.

در  28ام سپتامبر در ساعت 2و 30 دقیقه افرادی که در اتاق نگهداری مدارک زخمی شده بودند تبدیل به زامبی شدند و  به دفتر بخش غربی حمله ور شدند و 4 نفر از بازماندگان را کشتند. "دیوید فورد" یکی دیگر از آن 4 نفر بازماندگان بود که هنوز مشخص نیست که آیا او خودکشی کرد یا بدست زامبی ها کشته شد. "ماروین برانا" هم بعد از آن حمله زخمی شد و در اتاق کوچک دفتر بخش غربی پناه گرفت که بعد از مدتی او هم تبدیل به زامبی میشود.

این اتاق خیلی اتفاق هارا به خود دیده. دشمنان این قسمت 5 تا زامبی یا 2 سگ زامبی میباشند. همچنان دو گیاه قرمز هم در کنار بن بست بخش غربی هم نیز وجود دارد.اگر نبودند در طبقه دوم نیز آنها را پیدا خواهید کرد.
گالری ساعتآیتم ها: چرخ دنده طلایی.
Crystal Ball
Amber Ball
Obsidian Ball
خاطرات سرباز . 3 راند برای اسلحه گراند لانچر
دشمنان: 3 زامبی یا 8 Sliding Worm
منطقه: برج ساعت راحبه میکاییل


برای اینکه بازیکن بتواند "چرخ دنده طلایی" را بدست بیاورد لازم است که پازلی را در این اتاق کامل کند. پازل شامل این میشود که شما باید 3 سنگ قیمتی Amber Ball " " Obsidian Ball" Crystal Ball"را که هرکدام در دسته مجسمه ای است را به ترتیب بر رویه تابلو "ساعت زمان" بزارید.


زنگ بزرگی که در جلوی درب پشتی اتاق قرار دارد فقط با بازی با کرکتر "کارلوس الیورا" قابل حرکت دادن آن زنگ میشود. بعد از بازگشت او از بیمارستان راکن سیتی او با 3 تا زامبی زن یا 8 تا  Sliding Worms روبه رو میشود. و همینطور بعد از اینکه به برج ساعت برگردید ساختمان شروع به لرزش میکند و یک ویدیویی کوتاه نشان داده میشود که با نام "  Feel the Tense..." میباشد که به معنای "نمیسس نزدیک است" میباشد.

لابی طبقه دوم برج ساعت

دشمنان:عنکبوت های غول پیکر.
منطقه: برج ساعت راحبه میکاییل. طبقه دوم.


در این قسمت از این بنا شما وسایل قیمتی و گران قیمتی را که توسط چراغ های قدیمی تزیین شده اند را مشاهده خواهید کرد.  تنها دشمنان شما در این طبقه عنکبوت های غول پیکر میباشند که با استفاده از مواد منفجره ای که بر رویه دیوار نصب شده است شما میتوانید آنها را ازبین ببرید.
اتاق پیانودشمنان:زامبی . نمیسس
منطقه: برج ساعت سنت میکاییل( طبقه اول)

اگر جیل جستجویش را در این مرحله از حیاط برج ساعت شروع کند درهایی که به در سالن غذاخوری میرسد بسته میباشد و شما نیازمند به "کلیدWinder " هستین تا در را باز کنید. وقتی شما دوباره وارد این اتاق بعد از اینکه از اتاق کوچک برج خارج شوید اگر کمی جلو تر بروید زامبی ها پنجره ها رو میشکنند و شمارو محاصره میکنند.

و همچنین اگر کنترل "مکارلوس" را داشته باشید 4 زامبی نیز در این اتاق انتظار شما را میکشند. همینطور محیط داخلی این ساختمان بعد از برخورد هلیکوپتر با آن تغییر کرده است. و برای همین درهایی که شما را به سمت حیاط برج میبرند نیز بخاطر آتش سوزی بسته شده اند.


اگر کارلوس هنوز با "نمیسس" در این مرحله درگیری نداشته باشد این هیولا از میان آتش به این محل آمده یا با شکستن در داخلی که به سالن غذاخوری میرسد به دنبال شما میدود. اگر او همچنان در حال تعقییب شما باشد و شما به اتاق کوچک برج رسیده باشید او در را میشکند و جیل را میکشد و آنجاست که شما گیم اور میشوید!


وقتی  که شما کنترل "جیل" را بدست گرفته اید در این محل درگیری نیز با نمیسس خواهید داشت. او تمام درهایی که به سالن غذاخوری راه دارد را میبندد و در طی یک کات سین او را درحالی که از میان آتش سوزی که در بیرون ساختمان رخ داده بود به داخل می آید. هیولا 40% هوشیاری خود را در مبارزه با کارلوس قبلا از دست داده است و اگر شما با او بجنگید  Assault Rifle و مهمات بینهایت  در حالت سخت بدست بیاورید.
اتاق مکانیزم( طبقه سوم)

آیتم ها:Chronos Chain. چرخدنده ای از جنس نقره
جوهر برای ماشن تایپ. باروت اسلحه و راند های موشک اندازاین اتاق دارای صندوق نگهداری آیتم های بازیکن و یک ماشین تایپ میباشد. و نام سیو شما در این قسمت از بازی به نام اتاق مکانیزم میباشد. در اینجا یک جعبه موزیکال و پارل وجود دارد که اگر جیل آنرا حل کند میتواند  Chronos Chain  برا ساختن کلید Chronos بدست بیاورد. در انتهای اتاق نیز ابزاری برای راه انداختن ناقوس برج وجود دارد که حتما باید چرخدنده ی Chronos در آن قرار بگیرد تا کار کند.

همچنان شما میتوانید دو بسته از باروت اسلحه و راندهای اسلحه ی موشک انداز بهره مند بشوید.
سالن غذاخوری برج ساعت

آیتم ها:مهمات اسلحه موشک انداز.
دشمنان:  Drain Deimos. Brain Sucker.Zombie
همکاران: کارلوس الیورا
منطقه: برج ساعت راحبه میکاییل ( طبقه اول)


زمانی که شما به اینجا وارد شوید. اگر کرکتر شما این قسمت از بازی را از حیاط برج شروع کرده باشد. او "کارلوس" را در اینجا ملاقات خواهد کرد.و در این صورت یک کات سین به شما نشان داده خواهد شد که جیل سیلی به صورت کارلوس بخاطر از دست دادن شجاعت خود برای فرار از شهر راکن مینوازد. و اگر بازیکن این قسمت از بازی را از منطقه تصادف شروع کرده باشد. نمیسس در این سالن حضور پیدا میکند. 3 تا  Brain Suckers یا Drain Deimos یا فقط 3 تا زامبی دشمنان شما در این منطقه میباشد. همچنان بازیکن میتواند یک بسته راند گرند لانچر که رویه شومینه قرار دارد بدست بیاورد. اگر در اینجا وجود نداشته باشد پس در اتاق مطلعه این مهمات پیدا میشوند.بازی کردن با کرکتر کارلوس 5 زامبی در این منطقه انتظار شما را خواهند کشید. و اگر در جایی که شما کنتر کارلوس را بدست دارید نمیسس در سالن را خواهد شکست و شما را تا اتاق پیانو تعقییب خواهد کرد و جیل را خواهد کشت.
اتاق مجلل برج

منطقه: طبقه اول برج ساعت راحبه میکاییل.


این اتاق دارای صندوق نگهداری آیتم بازیکن و دستگاه تایپ میباشد. و نام سیو شما در این منطقه به نام اتاق نشیمن میباشد. اگر نقطه شروع جیل از منطقه تصادف باشد راه ورود به اتاق مطالعه بسته میباشد. و کلید  Winder  میتواند این در را باز کند.
اتاق مطالعه


آیتم ها:کارت پستال .نوار جوهر.مهمات اسلحه موشک انداز.
دشمنان: زامبی و عنکبوت
همکاران:کارلوس الیورا
منطقه:برج ساعت میکاییل . طبقه اولاگر نقطه شروع بازی جیل از منطقه تصادف باشد بازی را با ورود به این اتاق آغاز میکند. وقتی که وارد میشود صداهای عجیب غریبی میشنود که دراین موقع زاویه فیلمبرداری تغییر میکند. اگر بازیکن کمی جلوتر برود "کارلوس اولیورا" را ملاقات میکند که کرلوس به جیل یک بسته از راندهای موشک انداز به او میدهد. مقداری دیگر از راندهای اسلحه موشک انداز نیز در این محل نیز پیدا میشود اگر وجود نداشتند میتوانید آنهارا در سالن غذاخوری پیدا کنید. و اگر نقطه شروع بازی جیل از حیاط برج ساعت باشد 4 زامبی و چندتا عنکبوت بعد از ورود شما به این اتاق پدیدار میشوند.

دربی که به راهروی تار عنکبوت گرفته نیز قفل میباشد که برای باز کردن آن به کلید  Chronos  احتیاج پیدا میکنید.

بازی با کرکتر کارلوس نیز چهار زامبی انتپار شما را در این اتاق میکشند. و همچنین او میتواند یک نوار ا جوهر بدست بیاورد اگر جیل آن را زودتر برنداشته باشد.
محل تصادف

آیتم ها:بازوت اسلحه از هر دو نوع. کلید های وینر و بزل.
دشمنان: 4 زامبی .2 سگ زامبی
منطقه:برج ساعت طبقه اول


اینجا نقطه شروع شما بعد از اینکه شما با قطار برقی به اینجا میرسید و جیل انتخاب میکند که از پنجره قطار به پیرون بپرد و بر رویه تصویر گزینه های انتخابی پدیدار میشوند. 2 عدد قوطی باروت اسلحه و 2 عدد قوطی باروت اسلحه از نوع"ب" ازین اتاق پیدا کنید. بعد از اینکه از محل تصادف قطار با اتاق دور میشوید یک کات سین به شما نشان داده میشود که 4 زامبی از درون شعله های آتش به سمت شما می آیند و سعی در حمله کردن به کرکتر شما را دارند.

همینطور یک کلید بسیار مهم در این اتاق پشت بک تابلوی نقاشی یافت میشود. اگر محل استارت بازی شما از اینجا باشد این کلید  Winder  خواهد بود. و اگر از سمت باغ برج ساعت شروع کرده باشید این کلید  Bezel خواهد بود.

وقتی شما با کرکتر کارلوس بازی میکنید. چندتا هیولا در این اتاق دوباره پدیدار میشوند. 4 تا زامبی دیگر و 2 تا سگ زامبی.

[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ

#5
باغ برج ساعت

آیتم ها: 3 گیاه سبز. 2 گیاه آبی
دشمنان: 8 کلاغ یا 3 سگ زامبی. نمیسس (باس مرحله)
منطقه: برج ساعت ( باغ)


اگر بازیکن فشردن ترمز اضطراری انتخاب کند جیل در اینجا حضور پیدا میکند.8 کلاغ یا 3 سگ زامبی دشمنان شما در این منطقه میباشند. 3 گیاه سبز و 2 گیاه آب در اینجا میتوانید پیدا کنید.

اگر نقطه شروع جیل از اینجا باشد. بنابراین درب شما را به طبقه اول لابی برج که درب آن از طرف دیگر بسته است راهنمایی میکند. اگر جیل از منطقه تصادف بازی را شروع کند بنابراین درب آنرا به اتاق پیانو راهنمایی میکتد که از طرف درب لابی برج بسته است.

اگر برایه اولین بار جیل ناقوس برج را بصدا دربیاورد . نمیسس ظاهر میشود و یک کات سین نشان داده میشود که میتوان آن را با موسیقی پیش زمینه خود به نام ( از نجات تا کشته شدن) نامید. بعد از آن باید با هیولا بجنگد که بعد از مدتی به ویروس آلوده میشود. در این صورت کارلوس بعد از منفجر کردن راکت لانچر نمیسس هیولا را برای مدتی بیهوش میکند. بعد از اینکه کارلوس نمیسس را بر زمین میزند به جیل که بیهوش شده بود کمک میکند و او را به اتاق کوچک برج میبرد.

و اگر نمیسس را شما قبل از اینکه به این مرحله برسید او را یکبار بر زمین زده باشید به این منطقه باز نخواهد گشت.
بالکن طبقه 2
آیتم ها:2 گیاه قرمز.
دشمنان: نمیسس
منطقه: برج ساعت .بالکن طبقه 2


در این طبقه یه سری پروژکتور برای نورنمایی برج ساعت وجود دارد که میتوانند بوسیله کنترلری که کنارپله اضطراری وجود دارد روشن شوند. همچنین زمین آن طبقه بخاطر چپ شدن کوزه کنار دیوار خیس شده است.

همچنین یک جای کلید " Bezel Key " بر روی دیوار وجود دارد که با قرار دادن آن کلید میتوانید پله اضطراری را پایین بیاورید.

بعد از اینکه دوباره به طرف دربی که شما را به لابی طبقه دوم میراسند برمیگردید. نمیسس  نمایان میشود و برای شما گزینه های انتخابی در بازی پیش میاد.


از پروژکتور ها استفاده کنید: جیل پروژکتور را روشن میکند و باعث میشود که نمیسس از شدت تابش نور به عقب قدم بردارد و بعد او را از بالکون به پایین پرتاب کنید.
از کابل استفاده کنید: جیل کابلی که به پروژکتور متصل است را میکند و آن را روی زمین خیس میندازد و نمیسس دچار برق گرفتگی میشود. شانسی برای فرار شما و چند قدم تا نابودی موجود برای شما فراهم میکند ولی به زودی بیدار خواهد و به دنبال شما میاد.
جنگ با نمیسس

اگر شما گزینه جنگ با نمیسس را انتخاب کنید میتوانید یک اسپری سلامت از او بدست آورید.

لابی طبقه 1
آیتم ها:اسپری سلامت. نقشه. یادداشتی از مزدور آمبرلا .
گیاه آی. گلوله های شات گان. بمب.

دشمنان: نمیسس. از نوع تی

منطقه:لابی طبقه دوم برج ساعت

لابی طبقه اول یکی از اصلی ترین لوکیشن برج ساعت راحب مایکل در رزیدنت ایول 3 میباشد. در این لابی بسیاری از لوازم قدیمی و عتیقه  با نورنمایی های قدیمی وجود دارد. در طرف دیگر راه پله سالن دو میز دارای 2 جعبه موزیکال وجود دارد که هرکدامشان یک موزیکال منحصر به فرد را دارند و یکی دیگر از رمز  این قسمت از بازی رزیدنت ایول 3 میباشد که باید آن را به طور کامل در اتاق شیروانی حل کرد.


روی زمین یک سرباز شرکت آمبرلا کنار میزی مرده است. با جستجو کردن جسدش میتوانید بمب در حالت سخت بدست بیاورد و درحالت آسان نیز مهمات شات گان میتوانید پیدا کنید و همینطور روی میز یک نقشه و اسپری سلامت نیز وجود دارد.


بعد از اینکه جیل آلارم برج ساعت را فعال میکند. دو هلیکوپتر به برج ساعت میرسند تا جیل را بخاطر درخواست کمک نجات دهند. نمیسس با راکت لانچر خود به هلیکوپتر ها شکلیک میکند و باعث میشود که آنها به برج ساعت برخورد میکنند. وقتی جیل نمیسس را نابود میکند. تمام برج ساعت بخاطر برخورد هلیکوپتر با آن به آتش کشیده میشود. و باعث بسته شدن قسمتهای بالایی برج و ورودی به باغ میشود.

زمانی که کارلوس با واکسن از طریق این راه وارد برج میشود برای بار دوم نیز با نمیسس مواجه میشود. او سریع خودش را قبل از اینکه آوار راه ورودی به پناهگاه جیل ببند از زیر آن رد میشود. او میتواند با نمیسس بجنگد یا به کمک جیل بشتابد. او نمیتواند به طور کامل نمیسس را نابود کند فقط او را بیهوش میکند ولی 40% انرژی خود را در جنگ مرحله آخر از دست میدهد. اگر جنگ در نزدیکی جایی که جیل به آنجا پناه گرفته باشد . نمیسس جنگ را رها میکند و سمت ماموریت مهمش ( کشتن جیل) پیش میرود. و اگر کارلوس در اتاق مطالعه پناه گرفته باشد بجای جنگیدن با نمیسس یا نجات جیل. میتواند صدای حمله هیولا به جیل را از آنجا بشنوید.
آرامگاه پارک راکنآیتم ها:2 گیاه قرمز
دشمنان:5 زامبی.باس مرحله( کرم غول اسا)
منطقه: پارک راکن

این آرامگاه کوچک در قسمت شمال غرب پارک راکن قرار دارد. اگر در آرامگاه پرسه بزنید کرکتر شما "جیل" با 5 تا زامبی که در سبزه ها پرسه میزنند روبه رو میشود. 2 گیاه قرمز هم میتوانید در این منطقه پیدا کنید. یه اتاق کوچکی هم در پشت آرامگاه نیز وجود دارد که اتاقک استراحتگاه کارگرهای باغ میباشد که عنوان یک منطقه مخفی برای عملیات تیم آمبرلا میباشد. درب این کابین قفل میباشد که شما میتوانید با بدست آوردن کلید آرامگاه آنرا باز کنید.

بعد از مدت کوتاهی که جیل و نیکولای همدیگر را ملاقات میکند و نیکولای آنجارا ترک میکند. یک کات سین نشان داده میشود که کرم خاکی غول آسایی از زمین آرامگاه بیرون میاید.این کات سین را با نام "زلزله؟" معروف میباشد. این کرم خاکی غول اسا میتوانید با برق گرفتگی از بین برود که جیل در بازی چراغهای ارامگاه را درون آبی میندازد بمیرد. و بعد از مرگش یک قفسه برای راه خروج از آن منطقه و رفتن به سوی سیستم فاضلاب باشد که از آن راه جیل میتواند فرار کند.
گیت پشتی پارک
آیتم ها:کلید کابین. دست نوشته های زدوران.مهمات مگنوم
دشمنان: 3 سگ زامبی یا 3 هانتر بتا
منطقه: پارک راکن

دو نوع دشمن در ان منطقه میتوانند در این محل وجود داشته باشند. 3 هانتر بتا یا 3 سگ زامبی تنها دشمنان اینجا میتوانند باشند. در این منطقه بشکه های نفت وجود دارد که به جیل کمک میکند سریع تر به حساب دشمنانش برسد.

دو جسد سربازان آمبرلا نیز در کنار گیت وجود دارد که با جستجوی آنها میتوانید آیتمهایی پیدا کنید ه مهم ترین آنها کلید کابین میباشد و در جسد دیگری میتوانید مهمات اسلحه مگنوم پیدا کنید.

این درب قفل میباشد ولی جیل به محض پیدا کردن کلید میتواند از آنجا فرار کند.
کابین ارامگاه


آیتم ها: لوله ی آهنی.باروت مهمات
همکاران: نیکولای
منطقه: پارک راکن

کابین ارامگاه یک اتاق کوچک است که در ارامگاه پارک راکن قرار دارد.

درب این اتاق در اول بسته میباشد ولی بعد از بدست آوردن کلید آن میتوانید وارد آنجا شوید.وقتی که جیل برای اولین بار وارد آنجا میشود میتواند یه سری مهمات بررای خود پیدا کند همچنین یک دستگاه تایپ در یکی از اتاقک های این اتاق برای سیو کردن . زمانی که بازیکن گوشه کنار اتاق را میگردد به یک شومینه که دیوار پشتی آن به نظر کمی عجیب میرسد برمیخورد جیل میتواند به کمک لوله ی آهنی دیوار پشت شومینه را خراب کند و وارد طرف دیگر اتاق شود .

در پشت  شومینه یک مخفیگاه  که مورد استفاده مزدوران آمبرلا قرار میگرفت وجود دارد. بعد از اتمام جستجوی اتاقک او با نیکولای برمیخورد و از پشت پرده های راکن سیتی و حادثه ی آن باخبر میشود. با این وجود اتاق نگهانی لرزش شدیدی میکند که باعث فرار نیکولای از آنجا میشود. کرم غول آسایی که ارامگاه را خراب میکند که شامل آن اتاق هم میشود اجازه ورود دوباره به جیل را درون آن اتاق نمیدهد. و باید با آن بجنگد...

اتاق سیو کابین ارامگاه

آیتم ها: اسپری سلامت
منطقه: پارک راکن

این اتاق همان اتاق سیو یا انبار کابین آرامگاه میباشد که داری یک صندوق برای نگهداری وسایل جیل و یک ماشین تایپ برای سیو کردن بازی میباشد. و نام سیو شما در اینجا "آرامگاه" میباشد.
مخفیگاه مانیتور
آیتم ها :کلید درب پشتی حیاط.گزارشات مافوق گروه
فکسی از مرکز فرماندهی.جوهر. مهمات موشک انداز
منطقه: پارک راکن.اگر برای اولین بار بازیکن کلید درب پشتی پارک که قفل شده است را بردارد رادیویی که در پیش مانیتور ها وجود دارد روشن میشود و یک کات سین کوتاهی نشان داده میشود.
راه پارک
دشمنان: 4 زامبی. هانتر بتا
منطقه: حوالی پارک راکن


به طور تکنیکی بازیکن این قسمت را با کرکتر "کارلوس الیورا" جستجو میکند. با این حالی که شما برای باز کردن گیت های پارک راکن و ورود به دفتر پارک نیاز به سنجاق قفلی دارید که برای کارلوس موجود نیست برای همین نمیتوانید وارد شوید. 4 زامبی نیز در گوشه کنار این ره وجود دارد که میتوانند با شلیک به بشکه نفتی که کنار آنها موجود است کشته شوند.2 هانتر بتا هم نیز در ورودی بیمارستان وجود دارد که کارلوس با آنها مواجه میشود. بعد از اینکه کارلوس از مین هایی که در بیمارستان جاسازی شده بود فرار میکند یک کات سین نمایش داده خواهد شد.

بعد از اینکه شما با کرکتر جیل به اینجا میایید. میبینید که کل بخش غربی بوسیله تخریب بیمارستان بسته شده. و 4 زامبی هم دشمنان شما میباشد.
پارک راکندمشنان: اسلایدینگ ورمز. هانتر بتا.زامبی
منطقه: پارک راکن

وقتی جیل برای اولین بار به اینجا پا میگذارد. یه سری دشمنان در اینجا ظاهر میشوند. 6  Sliding Worms یا هانتر بتا تنها دشمنان ممکن این منطقه هستند. همنچنان جیل میتواند با شلیک به چراغهای پارک  جریان الکتریکی ایجاد کند و دشمنان خود را ازبین ببرد.

بعد از شکست دادن باس مرحله و بازگشت به اینجا با چند تازامبی مواجه میشوید .
فاضلاب پارکبرای اولین بار که اینجا میایید. کرم خاکی غول آسا رو در اینجا میبینید و آب بالا میاید. و بعد از این اتفاق تعداد بیشماری از کرم های آبی به سویه شما حمله ور میشوند. که بعد از کشتنشون سری جدیدی میایند. بعد از کشتن کرم خاکی غول آسا و وارد شدن اینجا 3 عنکبوت غول اسا تنها دشمنان شما میباشند.
پل پارک
دشمنان: هانتر بتا. سگ زامبیچند دشمن در این منطقه نیز وجود دارد. 4 سگ زامبی روی پل وجود دارند یا هانتر بتا از درون آب به شما حمله ور میشوند تنها دشمنان ممکن این منطقه هستند.
راه ورودی اتاق بازسازی شده

همکاران : نیکولای
منطقه:کارخانه دفن زبالات
راه ورودی به اتاق بازسازی شده راهی است که شما را به اتاق بازسازی میرساند. این اتاق پر از کابل های برق و وسایل های تخریب شده روی زمین میباشد. در انتهای راهرو شما به یک درب دولنگه برمیخورید که قفل است و نیاز به کارت دیسک دارد که باز شود. که در صورت داشتن آن "جی ولنتاین" میتواند به صورت خودکار وارد اتاق شود.  اگر بازیکن در موقع مواجه با نمیسس در روی پل گزینه "پرت کردن هیولا از روی پل" را انتخاب کرده باشد. یک کات سین به شما نشان داده میشود که جیل با نیکولا مواجه میشود. نیکولای  جیل را درباره نقشه هایی که آمبرلا برای راکن سیتی کشیده بود مطلع کرد ولی نمیسس او را از سوراخی که در سقف ایجاد شده بود بوسیله یکی از ریشه های دست خود به بیرون میکشد.
بخش کنترل اتاق بازسازی شده


آیتم ها: دیسک سیستم. 2 گیاه سبز. گیاه آبی. نقشه کارخانه متروکه.
دشمنان: زامبی.
منطقه:کارخانه دفن زباله.

وقتی که "جیل" برای اولین بار به اینجا قدم میگذارد با 5 زامبی مواجه میشود. برای اینکه شما به راهرویی که بخش کنترل اتاق بازسازی شده قرار دارد برسید باید اول معمای بخار داغی که از لوله ها میایند و راهتان را بسته است را مانند معمای اتاقهای دیگر مانند " معمای نمونه آب خالص" را حل کنید.

اگر نقطه شروع "جیل" از کانال فاضلاب باشد. پس درب ورودی به این ساختمان میتواند از این منطقه باز شود.

بعد از جنگ با نمیسس یک سری زامبی رنگ رو پریده دیگر هم در اینجا حضور خواهند داشت. همینطور میتونید حباب های بزرگی که در استخر آنجا وجود دارد را مشاهده کنید که این حالت بخاطر این است که نمیسس درون آن افتاده است.
اتاق تصفیه آب

آیتم ها: اسپری سلامت. باروت اسلحه.کلید ساختمان
منطقه: کارخانه دفن زباله.

جیل میتواند در اینجا 3 قوطی باروت اسلحه پیدا کند. اگر آنها در  اینجا وجود نداشته باشند پس باید شما در رختکن این ساختمان دنبالش بگردید. در این اتاق یک سری نرم افزار هایی وجود دارد مانند : نرم افزار برای چک کردن پاک بودن آب . اولین نرم افزار نیاز به چک کردن و باز کردن "نمونه آب" در دستگاهی که قفل است میباشد . دیگر نرم افزار نیاز به کد "کلید ساختمان" میباشد. که میتواند درب قفل اتاق زیرزمین را باز کند بعد از انجام مراحل تصفیه آب باز کند.

آسانسور اتاق پردازش
منطقه : کارخانه دفن زباله.

یکی دیگر از اتاقهایی که در این ساختمان وجود دارد ولی فقط مجهز به آسانسور. جیل میتواند به کمک آن طبقات کارخانه متروک را بالا و پایین کند. وقتی به اینجا وارد میشود همان دقیقه حرکت نمیکند تا زمانی که کنترل پنل آسانسور را درست کنید.

نیروگاه طبقه دوم کارخانه

آیتم ها:2 گیاه آبی
منطقه: کارخانه دفن زباله.


در این اتاق یک سری لوله های گاز وجود دارد. بخاطر خارج شدن گاز از این لوله ها به جیل اجازه نمیدهند تا به دستگاه کنترل کارخانه برسد. اینجا لازم است تا با کمک دکمه هایی که کنار این لوله ها وجود دارد  گاز ها از سر راهتان کنار بروند و بگذارد تا شما به کنترل پنل برسید. بعد از فعال سازی پنل. برق اتاق بازسازی برای ورود راه اندازی میشود.

همچنین در این اتاق آسانسوری وجود دارد که بدون کلید قرمز قفل است. بعد از فعال سازی مجدد آن میتوانید با کمک آن به طبقه همکف کارخانه برود.
استراحتگاه ساختمان

آیتم ها: کلید ساختمان.اسپری سلامت.
خاطرات منشی.جوهر. باروت اسلحه.

همکاران: کارلوس اولیورا.

این اتاق داری یک صندوق برای نگهداری وسایل اضافی بازیکن و یک دستگاه ماشین تایپ میباشد و نام سیو شما در این قسمت از بازی " استراحتگاه" میباشد.

اگر جیل نمیسس را از رویه پل به پایین پرتاب کند. یک کات سین به شما نشان داده میشود که کارلوس جیل را در اینجا ملاقات میکند. همچنان جیل میتواند 3 قوطی از باروت اسلحه در اینجا پیدا کند و اگر آنها در اینجا نباشند پس باید در اتاق تصفیه نمونه آب دنبالش بگردید.
نیروگاه
دشمنان: نمیسس
منطقه:کارخانه دفن زباله.

وقتی وارد نیروگاه میشوید یک انفجار بسیار قوی درب پشتی این محل را میبندد. اینجا جایی است که آخرین جنگ شما با نمیسس آغاز میشود. دربی که شما را به آسانسور میرساند بخاطر نداشتن جریان برق قوی قفل میباشد. و جیل باید باتری هارا دوباره از نو راه بیندازد. بعد از اینکه جیل اولین باتری را راه اندازی میکند. نمیسس به صورت آنچه که باقی مانده ی  T-03 است ظاهر میشود. وقتی تمام باتری های اتاق در سارجایشان راه اندازی میشوند  Demon Sword of Paracelsus برای شما باز میشود. وقتی که نمیسس به اندازه کافی ضعیف شده باشد به صورت یک تایرنت مرده رویه زمین مینشیند. اینجا جایی است که شما میتوانید با دستگاه خردکن سنگ آن را ازبین ببرید. اولین ضربه ی این سلاح باعث میشود راهی را که برای رسیدن به نمیسس است را از بین میبرد. و دومین ضربه از این سلاح باعث میشود نمیسس را تقریبا از پای بیندازد. بعد از این باتری ها از کار میوفتن و دستگاه از کار میوفتد و جیل به سمت راه فرار میدود که در این موقع یک کات سین به صورت انتخاب گزینه های داده شده به شما نشان داده میشود که گزینه هایی از قبیل تمام کردن کار هیولا میباشد یا فرار از ساختمان است. هر گزینه را که انتخاب کنید هیچ تاثییری بر پایان داستان ندارد. و اگر شما سریع تصمیم گیری نکنید نمیسس به سمت جیل اسید میپاشد و اورا سمی میکند.

همچنان  جسد مزدوران آمبرلا که برای گرفتن ویروس جی از ویلیام بریکین در اطراف این اتاق پخش شده است که یه نظر میاد آنها به دست  T-03 بعد تبدیل شدن به تایرنت کشته شده اند.

درب ورودی نیروگاهآیتم ها:  عکس فایل ها
منطقه:کارخانه دفن زباله

وقتی که به وسطایه این راهرو رسیدید زمین ناگهان میلرزد که اثر انفجار بزرگی که در آن نزدیکی رخ داده بود میباشد. جسدهای مزدوران آمبرلا که برای جمع آوری ویروس جی از ویلیام بریکین اینجا آمده اند را نیز میتوانید مشاهده کنید. همانطور جسد T-103.

زیرزمین اتاق کنترل
آیتم ها:مهمات شاتگان
دشمنان: زامبی
منطقه: کارخانه دفن زباله

زیرزمین اتاق کنترل راهی برای ورود به کارخانه ی متروک شده است. شما میتوانید بوسیله پله های اضطراری که در آنجا نصب شده است خودتون را به اتاق کنترل برسانید. وقتی که جیل به راهروی زیرزمین میرسد با یک صندوق نگهداری سلاح مواجه میشود و همینطور مقداری مهمات سلاح در انتهای راهرو روی یک قفسه وجود دارد. چند تا زامبی مرده روی زمین وجود دارد اگر جیل نزدیک یکی از آنها برود به سمتتان میپرد.  در انتهای راهرو دربی وجود دارد که شما را به ورودی نیروگاه میرساند.

اتاق کنترل ساختمانآیتم ها: اسپری سلامت. مهمات اسلحه مگنوم.
منطقه: کارخانه دفن زباله


اگر بازیکن گزینه پریدن از رویه پل را انتخاب کند. یک کات سین بین نیکولای و جیل در این اتاق نشان داده میشود که همراه گزینه هایی میباشد که به هلیکوپتر نیکولای شلیک کنید یا نه. اگر جیل سعی کند که با نیکولای حرف بزند. نیکولای بعد از یک دیالوگ کوتاه فرار میکند و اگر جیل سعی در ازبین بردن هلیکوپتر او را داشته باشد جنگی بین شما و هلیکوپتر رخ میدهد.. جیل میتواند با راکت لانچر آن را از بین ببرد و بعد از یک کات سین از هلیکوپتر کارلوس از درب وارد میشود و سعی در فرستادن یک پیام رادیویی میباشد. بعد از نشونه گیری هلیکوپتر شمارش معکوس برای انفجار شروع میشود و کارلوس از آن محل خارج میشود. اگر هلیکوپتر از بین نرفت کارلوس باردیگر از درب وارد اتاق میشود و یک پیغام رادیویی به "بری برتون" در طی یک کات سین دریافت میکند.

اگر جیل گزینه پرتاب کردن نمیسس را از روی پل انتخاب کند یک کات سین از جیل و کارلوس نشان داده میشود که برای راه فرار خودشان را آماده کرده بودند. وقتی که جیل به پایین پله ها میرود شمارش معکوس شروع میشود.

با هردو کات سین فرقی ندارد کدام کات سین باشد کرکتر شما یک تایمر تا پاکسازی راکن سیتی را در این اتاق دریافت میکند.
اتاق مانیتور تصفیه آبآیتم ها:  جزوه دستور کار با دستگاه ها.
نمونه آب.
جوهر
منطقه: کارخانه دفن زباله.

این اتاق مانند اتاق سیو برای شما میباشد و آیتمهایی میتوانید درون آن پیدا کنید. و نام سیو شما در اینجا "اتاق مانیتور" میباشد. این اتاق دارای یک صندوق نگهداری اسلحه های شما میباشد همینطور یک دستگاه ماشین تایپ.

محل نگهداری سلاح کارخانه

آیتم: مهمات اسلحه موشک انداز. راکت لانچر
منطقه: کارخانه دفن زباله


شما میتوانید 2 بسته از مهمات اسلحه موشک انداز در اینجا بدست بیاورید. در اینتهای این اتاق نیز یک کمد آهنی وجود دارد که با کلید کارتی مخصوص این ساختمان میتوانید آن را باز کنید و یک راکت لانچر بدست بیاورید .

ورودی کارخانه
آیتم ها:2 گیاه سبز
دشمنان: زامبی. Brain Sucker
همکاران: نیکولای
منطقه:کارخانه دفن زباله


اگر بازیکن نمیسس را از روی پلبه پایین هل بدهد جیل جستجویش را ازین منطقه شروع خواهد کرد. دربی که شمارا به اتاق کنترل میرساند نیز از این راه بسته است و نیازمند به کلید کارخانه میباشد تا باز شود.اگر جیل نقطه شروعش از کانال فاضلاب باشد میتوانید قفلی که رو درب است را به راحتی از سمت دیگر باز کنید. یک کات سین به شما نشان داده میشود که نیکولای به سمت جیل شلیک میکند و به سمت درب کرکره ای فرار میکند. برای اینکه آن درب را باز کنید شما باید کلید کارتی قرمزی را از اتاق بازسازی بوسیله جنگیدن با نمیسس بدست آورید. 2 گیاه سبز میتوانید پشت این درب پیدا کنید.
همچنین 3 زامبی در اینجا نیز وجود دارند.

دشمنان همیشگی شما در اینجا  Drain Deimos و  Brain Suckers  هستند. اگر  جیل نمیسس را را به سمت پایین هل دهد این دشمنان در اینجا انتظار شما را خواهند کشید بعد از اینکه جیل کلید کارخانه را برداشته باشد. اگر جیل از کانال فاضلاب بازی را شروع کند هیولاها او را محاصره میکنند و در همین حال نیکولای را میبیند که به اینجا آمده است. یک بمب ساعتی روی دیوار نیز میتوانید مشاهده کنید در این قسمت.

بعد از اینکه شمارش معکوس برای بمبارن شهر راکن شروع میشود این درب کرکره ای بسته میشود و هیچ راهی به عقب دیگر ندارید.

خروجی کارخانه
همکاران: کارلوس الیورا
منطقه: کارخانه دفن زباله

اگر جیل نمیسس را از پل به پایین انداخته باشد. کارلوس در اینجا انتظار جیل را میکشد. اگر بازیکن خود را از پل به پایین انداخته باشد. "بری برتون" برای نجات جیل و کارلوس در اینجا میباشد. هرکدام از این کات سین ها که نشان داده میشود ( فرقی ندارد کدام کات سین باشد) پایان بازی را نشان میدهد و بازی شما را کامل میکند.

کانال فاضلاب
دشمنان:اسلایدینگ ورمز. زامبی. هانتر بتا
همیاران: کارلوس الیورا
منطقه: کارخانه دفن زباله


اگر جیل از پل به پایین بپرد . در اینجا تعدادی از زامبی شما را محاصره میکنند. ولی کارلوس جیل را نجات میدهد و دیالوگی بین آنها ردو بدل درباره تصمیمات رییس جمهور برای پاکسازی شهر راکون به وسیله بمب هسته ای میشود.

اگر جیل به کارخانه از طریق درب ورودی وارد شود و بعد از جستجو به این قسمت برسد چند دشمن همیشگی در اینجا پرسه میزنند. میتوانند Sliding Worms باشند یا هانتر بتا. بیشتر در اینجا اسلایدینگ ورمز میباشد و بعد از نابود کردنشان وقتی که دوباره به این محل پا بگذارید دوباره جایگزین میشوند!
آسانسور اتاق نیروگاهجیل بوسیله این دستگاه نمیتواند جابه جا شود. تنها راه استفاده از آن زمانی است که میخواهید به طور کل از خروجی کارخانه خارج شوید.
استخر اتاق بازسازی
آیتم ها: دو بسته مهمات شاتگان
دشمنان:زامبی. برین ساکرز. دیموز درین.
منطقه: کارخانه دفن زباله

اینجا محلی است که زباله ها و مواد اصراف شده اتاق بازسازی را در این استخر از بین میبرند. کنترل پنل رویه دستگاه های این اتاق نوشته "ارور" را نشان داده است. این استخر پرشده از آب لجن و زباله و پسماند ها که آنطور که پیداس مدتها ازش استفاده نشده است.هیولاهایی که به طور دائمی اینجا وجو دارند عبارتند از:

5 زامبی
3 هانتر بتا
3 برین ساکر
3 دیموز درین

باید این را هم گفت که این هیولا ها بعد از ترک گفتن جیل در این اتاق و رفتن به اتاق تصفیه و بازگشت دوباره به این اتاق این موجودات دوباره ظاهر میشوند. به طور کلی اگر از این اتاق خارج شوید و به اتاق دیگری بروید و دوباره به اینجا بازگردید آنها  به همان تعداد قبلی در این اتاق حضور دارند.

بعد از اینکه جسد نمیسس به داخل این استخر این اتاق میوفتد . میتوانید حبابهایی را که روی آب استخر تشکیل میشوند را مشاهده کنید.
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخ
 سپاس شده توسط Bojjiپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان