سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام را مشاهده نموده ای به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن و از تمام امکانات انجمن ما استفاده کن و لذت ببر.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید، وارد شوید.


 

ثبت نام


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آیتم های سلامتی بخش

#1
با سلام

در این بخش سعی می کنم توضیحات کاملی درباره آیتم های سلامتی بخش و دارویی در Resident Evil بدم. امیدوارم مفید باشه.


گیاه ها (Herbs)

در ابتدا لازمه بگم که در RE گیاه یا Herb به شاخ و برگ یک گیاه اطلاق میشه.

گیاه ها آیتم های شفا بخش سری های RE هستند.

تا بحال در بازی ها از گیاها فقط بعنوان فضای سبز و اشیای به درد نخوری بر روی صفحه نمایش استفاده می شد و دقیقا مشخص نبود که چطور میشه اونا رو برای استفاده آماده و مدیریت کرد (یعنی چه عملیاتی باید روشون انجام بشه تا قابل استفاده بشن). ولی حالا اخیرا در رزیدنت اویل 5 اونا فقط بعنوان اشیای به درد نخور روی صفحه نمایش بکار نمیرن و کاراکتر میتونه اونا رو شبیه اسپری کمک های اولیه مورد استفاده قرار بده. (در واقع این یه جور سیر تکاملی رو توضیح میده و پیشرفت بشریت در استفاده از گیاه ها برای درمان.)
گیاه ها به صورت گیاهان گلدونی توی سری ها دیده میشن. تا سری های قبل از 4 اونا به همون صورت برداشته میشدند و هنگام ترکیب با هم پودر میشدن. در 4 اونا به همون صورت برداشته میشدن ولی در هنگام مخلوط شدن در تیوب های آزمایشگاهی قرار میگرفتن. در 5 هم اونا بصورت آسپری برداشته و مخلوط میشدن.

قبل از اینکه به تشریح کامل گیاه ها و توضیح دربارشون برسیم اول دو متن رو که درباره گیاه ها توضیحاتی داده رو نوشتم.

مقاله سلامتی (Health Doc)

همیشه مراقب باشید و توجه کنید که گیاه ها رو بردارید و همراه خودتون داشته باشدی چون اونها میتونن سلامتی از دست رفته شما رو به شما برگردونن. همچنین مراقب زامبی ها هم باشید و توجه کنید، چرا که آونها ممکنه گیاه و یا موارد مفید دیگه ای رو با خودشون حمل کنن.

کتاب گیاه شناسی (Botany Book)

همونطور که میدونید، گیاهان بسیاری وجود دارن که خواص پزشکی دارن. از زمان قدیم، انسانها زخم ها و بیماری های مختلفی رو با استفاده از گیاهان درمان کردن.
در این کتاب قصد ما اینه که سه نمونه از گیاهانی رو که در کوههای آرکلی در اطراف شهر راکون رشد می کنن و خواص پزشکی دارن رو تشریح کنیم.
گیاهان با رنگ های مختلفی وجود دارن که هر کدوم خاصیت مخصوص بخودشون رو دارن. گیاه سبز برای بهبود قوای فیزیکی، گیاه آبی برای درمان مسمویت ها بکار میره در حالی که گیاه قرمز به تنهایی اثری نداره و هنگامی اثر میکنه که با گیاه سبز مخلوط بشه. مثلا اگر شما این گیاه رو با گیاه سبز مخلوط کنید اثر بهبود فیزیکی رو سه برابر میکنه.
با تنظیم مقادیر این گیاه ها و کسب تجربه درباره این گیاهان دارویی، شما می تونید داروهای مختلفی رو ایجاد کنید اما من بدست آوردن جزئیات رو به خود شما واگذار میکنم، چرا که این کار تنها راه بدست آوردن دانش واقعی هست.

خب حالا به تشریح کامل درباره گیاه های سری های مختلف Resident Evil می پردازیم.

انواع گیاه- آبی (Blue Herb): این گیاه برای درمان سموم ساده و ابتدایی مثل سموم ترشح شده توسط عنکبوت ها بکار میره و در مسمویت های شدیدتر و پیچیده تر مثل مسمویت ویروس تی یا مسمویت بوسیله Yawn یا Nosferato کارایی نداره و این مسمومیت ها سرم مخصوص به خودشون رو لازم دارن.- سبز (Green Herb): این گیاه برای التیام زخم ها و جراهات و همینطور برای بهبود بخشیدن وضعیت سلامتی بکار میره. این گیاه بعنوان گیاه پایه میتونه با تمام گیاه های دیگه مخلوط بشه و تاثیرات متفاوتی داشته باشه.- قرمز (Red Herb): این گیاه به تنهایی بی فایدس ولی وقتی با گیاهان دیگه مخلوط میشه اثر اونها رو چند برابر میکنه. در Resident Evil: Outbreak گیاهان قرمز به تنهایی میتونن به سرعت از خونریزی جلوگیری کنن.- زرد (Yellow Herb): این گیاه هم به خودی خود نمیتونه استفاده بشه ولی با مخلوط شدن میتونه کمی قوا انسان رو در برابر صدمات افزایش بده. این گیاه فقط درResident Evil 4 یافت میشه. این گیاه برای اولین بار در Resident Evil: Gaiden دیده شد ولی در اون سری بعنوان دارو استفاده نمیشد.- بنفش (Purple Herb): این گیاه هم جراحات و هم سموم رو درمان می کنه. این گیاه فقط در Resident Evil: Gaiden وجود داره.

ترکیبات گیاهان موجود در تمام سری ها در زیر آورده شده:

- سبز + سبز: 60 درصد اثر التیامی و شفا بخشی.
- سبز + سبز + سبز: 100 درصد اثر التیامی و شفا بخشی.
- سبز + قرمز: 100 درصد اثر التیامی و شفا بخشی.
- سبز + قرمز + زرد: 100 درصد اثر التیامی و شفا بخشی و کمی افزایش قوا و سقف سلامتی.
- سبز + قرمز + آبی: 100 درصد اثر التیامی و شفا بخشی و درمان مسمویت های ساده.
- سبز + زرد: 25 درصد اثر التیامی و شفا بخشی و کمی افزایش قوا و سقف سلامتی.
- سبز + آبی: 25 درصد اثر التیامی و شفا بخشی و درمان مسمویت های ساده. به این ترکیب پادزهر (Antidote) می گن.
- سبز + سبز + آبی: 60 درصد اثر التیامی و شفا بخشی و درمان مسمویت های ساده.
- قرمز + زرد: بی اثر و نیازمند گیاه سبز.
- سبز + سبز + زرد: 60 درصد اثر التیامی و شفا بخشی و کمی افزایش قوا و سقف سلامتی.

البته نکته ای هست قابل توجه. بعضی اوقات این ترکیبها ناقص اثر میکنن. مثلا ترکیب سه گیاه سبز بعضی اوقات ممکنه در حدود 90 تا 95 درصد اثر داشته باشن.

کمک های اولیه (First Aid)

به طور کلی دو نوع آیتم کمک های اولیه داریم که در زیر معرفی میکنمشون.

- اسپری کمک های اولیه (First Aid Spray)این اسپری ها برای همه جراحات و صدمات مورد استفاده قرار میگیرن ولی روی مسمویت بی اثره.
شرکت آمبرلا تونست با یکی از تولیداتش شهرت زیادی پیدا کنه. محصول خاصی که قادر بود که کاملا زخم ها و جراحات رو التیام و شفا بده. مورد دیگه اینکه این قوطی ها (ظرف اسپری ها) برای تبلیغات آمبرلا استفاده شده و نشون میده که محصول "Cinatiropa" (بر روی اسپری ها در عمارت اسپنر یافت میشه) ممکنه محصول دیگه ای از آمبرلا باشه. زیر عبارت "کمک های اولیه" (First Aid) نوشته "زندگی مطمئن" (Life Safe)، چیزی شبیه به عبارات تبلیغاتی دیگه ی آمبرلا. اسپری کمک های اولیه تقریبا در همه سری های Resident Evil دیده شدن.

در Resident Evil 4 اسپری کمک های اولیه یک آیتم شفا دهنده کامل هست. چند عدد از اونها رو میشه در بازی پیدا کرد و هم چنین میشه اونها رو خرید، ولی اگر شما بیش از یک آیتم داشته باشید که شفا دهنده کامل باشه (ترکیبهای گیاهی: سبز+سبز+سبز، سبز+قرمز، سبز+قرمز+زرد) فروشنده به شما اسپری نخواهد فروخت. قیمت هر اسپری 5000 واحد پول اسپانیا هست و ماکزیمم مقداری که می تونید بخرید 2 عدد هست.

در Resident Evil 5 هم اسپری کمک های اولیه یک آیتم شفا دهنده کامل هست و به قیمت 1000 سکه طلا میتونید بخرید و همچنین تو بازی هم پیدا میشه.
در Resident Evil: Umbrella Chronicles اسپری آیتمی هست که در هر مرحله یه دونه از اون دیده میشه و بصورت اتوماتیک و مثل یک جون اضافه عمل میکنه.
نکته جالبی هم درباره این آیتم وجود داره و اون اینه که در دو نسخه Resident Evil 2 Beta Version و Biohazard 2 Trail Version اسپری بنفش رنگی هم وجود داشت که هم شفا بخش بود و هم مسمویت ها رو درمان می کرد ولی در نسخه پایانی این آیتم حذف شد.

- جعبه کمک های اولیه (First Aid Box)

در رزیدنت اویل 3 آیتمی هست که سه اسپری کمک های اولیه رو در خودش جا میده. در حالت آسان این آیتم برای بازیکن موجوده و در حالت سخت هم در یکی از دفعاتی که نمسیس رو شکست بدید بدست میاد.

در Resident Evil Remake هم جعبه های سبز رنگی وجود داره که در اونها اسپری کمک های اولیه و یا مخلوطی از گیاها توش هست. این آیتم در طول بازی در جاهای مختلفی ممکنه پیدا بشه.


مواد خوراکی
در Resident Evil 4 و Resident Evil 5 آیتم هایی وجود دارن که میشه برای بازگردانی سلامتی و قوای فیزیکی از اونها استفاده کرد. این آیتم ها خوراکی هستن.

-تخم مرغ و مار (Egg)

این آیتم در دو سری مذکور وجود داره و بوسیله مرغ ها یا مارها بوجود میاد. این آیتم برای بازیابی سلامتی و یا حمله ب دشمن بکار میره. بطور کلی 4 نوع مختلف از این آیتم وجود داره:-سفید (White): این نوع از انواع دیگه رایج تر هست و بیشتر پیدا میشه. این نوع میتونه بوسیله مار یا مرغ بوجود بیاد. با مصرف کردن این نوع، درصد کوچکی از سلامتی و قوای جسمانی برمیگرده. قیمت این آیتم در Resident Evil 5 برابر با 250 سکه طلا هست. با پرتاب این آیتم به دشمن میتونید گیجش کنید.-قهوه ای (Brown): این نوع بعد از نوع سفید رایج تره. این نوع رو فقط مرغ بوجود میاره. با مصرف کردنش بیشتر از نوع سفید سلامتی و قوای جسمانی رو برمیگردونه. قیمتش در Resident Evil 5 برابر با 500 سکه طلا هست. با پرتاب این آیتم به دشمن میتونید گیجش کنید.-طلایی (Gold): این نوع کمیاب هست و به ندرت در بازی پیدا میشه. این نوع بوسیله مرغ ها یا مارها بوجود میاد. با مصرف این نو کل سلامتی شما برمیگرده. قیمت این نوع هم در Resident Evil 5 برابر با 1000 سکه طلا هست. با پرتاب این آیتم به دشمن میتونید گیجش کنید.-فاسد (Rotten): این نوع که فقط در Resident Evil 5 پیدا میشه از نوع طلایی کمیاب تر هست. با خوردن این آیتم از سلامتی شما کاسته میشه (به میزان سختی بازی هم بستگی داره) ولی در عوض میشه با پرتاب این آیتم 1 دشمن رو کشت (البته به استثناء Boss ها ولی اونها هم آسیب جدی با پرتاب این آیتم میبینن-با پرتاب این آیتم دیگه پلاگا هم بیرون نمیرپه). این نوع بسیار با ارزشه و قیمتش در Resident Evil 5 برابر با 2000 سکه طلا هست.
نکته قابل توجه این هست که برای بدست آوردن تخم مرغ باید صبر کنید تا مرغ تخم بزاره و نباید به هیچ وجه بکشیدش ولی برای بدست آوردن تخم مار باید حتما بکشیدش و بعد تخم مار از لاشش بیرون میاد.

-ماهی خاردار سیاه (Black Bass)این ماهی در آبهای تازه و معمولا در آمریکای شمالی یافت میشه. این آیتم رو فقط در Resident Evil 4 میتونید پیدا کنید. البته در Resident Evil 5 هم ماهی وجود داره ولی اونها فقط جنبه پولی دارن و نمیشه استفادشون کرد. این ماهی در Resident Evil 4 در روستا و نزدیک به هر مکانی که آب در اونجا باشه، پیدا میشه. این نوع ماهی در دو نوع کوچک و بزرگ یافت میشن که نوع کوچک اون رایج تره و بیشتر یافت میشه. قیمت نوع کوچک 750 واحد پول اسپانیا و قیمت نوع بزرگ 2300 واحد پول اسپانیا هست. هر دو نوع این ماهی ها میتونن به نسبت اندازشون مقداری از سلامتی شما رو بهتون برگردونن.
مکانهایی که میتونید در اونها نوع بزرگ این ماهی رو پیدا کنید در زیر نوشتم:
1-در محل تخم گذاری ماهی ها قبل از بیرون رفتن از چاه نرسیده به خانه رییس بزرگ (Bitores Mendez).
2-در غاری که مرچنت هست.
3-در دریاچه. البته توصیه میکنم که قبل از کشتن Boss دریاچه یعنی Del Lago سعی نکنید ماهی ها رو شکار کنید وگرنه توسط اون خورده میشید بدون اینکه فرصتی برای فرار داشته باشید (برای دیدن صحنه خورده شدن برید با این لینک).
نکته جالبی درباره این ماهی وجود داره و اون اینکه قرار بود در Resident Evil 5 هم ظاهر بشه ولی این تصمیم لغو شد چون این ماهی اصلا به آفریقا تعلق نداره که بشه اونو اونجا پیدا کرد.


آیتم های دیگر
در رزیدنت اویل آیتم های دیگری هم وجود داره که سلامتی رو به استفاده کنندگان (از نظر جسمانی یا هر نظر دیگه) برمی گردونه ولی کمی تخصصی تر هستن و در دسترش همه نیستن.

-حبه ها (Pills)

حبه ها (چیزی شبیه به کپسول) مواد دارویی هستن که درFile#1 Resident Evil: Outbreak و Resident Evil: Outbreak File#2 دیده میشن. دو نوع حبه وجود داره. حبه ضد ویروس (Anti-Viral Pill or Anti-Virus Pill) و حبه بهبودی (Recovery Pill).
یک حبه ضد ویروس متوسط می تواند گسترش ویروس تی را (در بدن) برای مدت کوتاهی به تاخیر بیاندازد. از طرف دیگر حبه (ضد ویروس) بزرگ می تواند آنرا برای مدت طولانی تری به تاخیر بیاندازد. این حبه ها رو فقط جرج همیلتون با ترکیب یک گیاه سبز و یا یک گیاه سبز و آبی و با استفاده از ابزار طبی درست کنه.
یک حبه بهبودی یک آیتم بازگرداننده سلامتی هست در قالب یک حبه. این حبه ها به دو نوع حبه بهبودی ساده و حبه بهبودی بزرگ وجود دارن. حبه استاندارد (حبه بهبودی ساده) 60 درصد از صدمات رو بهبود میده و حبه بزرگ 90 درصد. این حبه ها می تونن در جاهای مختلفی پیدا بشن و یا توسط جرج همیلتون ساخته بشن. جرج همیلتون میتونه نوع استاندارد رو با ترکیب یک گیاه آبی با ابزار درمانی و نوع بزرگ رو با مخلوط کردن گیاه آبی و قرمز و ترکیب با ابزار درمانی درست کنه.

-سرم (Serum)

سرم یک پادزهر برای مسمویت های شدید (که گفتم توسط گیاه ابی درمان نمیشه) هست. سرم ها در سه نسخه ظاهر شدن:

-در Resident Evil: سرم در طبقه اول و در انبار داروهای شیمیایی در عمارت اسپنسر پیدا میشه و برای اولین بار برای نجات Richard Aiken که توسط Yawn مسموم شده نیاز هست.
مورد دوم وقتیه که بازیکن توسط Yawn مورد حمله قرار میگیره و در اینجا چند حالت وجود داره:

-اگر Jill مسموم شده باشه ولی اسیب جدی ندیده باشه باید خودش بره و برای خودش سرم رو از انبار تهیه کنه.
-اگر Jill مسموم شده باشه و آسیب جدی دیده باشه، بیهوش میشه و Barry براش اونو تهیه خواهد کرد. در این حالت Jill در انبار داروها به هوش میاد.
-اگر Chris مسموم بشه بیهوش میشه و بازیکن باید به واسطه Rebecca براش سرم تهیه کنه.
-اگر بازیکن کمک ربکا و همراهی با اون رو در اولین ملاقات قبول نکرده باشه و در این حالت کریس مسموم بشه، Rebecca به طور اتوماتیک Chris رو به انبار میبره و Chris باید خودش سرم رو تهیه کنه.

-در Code: Veronica: سرم در این نسخه در انبار در ترمینال حمل و نقل قطب جنوب یافت میشه. این سرم برای درمان مسمویت توسط Nosferatu. اگر Claire در طی مبارزه با Nosferatu مسموم بشه Chris سرم رو بهش میده.

-نسخ دیگر: سرم دیگری وجود داره که توسط Dr. Cameron وقتیکه به ویروس تی (T-Virus) آلوده میشه، استفاده میشه. سرم او رو درمان میکنه ولی این سرم عوارضی هم داره.-واکسن (Vaccine)

واکسن یک واکنش گر ضد تی (T-Virus) هست که برای اولین و آخرین بار در Resident Evil 3 ظاهر شد. بعد از اینکه Mikhail خودش رو برای کشتن Nemesis منفجر میکنه، Nemesis به سراغ Jill میره و باهاش مبارزه میکنه. Jill در این مبارزه پیروز میشه ولی قبل از پیروزیش بوسیله یکی از شاخک های Nemesis آلوده میشه. Carlos میاد و Jill رو بیهوش پیدا میکنه و اورو به داخل اتاقی در برج ساعت میبره و خودش برای یافتن درمان به سمت بیمارستان میره. واکسن تنها درمان این آلودگی هست که برای تهیه اون به دو ماده اولیه نیاز هست:-واسطه واکسن (Vaccine Medium) که قبل از اینکه در ماشین آماده سازی قرار بگیره بهش میگن اساس (اصل و مبنای ساخت) واسطه (Medium Base)-اساس واکسن (Vaccine Base)

برای تهیه واکسن باید به ترتیب موارد زیر رو انجام بدیم:

-اول اساس واسطه رو برمی داریم.
-اون رو کاملا داخل ماشین قرار میدیم.
-دستگاه رو روشن میکنیم.
-شیرهای I و III و A رو میچرخونیم.
-واسطه واکسن رو از درون دستگاه میگیریم.
-اساس واکسن رو پیدا می کنیم و دو ماده رو با هم مخلوط میکینم. واکسن که مایعی به رنگ آبی هست بدست میاد.

-واکسن ضد ویروس جی (G-Vaccine Antigen)

واکسن ضد ویروس جی (با کد DEVIL) برای متوقف کردن آلودگی ویروس جی (G-Virus) طراحی شده. این واکسن جنین جی (G-embryo) رو در داخل بدن میزبان نابود میکشه و جلوی پیشرفت ویروس رو میگیره ولی سلول های آلوده رو نابود نمیکنه و شخص رو به یک میزبان خاموش تبدیل میکنه (یعنی حاوی ویروس هست ولی ویروس در بدنش عمل نمی کنه). این واکسن نمی تونه آلودگی رو که از طریق تزریق یا ورود مستقیم هست رو بعلت سرعت سریع پیشرفت درمان کنه. واکسن وقتی کامل آماده بشه ظاهری آبی رنگ خواهد داشت.آیتم های ناموفق
در این پست آیتم هایی رو نوشتم که مانعی در سر راهشون اونها رو از استفاده شدن بعنوان یک آیتم سلامتی بازداشت.

-ای.تی-1521 (AT-1521)

ای.تی-1521 یک ماده شیمیایی هست برای متوقف کردن و سرکوب کردن ویروس تی (T-Virus) که توسط لیندا و کارتر تهیه شده که از دانشمندانی بودن که برای شرکت آمبرلا و در تاسیسات خودشون در راکون سیتی کار میکردن. این ماده شیمیایی ظاهری آب مانند داره.

-تاریخچه (History): این ماده قبل و یا در هنگام شیوع ویروس در سال 1998 که شهر راکون و مردمانش رو نابود کرد، تهیه شد. این ماده سرمی بود که برای جلوگیری از رشد ویروس طراحی شده بود. هنگامی که آخرین شب شیوع ویروس داشت به پایان میرسید و نابودی شهر راکون نزدیک میشد، تاسیساتی که اون ماده شیمیایی در اونجا ذخیره شده بود، از داخل توسط شعله های فراگیر آتش و هانترهایی که فرار کرده و بیشتر کارمندان رو کشته بودن، محاصره شده بود.
Linda که با ناامیدی به آزمایشگاه برگشته بود تا یک نمونه از واکنشگر رو برداره (برای ساختن و تکثیر نمونه های این سرم)، همراه با Carter و یک گروهی از بازمانده های شهر که در داخل ساختمان گیر افتاده بودن، با کمک یک تایرنت (T-0400TP) با هانترها جنگیدند و موفق شدن به آسانسور اضطراری برسن.
ولی یه اتفاق غیر منتظره افتاد. تایرنت طغیان کرد، Carter رو کشت و تنها نمونه موجود از ای.تی-1521 رو نابود کرد. بازمانده های بیچاره مجبور شدن از دست اون تایزنت و خطرات دیگه شهر فرار کنند درحالیکه لیندا رو که زخمی شده بود همراه خودشون میبردن. اونها موفق شدن قبل از روبرو شدن با Nyx (یکی از مخلوقات ویروس تی با شمایلی ژله ای که هر موجود دیگه ای رو جذب خودش میکنه و به اون مقدار بسیار زیادی تی القا میکنه و باعث مرکش میشه) و چند ثانیه قبل از نابودی شهر راکون فرار کنن.
لیندا بعدا قادر بود تا نمونه رو دوباره از روی حافظه اش بسازه ولی کار بسیار مشکلی بود، چون ویروس تی که در شهر راکون شیوع پیدا کرد بیش از اون منتشر نشد (نویسنده: فکر کنم منظور عدم دسترسی به نمونه ویروس تی هست).

-دی لایت (Daylight)

دی لایت واکسنی برای ویروس تی (T-Virus) بود که بوسیله Peter Jenkins و با استفاده از منابع عرضه شده توسط Greg Muller در آزمایشگاه های زیر زمینی دانشگاه راکون (Raccon University) تهیه شد.

-ساخت (Creation):  دی لایت به دستور Peter و Greg تهیه شد. Peter اعتقاد داشت که Greg برای افشای بدون خطر (نویسنده: فکر کنم منظورشون بدون بروز مشکل برای خوشون هست) آزمایشات شرکت آمبرلا (Umberella Corporation) برای عموم استفاده کنه ولی در حقیقت Greg قصد داشت تا از آن قدرتی علیه آمبرلا استفاده کنه.
Peter یک دستورالعمل ساده برای ساخت واکسن تهیه کرد که برای اون به سه ماده نیاز بود:

-سم وی (V-Poison): سم وی یک ترکیب زهردار هست که از زنبورها، بعنوان قسمتی از "عامل میکروب کش" تهیه شده.
-نمونه خون تی (T-Blood): نمونه خون تی یک نمونه از خون موجودی که به ویروس تی (T-Virus) آلوده شده. جالب توجه هست که در Resident Evil: Outbreak این ماده از پشت گردن Thanatos باید تهیه بشه.
-پی بیس (P-Base): پی بیس یکی از اجزای سازنده هست که باید خیلی با دقت حمل بشه چون اگر در معرض هوا قرار بگیره با اون مخلوط میشه.

لازمه که این مواد در یک محفظه مخصوص قرا بگیرن اونوقت واکسن به طور اتوماتیک ساخته بشه. ماده حاصل که مایعی به رنگ سفید براق خواهد بود همون دی لایت هست.
بهتره در این مورد به یک منبع دیگه هم سر بزنیم:

-یادداشت تهیه واکنشرها (Reagent Generation Memo): برای تهیه واکسن به سه واکنشگر نیاز است:

1-پی بیس: 2500 میلی لیتر از این واکنشگر تولید شده ولی آز آنجاییکه دستگاه ذخیره سازی خراب هست نمونه در مخزن زیرزمینی نگهداری میشه. نمونه باید از تماس با هوا حفظ بشه وگرنه باهاش مخلوط میشه.
2-سم وی: از سم زنبور بعنوان عامل ضد میکروب تهیه شد که در آزمایشگاه نگهداری میشه. برای جمع آوری مقدار مورد نیاز از این ماده زحمت بسیار زیادی کشیده شده پس با دقت حملش کنید.
3-نمونه خون تی: خونی از یک موجود آلوده به ویروس تی که Greg باید اونو بیاره.
این واکشنگرها رو در محفظه داخل آزمایشگاه ترکیب کنید.

-ماشین به طور اتوماتیک واکنشگرها رو مخلوط میکنه که البته کمی زمان خواهد برد تا آنها رو کاملا مخلوط کنه.
-هنگامی که آماده شد شما میتونید از اون با استفاده از ماشین پرسرعت، کپی تهیه کنید.

همیشه شاعرانه فکر کنید، Peter اسم این واکسن رو دی لایت (به معنای لغوی روز تابستانی یا روشنایی روز) گذاشت چونکه "در یک روز تابستانی به یک چتر هیچ نیازی نیست" (There is No need for an Umbrella in the Daylight).
یک عامل مهم (A Crucial Factor): قبل از نشت ویروس تی (T-Virus) در شهر راکون، Peter از اهداف واقعی Greg مطلع شد. Peter به دوست قدیمیش، George Hamilton، یک پیغام فرستاد ولی وقتی که دکتر به دانشگاه رسید، Peter با شلیک یک گلوله در دفترش مرده بود.
اگرچه Peter مرده بود ولی در قالب یادداشت های پراکنده در تمام تاسیات، به دوست قدیمی خودش و همراهانش کمک کرد. بازماندگان به محض اینکه دی لایت رو فراهم کردن (البته نسخه ناقص و فرعی از اون)، خودشون رو از ویروس شفا دادن و از شهر راکون قبل از انهدامش فرار کردن.

خب. با تشکر از دوستانی که وقت گذاشتن و این مطالب رو خوندن. امیدوارم که مطالب براتون مفید بوده باشه. چون من در پست های قبلی منبع رو به طور کلی اعلام کردم، در این پست در ابتدا لینک تمام صفحاتی رو که ازشون استفاده کردم رو میذارم:
 • Antidote
 • Anti-Virus Pill
 • Anti-Virus Larg
 • AT1521
 • Black Bass
 • Black Bass Larg
 • Blue Herb
 • Botany Book
 • Brown Chicken Egg
 • Daylight
 • Egg
 • First Aid Box
 • First Aid Box RE3
 • First Aid Box Remake
 • First Aid Spray
 • Gold Chicken Egg
 • Green Herb
 • G-Vaccine Antigen
 • Health Item
 • Health Doc
 • Herb
 • Herbs
 • Medium Base
 • P-Base
 • Purple Herb
 • Recovery Pill
 • Red Herb
 • Serum
 • T-Blood
 • Vaccine
 • Vaccine Base
 • V-Poison
 • Yellow Herb

مورد دوم هم این هست که از دوستان خواهش میکنم که اگر اشکال یا کاستی در نوشته ها هست به هیچ وجه پست ندین، به صورت پ.خ به من اطلاع بدن و منبع رو هم همراهش بدن تا در اسرع وقت اصلاحات انجام بشه.
[تصویر: re-fan-logo.png]
بهترین انجمن در زمینه بازی Resident Evil
پاسخپرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان